סיקור מקיף

אטלנטיס הגיעה בפעם האחרונה לתחנת החלל

מפקד המעבורת כריס פרגוסון המשיך את רצף הפעילות החלק של המבצע עם עגינה מושלמת, בפעם האחרונה בפרויקט המעבורת 

פתיחת הדלתות בין מעבורת החלל אטלנטיס לתחנת החלל הבינלאומית, 10/7/2011
פתיחת הדלתות בין מעבורת החלל אטלנטיס לתחנת החלל הבינלאומית, 10/7/2011

היום נפתחו הפתחים בין מעבורת החלל אטלנטיס לבין תחנת החלל הבינלאומית, לאחר עגינה מוצלחת ובכך החל השלב המשותף של משימה STS-135.
החיבור בין שתי החלליות היה הפעם האחרונה שבה התקרבה מעבורת חלל למפגש עם תחנת החלל, כאשר לאחר המשימה תועבר אטלנטיס לתצוגה, גורל דומה לזה הצפוי לשתי אחיותיה אנדוור ודיסקברי שכבר מקורקעות.
.אטלנטיס עגנה בשעה 18:07 לאחר יומיים במסלול שבו היא סגרה את הפער בינה לבין התחנה. מפקד המעבורת כריס פרגוסון ניווט בהצלחה את אטלנטיס ליעדה באורח חלק למקום העגינה המדויק והמשיך בכך רצף של מבצע חלק במיוחד.

המעבורת המריאה למבצע קצר יחסית של 12 ימים, כשהיא נושאת במטענה את רכיב הלוגיסטיקה רפאלו וצוות של ארבעה אסטרונאוטים: פרגוסון, דאג הארלי, סנדי מאגנוס ורקס וולהיים.
כן העלתה המעבורת הדמיה של חלק ההטענה של לוויני תקשורת ומערכת תדלוק שתופעל באמצעות הזרוע הרובוטית של התחנה, כהכנה לאפשרות למבצעי תדלוק לווינים בחלל.

9 תגובות

 1. תודה רבה על החלפת הפונטים בדף הראשי, הפונטים החדשים בפירוש נראים הרבה יותר קריאים!

  כדאי לדעתי להגדיל גם קצת את הפונטים במאמרים עצמם, הפונט הנוכחי הוא ממש גבולי מבחינת הגודל, אמנם אפשר לקרוא איכשהו את הכתוב ללא צורך בזכוכית מגדלת, אבל עדיין זה לא ממש נוח ומאמץ את העיניים (לא לכולם יש ראיית נץ 6/6) אשמח מאוד אם תגדילו קצת את הפונט בכתבות, לפחות במידה אחת ואולי אפילו בשתיים.

  תודה, ותתחדשו!

 2. סחטיין על העיצוב החדש. משום מה בפיירפוקס לא רואים את לוגו האתר למעלה. אולי זה בגלל ad-block?

 3. נקודה חשובה נוספת, הפונט שמשמש בכתבות עצמן קטן מדי ומקשה על הקריאה, נא להגדיל אותו קצת אם אפשר כדי שיהיה אפשר לקרוא את הכתבה בצורה נוחה.

 4. מסכים עם קודמי, הפונט שבחרתם לדף הראשי (הטקסט הכחול עבור הכותרות) ממש קשה לקריאה ומאמץ מאוד את העיניים, אנא השתמשו במקום זאת באותו פונט שהשתמשתם בו כאן (בצד שמאל) הוא הנוח ביותר לקריאה.

  כמו כן הוסיפו בבקשה מיספור לתגובות, לפעמים רוצים להתייחס לתגובה מסויימת וקשה לעשות זאת אם אין לה מספר (וכשתגובה נמחקת מסיבה כלשהי אין לשנות את המיספור של הודעות שכבר נכתבו כי אז כל נקודות הייחוס משתנות, תעשו כמו YNet, אם תגובה מסויימת נמחקת אז הרצף נראה כך: 1, 2, 4, 5).

 5. לאבי בליזובסקי שלום
  ברכת מזל טוב לעיצוב החדש של האתר
  ברם אולם
  הפונט של הכותרות " Times New Roman "הוא ממש קטסטרופאלי בעיני
  במיוחד כשהוא לא מודגש / הכותרות יוצאות עלובות ואינן בולטות מספיק.
  לא עדיף ה"Arial" הסימפטי והאלגנטי ?
  הרי אתה בלאו הכי משתמש בו בגוף המאמר ובתגובות .
  בתודה – א.בן נר

 6. "..קריאות, הפונט שבחרתם שם מאוד לא נוח לקריאה וגם הטקסט עצמו נראה מאוד דהויי על הרקע הלבן הבהיר של הדף. אם תוכלו לשנות שם בבקשה את הפונט לאותו פונט שמשמש לדוגמה כאן בדף הנוכחי בצד שמאל ("בית ספר להנדסאים"…. "מחנה קיץ למצטיינים במדע") הפונט הזה נראה הרבה יותר ברור"
  ונעים לקריאה!"

  מסכים, תגדילו את הכתב של הכותרת ותדגישו אותה!!

 7. אבי שלום, מזל טוב על העיצוב החדש! האתר בהחלט נראה עכשיו הרבה יותר מקצועי ומרשים לעומת העיצוב הקודם.

  רק הערה אחת, הכותרות הכחולות (של כתבות) בדף הראשי הן מאוד בלתי קריאות, הפונט שבחרתם שם מאוד לא נוח לקריאה וגם הטקסט עצמו נראה מאוד דהויי על הרקע הלבן הבהיר של הדף. אם תוכלו לשנות שם בבקשה את הפונט לאותו פונט שמשמש לדוגמה כאן בדף הנוכחי בצד שמאל ("בית ספר להנדסאים"…. "מחנה קיץ למצטיינים במדע") הפונט הזה נראה הרבה יותר ברור ונעים לקריאה!

  תודה, ובהצלחה!

 8. אבי,
  יהיה נחמד אם כחלק מהשדרוג תאפשרו קלוז-אפ לתמונות שבכתבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן