סיקור מקיף

אוניברסיטת יוהנסבורג ואוניברסיטת בן-גוריון חידשו את ההסכם המחקרי ביניהן

בימים אלה חתמו האוניברסיטאות על הסכם להמשך המחקר המשותף בטהור מים והמרת אצות לאנרגיה 

פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון
פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון

אוניברסיטת בן-גוריון מודיעה על חידוש הסכם המחקר בינה לבין אוניברסיטת יוהנסבורג. בימים אלה חתמו האוניברסיטאות על הסכם להמשך המחקר המשותף בטהור מים והמרת אצות לאנרגיה.

הסכם זה כולל עקרונות של חופש אקדמי ושואף לקדם את האוניברסיטאות כמרחב לקיום דיונים וויכוחים, כמו גם פורומים לעידוד הדבקות באמונה דתית, חופש המחשבה והדעה.

בהודעה מטעם אוניברסיטת בן-גוריון נאמר: “אנחנו מעודדים שיתוף פעולה זה בין שתי האוניברסיטאות מתוך מגמה של בניית גשרים ושאיפה למצוינות חוצת גבולות.אנחנו בטוחים שהאנרגיה המשותפת והתשוקה של החוקרים המעורבים הפרויקט, יביאו לתוצאות שתהייה להן השפעה ישירה על אספקת מים נקיים בדרום אפריקה. הדבר אף יתרום לגיבוש של חבורת מדענים מלוכדת בדרום אפריקה”.

אוניברסיטת בן-גוריון הביעה שביעות רצון מהעובדה שגם מדענים מ- UCLAומאוניברסיטת גנט הסכימו להצטרף לתכניות המחקר הללו, בשיתוף עם אוניברסיטת יוהנסבורג.התרחבות פרויקט זה מבליט את הפתיחות הגלובלית למחקר אקדמי אשר מעלה את הרף של שאיפה למצוינות וקידום מטרות משותפות.

7 תגובות

  1. תחושותיי דומות לאלו של עדי ומעצבן אותי שהם חסמו את המאמר שעדי קישר אלו לתגובות נוספות.
    ממש מתחשק לי לומר להם משהו בסגנון זה.

  2. אפסים כי עשו את החרם המטומטם הזה מלכתחילה, ואפסים כי לא היה להם עמוד שדרה להתמיד בטמטום שלהם (אם אתה כבר עושה שטות כביכול מטעמים אידיולוגיים, אז לפחות תהיה נחוש להתמיד בה), מה שמראה שכל העניין מלכתחילה נועד ליחסי ציבור ולא יותר מכך וזו הסיבה השלישית לקרוא להם אפסים (העובדה שמדובר בהפרש זמנים של 3 חודשים וחצי בין שתי ההחלטות פוסלת “התפכחות” מהסוג שאתה מדבר עליה, אבי).

  3. עדי, למה אפסים, חרמות הם עניין של ילדים, מבוגרים שעושים חרמות סימן שלא התבגרו. החרמות האקדמיים הם רק סיפטום לנסיון לחסל את מדינת ישראל. לא פחות, וזה נעשה בהובלה משותפת של אירן מצד אחד ושל ארגונים הזויים באירופה משמאל ומימין. לא סתם בארה”ב חרם נגד ישראל הוא בלתי חוקי, וגם באירופה מתחילים להתפכח.

  4. יש להבליג על החרם הלא תקין, ולראות בכך מניעת בידודה של ישראל. עוד נקודה במאבק.
    אפשר להבין שיש היום אחדות של דרום אפריקה עם הליגה הערבית, וסלידה מישראל ששיתפה
    פעולה עם האפרטהייד. היום המדינה שם עויינת את היהודים – יש עלייה גדולה משם. ואת ישראל בפרט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן