סיקור מקיף

האסטרונאוט באז אולדרין תקף גבר שטען שמעולם לא נחתו על הירח

יוצר הסרטים, ברט סיברל, בן ,37 אמר כי הוא מתכוון להגיש תלונה נגד האסטרונאוט ולתבוע ממנו פיצויים

11.9.2002

תרמית הירח - האסטרונאוטים לא תקעו דגל על הירח
תרמית הירח - האסטרונאוטים לא תקעו דגל על הירח
האסטרונאוט אדווין "באז" אולדרין בן ה-72 שייך למיעוט נבחר של אנשים שלמעשה הלכו על הירח. ביום שני הוא תקף יוצר סרטים שטוען שהנחיתות על הירח היו הונאה, לאחר שזה הפתיע אותו מחוץ למלון בבוורלי הילס, דחף לפניו ספר תנ"ך מספר פעמים ודרש ממנו להישבע שאכן הלך על הירח, כך דיוווחה משטרת בוורלי הילס שלשום.

יוצר הסרטים, ברט סיברל, בן ,37 אמר כי הוא מתכוון להגיש תלונה נגד האסטרונאוט ולתבוע ממנו פיצויים, אולם, גארי גילמונד ממשטרת בברלי הילס אמר כי נסיבות התקיפה עדיין נחקרות. אולדרין טוען שנאלץ להגן על עצמו ועל בתו החורגת לאחר שסיברל נטפל אליהם מחוץ למלון, חסם את דרכו והטיח בפניו ספר תנ"ך מספר פעמים תוך כדי צעקות.

סיברל טוען שניסה לראיין את אולדרין לסרט העוסק בזיוף הנחיתות על הירח ושניסה להשיג ממנו הצהרה בשבועה בנושא, כפי שניסה להשיג משישה אסטרונאוטים נוספים, ללא הצלחה. חברה יפנית צילמה במלון סרט על המהימנות של הנחיתות על הירח, ומהמשטרה נמסר שאולדרין הגיע אל המלון כדי להתראיין לסרט היפני ולאחר שנודע לו נושא הסרט, עזב את המקום. סיברל מודה שהגיע בהפתעה עם צוות צילום משלו, ושלא תיאם מראש את הראיון עם אולדרין.

סיברל צילם בעבר סרט קצר שנקרא "דבר מצחיק קרה בדרך לירח", המאשים את סוכנות החלל האמריקנית בזיוף הנחיתות על הירח. דובר נאס"א אמר כי בסוכנות החלל רוכשים כבוד רב לאולדרין אף כי אינו נמצא עימם בקשרי עבודה כיום, וכי הנחיתות על הירח קרו במציאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן