סיקור מקיף

נהיגה אוטונומית, הגרסה הצבאית

מערכת הנהיגה האוטונומית של לוקהיד מרטין לרכבים צבאיים עברה בהצלחה 55 אלף מיילים של נסיעה בתהליכי הניסוי

מקור: לוקהיד מרטין.
מקור: לוקהיד מרטין.

מערכת הנהיגה העצמאית (AMAS) לרכבים צבאיים מתוצרת לוקהיד מרטין נסעה כ-55,000 מיילים בתוכנית הניסוי המקיפה שנערכה לה על ידי צבא ארה"ב בפורט לאונד ווד, מיזורי, ופורט בליס, טקסס. הניסוי נערך במהלך מספר מתארים בהם התבצעה נהיגה מאוישת של המשאית המובילה כשאחריה שיירה של שלוש או ארבע משאיות שנוהגו אוטונומית, אחת אחרי השנייה באמצעות מערכת AMAS מתוצרת לוקהיד מרטין.

AMAS היא ערכה יישומית המכילה חיישנים, חלקי הפעלה, הגאים ובקרים שניתנים להתקנה על כל כלי צבאי הנוסע על גלגלים. המערכת מספקת יכולות התראה וניהוג חצי-עצמאיים ומאפשרת נהיגה חצי-אוטונומית בשיירה של משאיות וכלי רכב צבאיים ובכך מקטינה את מצבת כח האדם הנדרשת להפעלת שיירת אספקה וניוד כוחות, ממעיטה את החשיפה לסיכונים של פגיעה בחיילים על ידי ירי או מטעני צד ומגדילה את היעילות בביצוע המשימות ובהפניית כוח האדם לצרכים מבצעיים.

"הניסויים נערכו על ידי חיילים מצבא ארה"ב ואנשי לוקהיד מרטין במשך מספר חודשים בשני מיקומים שונים תוך הכנסת מתארי פעילות מגוונים", כך אמרה קתלין האס, מנהלת מערכות תמרון בלוקהיד מרטין מערכות אש וטילים. "חיילים אשר מפעילים את הרכבים עם מערכת AMAS מרחוק נתנו לנו מסקנות והערות מתהליכי הניסוי שביצעו למערכת ואת שביעות רצונם מהדרך בה המערכת נוטלת את עבודת הנהיגה ברכבי המשא ומפנה זמן לצרכים המבצעיים של החיילים".

הניסוי מומן על ידי מפקדת הניסויים של צבא ארה"ב (TRADOC) ונוהלה על ידי מרכז המו"פ הצבאי לטנקים ורכבים (TRADEC).

ראו עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן