דאסו סיסטמס מתחילה לראות פירות מהשקעה של 1.5 מיליארד יורו בפתרונות תכנון תלת ממד לתחום מדעי החיים

כך הודיע ברנרד שרלס, נשיא מנכ"ל דאסו סיסטמס, במסיבת עיתונאים שנערכה בכנס Science in the Age of Experience בבוסטון

נשיא ומנכ"ל דאסו סיסטמס ברנרד שארלס בכנס Science in the age of experience בבוסטון, מאי 2016. צילום: אבי בליזובסקי
נשיא ומנכ"ל דאסו סיסטמס ברנרד שארלס בכנס Science in the age of experience בבוסטון, מאי 2016. צילום: אבי בליזובסקי

כך הודיע ברנרד שרלס, נשיא מנכ"ל דאסו סיסטמס, במסיבת עיתונאים שנערכה בכנס Science in the Age of Experience בבוסטון

דאסו סיסטמס משקיעה 1.5 מיליארד דולר בפתרונות תכנון תלת ממד לתחום מדעי החיים. כך הודיע ברנרד שרלס, מנכ"ל דאסו סיסטמס, במסיבת עיתונאים שנערכה בכנס Science in the Age of Experience בבוסטון. דאסו סיסטמס הציגה מחדש את מחויבותה עליה הודיעה לפיה היא שואפת להפוך את מערכת 3DEXPERIENCE המבוססת ענן להאיץ חידושים מדעיים.
דאסו סיסטמס גם ניצלה את ההזדמנות להציג את הסינרגיה תיאר בין שתי חטיבות שלה, BIOVIA (שנרכשה לא מכבר) ו-SIMULIA הוותיקה, כדי לספק את מה שהחברה מכנה "סימולציה מרמת האטומים ועד רמת המוצר" בגישה רב שלבית, כאשר כל שלב נמצא בקנה מידה גבוה בגודל מקודמו. המערכת מבוססת פיזיקה, ובמרבית ההרצאות הוצגו משוואות פיזיקליות המשמשות לתכנון מערכות אלה. חמשת התחומים בהם תבוא ההשקעה לידי מימוש הם: תרופות מדייקות, ADDITIVE MANUFATURING, חומרים מתקדמים, והאינטרנט של הדברים.
פלטפורמת3DEXPERIENCE מבוססת הענן מסייעת להוריד את עלויות הפיתוח, ושיתופי הפעולה הרבים של דאסו עם חברות ואף חוקרים באקדמיה, יאפשרו לחברה לשמור על קצב הפיתוחים המדעיים. BIOVIA מציעה סביבה שיתופית מדעית, בעוד SIMULIA מציעה סביבת בדיקת סימולציה וירטואלית.
שרלס התייחס לשינויים, הנתפסים על ידי כמה פרשנים בתעשייה כשינוי סייסמי במיקוד החברה.

במסיבת העיתונאים בסוף יום הפתיחה של הכנס, פירט שרלס על מפת הדרכים של דאסו, ואמר: "יש לנו את הלוקסוס להיות חברה פרטית, כדי שנוכל לקחת סיכון משמעותי. אנשים לא בהכרח הסתכלו על זה ברצינות. כשהחלטתי להשקיע 1.5 מיליארד [יורו] במדעי החיים, היתה זו החלטה שלא ניתן היה לעשות כשהמניות שלך צפות בשוק. לי נדרשו פחות מ-15 דקות כדי להחליט ללכת על זה עם כל הכוח. זו הוכחה לכך שאנו רציניים."

"למרות ההיבט המדעי העמוק של רבים מן הדברים שאנחנו עושים, איך אפשר לתזמר את החלום שיש לנו בצורה שיכולה להיות רלוונטית? זה הרבה יותר עמוק מסתם נוסח של שיווק. זה באמת על לאיזה ערך אנחנו רוצים להביא את החברה דרך העסקים, ועם מי אנחנו רוצים לעבוד כדי שזה יקרה. אני חושב שזאת דאסו סיסטמס החדשה. "

במסיבת העיתונאים, צ'ארלס פירט בנוסף על כוונותיה העתידיות של דאסו סיסטמס, כחברה המבקשת להרחיב את הנוכחות שלה לשווקים שלא נוצלו בעבר.

"היתה לי תשוקה סודית להכניס כל דבר שאנחנו עושים. גם אם באותם זמנים כשבנו למשקיע היה קל יותר לדבר על תוכנה. מהניסיון האישי שלי – מדע הוא יותר מאשר אוסף של ידע, הוא יחס מלא השראה ומיוחד לעולם, ולזה יש הרבה השלכות.
אנחנו פיתחנו את 3DEXPERIENCE כפלטפורמה מבוססת מדע כדי לערוך סימולציות של העולם למען המדע. כשהייתי בתיכון מאוד אהבתי מדע – הרגע של ההשראה היה כשהבנתי שכל הידע הזה מתחבר ביחד. מדע יאפשר להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי.
המשמעות היא שאנחנו יכולים להסתכל על מדע כאמנות הגילוי, ועל תעשיה כאמנות היישום, וחדשנות היא האמנות של לעשות משהו חדש בחיבור בין אנשים לרעיונות. אנו זקוקים למדע בבניית מכוניות טובות יותר, וגם בתחום הבניה והאדריכלות, אם כי שם נדרשת גם הבנה במדעי החברה. שרלס תיאר פרויקט תכנון מחדש של סינגפור שהחברה שותפה בו. בין היתר חולקו לילדי סינגפור מכשירים לבישים שעקבו אחר מהלכיהם במשך כחודש. כך למשל התברר שגנים ציבוריים מושקעים מחכים לשווא לילדים, שהולכים לבילויים אחרים. תחום נוסף שנבדק במהלך הפרויקט היה מיקומם של מבנים ביחס לכיווני הרוח והגשם כדי לתכנן, לפחות לעתיד, מבנים יעילים יותר מבחינה אנרגטית.
המדע נמצא בחזית של מה שאנחנו יכולים לדמיין. זה החזון של דאסו מזה שלושים שנה. כל הזמן שאפנו לתאר את מה שאנחנו עושים בטבע באמצעות מיחשוב. החלק השני היה לשתף את התכנון עם אחרים.
הצעד הבא הוא יצירת ניסויים שבהם נוכל להבין את ההשפעה של מה שאנחנו עושים. וזה מה שאנחנו רוצים לעשות מהיום. המדע משנה את החיים בערים, את הטיפול הרפואי, הבנת ההתנהגות האנושית, ולאפשר ניסוי הוליסטי כמו זה בסינגפור.
ב-2012 פיתחנו את פלטפורמת 3DEXPERIENCE – שהראתה כי ניתן לקשר בין תחומי החיים השונים והמדע. בפרט חיברנו את מדעי החיים והביולוגיה המערכתית עם מדעי החומרים. הפלטפורמה מאפשרת עריכת סימולציה של הקשר בין הרמה האטומית ורמת המערכת כדי שנוכל להבין את כל הספקטרום של ההתנהגות. כדי לעשות זאת החלטנו לרכוש את BIOVIA. הרעיון הוא ליצור חוויה שתאפשר לכל אחד ליצור, לשתף ולערוך הדמיה. מרובוטים ועד מכוניות עצמאיות. ההיבט של המולטימדיה עוזר לדיסציפלינות שונות להבין זו את זו. ולכן תלת ממד היא דרך מצויינת לייצר את המציאות ולתקשר למציאות. מי חשב לבנות במדפסת תלת ממד מטוס שלם? הצלחנו לחבר בין מדעי הנתונים לבין הרפואה, שלב אחרי שלב, יצרנו סביבה ייחודית לחדשנות. דוגמה לכך היא פרויקט הלב האנושי (Living Heart). רצינו להראות גישה רב תחומית, ומשתמשים בזה גם ניסויים בתרופות לסרטן ועוד.
השוק תמיד מסתכל עלינו בעין מיוחדת, יש DNA מיוחד לחברה. תמיד תוכל להגיד דברים שהשוק לא מוכן להם. התחלנו עם 3 לקוחות לפני 25 שנה על חומרים מרוכבים, אנחנו עושים מדע, לא CAD. וזה כבר היה מזמן. זה נראה גלוי לשאר העולם רק לאחרונה. יש הרבה בעיות שאנחנו עוזרים ללקוחות עם פתרונות מבוססי מדע בלי להגיד זאת, כי השוק לא היה מוכן להודות בכך. קיבלנו החלטות לרכוש חברות בכסף שהרווחנו. זו ההוכחה הכי חזקה.
אם תסתכל על הפרופיל של האנשים שיש לנו בחברה, החלק של הנדסת התוכנה הוא לא העיקרי, תמיד סירבתי לשכור אנשים שהם רק מתכנתים, אלא מהנדסים שמבינים גם את הרמה הגבוהה. שלא כמו במקומות אחרים שבהם יש מתכננים ויש מתכנתים".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן