סיקור מקיף

שיגור הטיל החדש דלתא 4 עבר בהצלחה * העלה לחלל לווין תקשורת

הטיל החדש של חברת בואינג, דלתא 4 נחנך הלילה בשיגור מוצלח מבסיס חיל האוויר שבקייפ קנוורל. הטיל שגובהו כגובה בנין בן 20 קומות העלה לחלל את הלווין Eutelsat W5

הטיל החדש של חברת בואינג, דלתא 4 נחנך הלילה בשיגור מוצלח מבסיס חיל האוויר שבקייפ קנוורל. הטיל שגובהו כגובה בנין בן 20 קומות העלה לחלל את הלווין Eutelsat W5 . השיגור התבצע ביום שלישי אחר הצהרים בשעה 17:38 (00:39 שעון ישראל ביום רביעי כבר).
המשימה, שהושלמה 37 דקות לאחר מכן, התקבלה בשמחה ובהקלה בידי בכירי החברה שחיכו שבע שנים לשיגור הטיל שנבנה במקור עבור תוכנית פיתוח משגרי לווינים מתכלים (EELV) של חיל האוויר האמריקני. הצלחת השיגור היתה למעשה חיונית להמשך פעילותה של בואינג בתחום החלל (ראו קישור לידיעה קודמת בנושא תחת הכותרת בואינג מחממת את המנועים).
זה השיגור המסחרי הראשון של הטיל, כאשר קדם לו שיגור ניסויי ב-14 באוקטובר 2002.
"טילי דלתא 4 יהיו עימנו הרבה זמן" אמר ויליאם טרפטון, נשיא שירותי השיגור של בואינג, החברה האחראית על שיווק השיגורים בטילים אלה."
הההצלחה מאפשרת לבואינג חזרה לתחום לאחר כשלון שיגור הטיל הקודם שלה, דלתא 3 בשנת 1998 כאשר רסיסים ממנו נפלו לקרקעית האוקיאנוס האטלנטי. כעת יש לבואינג סיכוי טוב יותר להתחרות בתחום שיגור הלווינים המסחריים.
דן קולינס, מנהל תוכנית דלתא בבואינג אומר כי ההצלחה הנוכחית, ביחד עם ההצלחה מאוגוסט של טיל אטלס-5 של לוקהיד מארטין, פירושה שצבא ארה"ב יכול להסתמך על שני הגורמים הללו לשיגור, משהו שהפנטגון קורא לו "הדרך הבטוחה לחלל".
אנחנו סבורים שבחירה בין שני ספקים היא דבר חשוב מאוד, אמר רוברט דיקמן, סגן מנהל משרד המודיעין הלאומי וגנרל בדימוס מחיל האוויר. דיקמן מעורב כיום ברכש הצבאי בתחום מערכות החלל עבור הממשלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן