סיקור מקיף

אלביט הציגה רכב רובוטי

יריב צור, RELOAD.CO.IL

רכב חדש העונה לשם אוונגרד (AvantGuard) מבית אלביט מערכות יעשה שימוש במערכות מתקדמות שיאפשרו לו לבצע מגוון של פעילויות באופן אוטונומי לחלוטין. להלן חלק מיתרונותיו של הרכב המהפכני:

  • קל, עמיד יותר, זריז ובעל עלות נמוכה יותר
  • מצלמות קדמיות ואחוריות המאפשרות מערך ראייה היקפית של 360 מעלות, מטעד ושלט מרחוק והעברת תמונות ונתונים למפעיל תחנת הקרקע
  • מצויד במערכת ניווט מתקדמת, אשר מאפשרת זיהוי מכשולים מרחוק ועקיפתם
  • יכולות מעקב וסיור ביום ובלילה במשימות מתוכנתות מראש בשטחים צפופים או עירוניים
  • עמדת נשק קל בקוטר 7.2 מילימטרים המופעלת מרחוק

האוונגרד הינו גרסת הדור הבא של הרכב האוטונומי שהיה קרוי אבידור, ויתרונו הייחודי בכך שהוא מאפשר פעולה מאוישת או בלתי מאוישת. הרכב מבוסס על פלטפורמת טומקר (TOMCAR) מדגם TM27GL המיועדת לנסיעה בכל תנאי שטח, והוא קל יותר, זריז ובעל עלות נמוכה יותר, ומשלב עמידות, כוח, יכולות מודיעין מתקדמות לביצוע משימות מאתגרות מתוכנתות מראש ויכולת שכלית לפעול ולחשוב באופן עצמאי לפי הצורך.

הרכב האוטונומי אוונגרד משמש למניעת הימצאות החיילים במצבים מסוכנים וזאת באמצעות ביצוע משימות מעקב וסיור מתוכנתות מראש ביום ובלילה בשטחים צפופים או עירוניים. הרכב אידיאלי למשימות אבטחת גבולות ומניעת חדירת מסתננים דרך גדרות אבטחה. בנוסף, ניתן להשתמש באוונגרד לבדיקה ונטרול נטולי-סיכון של מטעני חבלה.

בהתאם לפרופיל המשימה, יכול האוונגרד לשאת מגוון של מטעדים: אלקטרו-אופטיים, ממסרי-תקשורת, משבשי תשדורת ועמדות נשק קלות בקוטר 7.2 מילימטרים.

תכונות מתקדמות כגון חבילת חישה באמצעות חיישנים, המהווה חלק ממערכת הניווט המתקדמת של הרכב ומאפשרת גילוי ועקיפה של מכשולים נייחים וניידים, מבטיחה את פעולתו הבטוחה והאמינה של האוונגרד. המשימות המתוכנתות מראש יכולות להשתנות במהלך נסיעתו של הרכב על ידי מפעילי תחנת הקרקע.

הרכב מצויד במערכת בקרה "נהג אוטומטי", המאפשרת להגיע למעטפת ביצועים שאינה פחותה מזו של נהג מיומן; מערכת ניווט אינרציאלית וסנסור DGPS הכוללת שלוש רמות של בקרה; מצלמות קדמית ואחורית המאפשרות מערך ראייה היקפית של 360 מעלות; מטעד ושלט מרחוק. בנוסף מצויד הרכב במערכת אינטרקום דו-כיוונית ומערכת בלמי חירום עצמאית, אשר מופעלת מיד עם איבוד קשר התקשורת עם עמדת השליטה.

האוונגרד חכם, סגיל, ניתן להתאמה לפי דרישת הלקוח וזול והוא יכול להגיע לאזורים אליהם לא יכולים להגיע רכבים מאוישים. כאשר הרכב אינו מאויש, הוא מסוגל לגלות מה מתרחש בשדה הקרב בטרם יגיעו לשם הכוחות הלוחמים. כאשר הוא מאויש, מציע הרכב רמות חדשות של גמישות ואפשרויות, אותן לא ניתן לקבל מרכבי קרקע אוטונומיים מתחרים.

את הרכב החדש תחשוף לראשונה אלביט מערכות בתערוכת התעשיות הבטחוניות AUSA בארה"ב, את רכב קרקעי אוטונומי מתקדם המיועד למגוון של יישומים. רכב האוונגרד הוצג בביתן אלביט מערכות ארה"ב בתערוכת AUSA אשר התקיימה בין ה-3 ל-5 באוקטובר בוושינגטון ארה"ב.

עורך הידען מוסיף: לא הצלחנו להשיג תשובה לשאלה האם הרכב הזה גם משתתף היום (8/10) במירוץ המכוניות הרובוטיות בקליפורניה.

אתר RELOAD

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן