סיקור מקיף

מזגן סולארי הפועל בעזרת בכוח השמש יחשף בתערוכת "אקולוגיה אקווה ישראל"

המזגן ישולב בפרויקט הבית האקולוגי שיוצג בתערוכהואשר ידגים שיטות חדשניות לחסכון באנרגיה בדירת המגורים

חידוש עולמי – מזגן סולארי הפועל בעזרת כוח השמש בלבד – יחשף בתערוכת המים ואיכות הסביבה "אקולוגיה אקווה ישראל" שתערך ב-12-13 בדצמבר במרכז הירידים בתל אביב. המזגן נחשב לאחד מ"זוללי האנרגיה" הגדולים ומשפיע בחודשי הקיץ על חשבון החשמל של רוב המשפחות. המזגן הסולארי צפוי להביא למהפכה בתחום זה, בדומה לדודי השמש שצמצמו משמעותית את השימוש בדודים החשמליים. 

חיים אלוש, מנכ"ל חברת תערוכת "אקולוגיה אקווה ישראל", מסר שהמזגן הסולארי הוא בעל הספק היכול לצנן חדר בגודל ממוצע בחודשי הקיץ ומתאים לחדרי מגורים, משרדים, מחסנים, עמדות שמירה, לולים ועוד. בתערוכה יוצג אב טיפוס של המזגן שעומד להכנס בקרוב ליצור מסחרי ושיווק בארץ ובעולם על ידי חברת "אווה-טק", המתמחה בטכנולוגיות ידידותיות לסביבה. מחירו של המזגן הסולארי צפוי להיות כ-200 דולר – פחות ממזגן רגיל.

המזגן ישולב בפרויקט "הבית האקולוגי" שיוצג בתערוכה ואשר יציג מכלול של פיתוחים וחידושים שמביאים לחסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. לדברי אלוש, הצרכנים מייחסים חשיבות לעלות הרכישה ולצריכת החשמל של מוצרים לחימום או לקרור, אבל להקפדה על בידוד של הבית יש חשיבות גבוהה כי זהו הכלי לשמירה על הטמפרטורה. בבית האקולוגי יוצגו לוחות מבודדים של "קל-בת" המשלבים שכבות של קלקר קשיח ובטון ויוצרים שכבת בידוד יעילה וחזקה. בנוסף לחסכון באנרגיה, לבית הבנוי בשיטה זו עמידות גבוהה לרעידות אדמה וזעזועים אחרים.

תערוכת "אקולוגיה אקווה ישראל" תעסוק בתחום איכות הסביבה והמים. בתערוכה, שתתמקד בתחומי האנרגיה הנקייה וטכנולוגיות המים, ישתתפו 50 החברות והגופים המובילים בישראל בתחומי איכות הסביבה והמים. מידע על התערוכה באתר האינטרנט שלה.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן