סיקור מקיף

יבמ: בתוך חמש שנים יתאפשר תרגום דיבור אוטומטי בסלולרי

בצד היכולת לתרגם סימולטאנית את קולו של הדובר ולהתאימו לשפה המועדפת על הצד השני, מעריכה יבמ כי הטלפונים של שנת 2012 ידעו לזהות האם בעליהם פנוי לנהל שיחה מלאה ? התחזית מבוססת על מערכות המצויות בשלבי פיתוח מתקדמים במעבדות החברה ורעיונות שהועלו בפרויקט ה-InnovationJam שערכה יבמ 

מערכות תרגום אוטומטי וסימולטאני לדיבור בטלפון סלולרי ואינטרנט תלת-מימדי יהפכו לחלק ממציאות חיינו בתוך חמש שנים, כך מעריכה ענקית המיחשוב יבמ. התחזית אותה מפרסמת החברה על סף סיום 2006 ותחילת שנת 2007, מבוססת על מערכות המצויות בשלבי פיתוח מתקדמים במעבדות החברה ורעיונות שהועלו בסיעור מוחות ענק (InnovationJam) שערכה יבמ בהשתתפות של יותר מ-150,000 איש ב-104 ארצות.

טלפונים סלולריים המתרגמים שיחות בין משתמשים בשפות שונות או מזהים את קולו של הבעלים ואת מיקומו על מנת לספק לו מידע שימושי, הם חלק מהתחזית הטכנולוגית מקיפה, הסוקרת חמש טכנולוגיות חדשות הצפויות להתממש בתוך חמש שנים. הדוגמה הראשונה של טכנולוגיה שתיושם בתוך חמש שנים קשורה, כאמור, לטלפונים סלולריים. על פי התחזית של יבמ, היכולת לתרגום סימולטאני תהיה חלק מהטלפון הנייד, כך שעד 2012 יוכלו משתמשים לקיים שיחות כאשר כל אחד מצידי הקו מדבר בשפתו. 
 
לפי התחזית, בצד היכולת לתרגם סימולטאנית את קולו של הדובר ולהתאימו לשפה המועדפת על הצד השני, ידעו הטלפונים של שנת 2012 לזהות האם בעליהם פנוי לנהל שיחה מלאה – או שהוא מצוי בעיצומה של פגישה, למשל, ועדיף להמיר עבורו את הטקסט המדובר לטקסט כתוב, או לשמור אותו כהודעת דואר קולי. אנשי עסקים המבקשים לשמור על קשר עם ארץ המוצא שלהם, יוכלו לקבל שידורי חדשות מתורגמים, על פי צורכיהם.

תחזית נוספת שמספקת יבמ, היא כי השיטוט באינטרנט יהפוך לתלת-מימדי: המשתמש יצפה בתמונה הולוגרמית, במתכונת אותה חזו בכמה וכמה סרטי פעולה עתידניים, על מנת לנווט דרכה ולאתר את המידע הדרוש לו. האינטראקציה הבין-אישית באמצעות הרשת תעלה מדרגה, בזכות היכולת לחוות תקשורת כמעט אמיתית עם חברים – גם בעת הישיבה בבית, ובאמצעות הרשת.

בתחום הרפואה, חוזה יבמ כי חיישנים שיחוברו לגופם של חולים במחלות דוגמת סוכרת, ינטרו את מצב החולים האלה ויעבירו מידע בזמן אמת אל הרופא המטפל. המעקב הצמוד הזה יאפשר להציע טיפול רפואי מהיר ויעיל – ולהתריע על כל שינוי במצב החולה.
 

4 תגובות

 1. שלום לכולם לפי דעתי בגוגל היום הכל אפשר לעשות בגוגל קדמת הטכנולוגיה
  לא לכל דבר צריך טכנאי מחשבים.

 2. אודה למי שיוכל לכוון אותי לאתר / מכשיר תרגום בעל יכולות דיבור לדיבור מתורגם, כתב לדיבור, כתב לכתב
  תודה
  לוין

 3. חברה זה פשוט לא יאומן העתיד כבר כאן ואנחנו מתיחסים לזה כאילו זה מובן מאליו, מי היה מאמין שדבר כזה יתממש כל כך מהר?! בן אדם מדבר באופן חופשי ומחשב מתרגם זאת סימולטאנית לשפה אחרת ועוד בקולו של הדובר! חברה לי זה נשמע כמו מדע בדיוני, אבל אנחנו מתקרבים במהירות לתקופה שבה כל דבר שהיה נחשב עד לא מזמן למדע בדיוני כבר מתממש והופך למציאות ממש תוך זמן קצר ביותר! חברים פשוט אין מילים זה לא יאומן ואל לנו לקבל זאת כמובן מאליו! זה פשוט פשוט מדהים! :)))

  מי אמר שלא נצליח ליצור מחשבים יותר אינטיליגנטיים מבני אדם? רוצים להתערב שתוך פחות מ 35 שנה יהיו כבר מחשבים כאלה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן