סיקור מקיף

ד”ר רות בן-יקר התמנתה כמנהלת המחלקה לפיתוח עסקי בידע – חב' היישום של מכון ויצמן

ד”ר בן-יקר תחליף את ד”ר עינת זיסמן, שמילאה את התפקיד בשמונה השנים האחרונות, ותחל בקרוב לכהן כמנכ”ל “הדסית”, חברת היישומים של המרכז הרפואי “הדסה”

מכון ויצמן בלילה
מכון ויצמן בלילה

ד”ר רות בן-יקר התמנתה לתפקיד מנהלת המחלקה לפיתוח עסקי של “ידע מחקר ופיתוח בע”מ”, המקדמת יישומים תעשייתיים על בסיס המצאותיהם של מדעני מכון ויצמן למדע. ד”ר בן-יקר תחליף את ד”ר עינת זיסמן, שמילאה את התפקיד בשמונה השנים האחרונות, ותחל בקרוב לכהן כמנכ”ל “הדסית”, חברת היישומים של המרכז הרפואי “הדסה”.

ד”ר בן-יקר (מאיה) קיבלה תואר Ph.D בהצטיינות ממכון ויצמן למדע בשנת 2001. מחקרה, בהנחיית פרופ' משה אורן מהמחלקה לביולוגיה מולקולרית במכון, התמקד בבקרת הגידול של תאים סרטניים וזיכה אותה במספר מלגות הצטיינות, ובהן מלגה מקרן וולף.

בתפקידה האחרון כיהנה כסמנכ”ל ניהול פרויקטים בחברת גמידה סל. בין השאר, ניהלה את פרוייקט ה- StemExבמסגרת פיתוח משותף של חברת גמידה סל וחברת טבע. בנוסף, הייתה ד”ר בן-יקר מעורבת בפעילויות הפיתוח העסקי של החברה.

קודם לכן שימשה סמנכ”ל פיתוח ויישום בחברת פרוקוגניה. במסגרת זו ריכזה פעילות מו”פ רבת היקף, הייתה אחראית על ניהול שיתופי הפעולה של החברה והשתתפה בפעילויותיה העסקיות השונות, ובהובלתה להנפקה בבורסה לניירות ערך של תל-אביב. בתחילת דרכה בתעשיית הביוטק שימשה מנהלת פרוייקטים בכירה בחברת ,QBI שם עסקה במחקר ופיתוח בתחום רפואת הסרטן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן