סיקור מקיף

ברנסון חשף דגם של חללית הנוסעים שתשרת את וירג'ין גלקטיק

סיר ריצ'ארד ברנסון חשף את הדגם של כלי טיס בעל מנוע רקטי שיוכל לשאת את לקוחות החברה לסף החלל במסגרת חברת וירג'ין גלקטיק. החלליות של וירג'ין, העתק על סטרואידים של החללית ספייסשיפ-1

בכירי וירג'ין גלקטיק במסיבת העיתונאים
בכירי וירג'ין גלקטיק במסיבת העיתונאים

סיר ריצ'ארד ברנסון חשף את הדגם של כלי טיס בעל מנוע רקטי שיוכל לשאת את לקוחות החברה לסף החלל במסגרת חברת וירג'ין גלקטיק. החלליות של וירג'ין, העתק על סטרואידים של החללית ספייסשיפ-1 שזכתה ב-XPRIZE, תהיה מסוגלת לשאת ששה נוסעים ושני טייסים לגובה של כ-140 קילומטרים בטיסת חלל תת מסלולית. מחירו של כרטיס לטיסה תת מסלולית בחברת וירג'ין גלקטיק יהיה 100 אלף ליש"ט (כ-190 אלף דולר). דגם החללית נחשף במרכז התערוכות והכנסים גא'וויטס בניו יורק ביום שלישי שעבר.

החללית של וירצ'ין מבוססת על עיצוב החללית ספייס שיפ 1, שנבנתה על ידי חלוץ התעופה ברט רוטאן, והפכה להיות כלי הטיס הפרטי הראשון שהגיע לחלל בשנת 2004. החללית ביצעה שלוש טיסות לגובה של מעל 100 קילומטרים, הגבול הרשמי של האטמוספירה – ובכך זכתה בפרס היוקרתי אנסארי X-PRIZE.

החללית נישאה על ידי מטוס שזכה לכינוי "האביר הלבן" לגובה של כ-15 ק"מ. היא שוחררה מהמטוס והצתה את מנוע הרקטה, שהעלה אותה דרך האטמוספירה. הפרס, בשווי 10 מיליון דולרים הוצע לגוף הלא ממשלתי הראשון שיבצע טיסה מאוישת לחלל. קבוצת וריג'ין זיכתה בחוזה את חברת סקיילד קומפוזיטס של רוטאן לבנית חללית נוסעים ואת מטוס האם שלה. וירג'ין גל'טיק תחזיק בבעלותה ותתפעל לפחות חמש חלליות ושתי ספינות אם.

התוכנית מדברת על טיסות נוסעים ראשונות בשנת 2009 ממתקן המכונה ספייס פורט אמריקה הנבנה בימים אלה במדבריות ניו מקסיקו בעלות של 225 מיליון דולרים. ויל וייתורן, נשיא וירג'ין גלקטיק אמר כי החברה נמצאת במו"מ עם מפיקי טלוויזיה כדי להפיק במשימה הזו תוכנית ריאליטי במסגרתה יתחרו מועמדים על מקום בטיסה.

"כל הסימנים מראים על כך שנוכל ליצור תוכנית שתיתן לאנשים סיכוי להגיע לחלל. תוכנית זו תהיה הכלאה בין ד"ר מי, מסע בין כוכבים ופקטור קריפטוון.

וירג'ין גלקטיק היא אחת מבין כמה חברות פרטיות המבקשות לפתוח גישה לחלל לציבור הרחב.

תרשים המסביר כיצד תתבצע הטיסה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן