סיקור מקיף

נשיא הודו לשעבר עבדול קלאם ומאות משתתפים בכינוס הישראלי השנתי לתעופה וחלל

הכינוס יתקיים ב-27 בפברואר בתל אביב ולמחרת בטכניון בחיפה * מנכ"ל התעשיה האווירית יצחק ניסן השוהה בהודו: קלאם נענה להזמנתי

דנשיא הודו לשעבר, מדען הטילים והחלל ד"ר עבדול קאלם, ראשי התעשייה האווירית והטכניון ומאות מומחים מהארץ ומחו"ל ישתתפו בכינוס ה-48 לתעופה וחלל, אשר יתקיים בשבוע הבא במלון דן פנורמה תל אביב ובטכניון.

ד"ר קלאם ישא את הרצאת הפתיחה של הכינוס, בנושא: "בסיס ידע עולמי: חזון התעופה והחלל". בהרצאתו יציג ד"ר קלאם את חזון התעופה והחלל כחלק מבסיס הידע העולמי. הרצאה כללית נוספת תפתח את יומו השני של הכנס.

בהרצאה זו יסקור יאיר דוביסטר, מנהל מפעל מל"ט של התעשייה האווירית, את מערכות המל"טים של החברה.

תוכנית הכינוס כוללת 95 הרצאות, וביניהן הרצאות מוזמנות מפי מרצים בעלי שם. בין הנושאים אשר יידונו בכינוס – קביעת מרחק מיטבי בין המושבים במטוסי נוסעים, עבודות בסיסיות במכאניקת זורמים, מכאניקת מבנים, בקרה, ביות והנחיה של טילים, בעירה ושריפה, כמו גם שיתופי פעולה בין מערכות אוטונומיות באוויר ובחלל.

החלק המדעי של הכינוס כולל, בין השאר, ארבע הרצאות מוזמנות. בהרצאה הראשונה יציג פרופסור טרי אלפרנד מאוניברסיטת טקסס את בעיית שמירת המקומות היחסיים בין מספר לוויינים קטנים הסובבים יחד את כדור הארץ. בהרצאה השנייה יסקור פרופסור ארל דאוול מאוניברסיטת דיוק את חזית הידע בחיזוי התנאים שבהם עומסים אווירודינאמיים הפועלים על מבנים גמישים (כגון כנף של מל"ט) גורמים להופעת תנודות עצמיות בעלות אמפליטודה מוגבלת אך בלתי מתרסנות. בהרצאה השלישית יציג פרופסור פרץ פרידמן מאוניברסיטת מישיגן את הבעיות המאפיינות טיסה במהירויות שגא-קוליות (מהירויות הגדולות בהרבה ממהירות הקול). בהרצאה הרבעית יסקור פרופסור הנס גירינג מהאוניברסיטה הטכנולוגית של שוויץ את היישומים של בקרה איתנה בתעופה ובחלל.

הכנס יארח גם תחרות פרויקטי סטודנטים. אלה הם פרויקטים שנתיים המסכמים את לימודי ההנדסה של הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל בטכניון. השנה מתחרים שני צוותים. צוות אחד יציג תכנון של לוויין תדלוק המיועד לספק דלק ללוויינים קיימים ובכך להעריך את אורך החיים המועיל שלהם. צוות נוסף יציג תכנון של מסוק אוטונומי למשימות מיוחדות, המשוגר מצוללת בעודה מתחת למים.

ביחד עם הטכניון והתעשייה האווירית משתתפים באירגון האירוע אוניברסיטת תל אביב, אל-על, האגודה למדעי התעופה והחלל בישראל, הוועדה הלאומית לחקר החלל, סוכנות החלל הישראלית, רפאל והתעשייה הצבאית.

הכינוס יתקיים ב-27 בפברואר במלון דן פנורמה בתל אביב וב-28 בפברואר בקריית הטכניון בחיפה.

גזירת הסרט נעשתה ע"י מנכ"ל משהב"ט פנחס בוכריס, שגריר ישראל בהודו מרק סופר, ראש סיב"ט יוסי בן-חנן , ומנכ"ל התע"א יצחק ניסן.

"כדוגמא למערכת היחסים העמוקה והמיוחדת שלנו עם הודו דר' עבדול קלאם, הנשיא לשעבר של הודו, נענה להזמנתי ויבקר בישראל. דר' עבדול קלאם הוא דמות מרכזית בהתפתחות הודו בשנים האחרונות ויהיה אורח כבוד ודובר מרכזי בכנס האווירונאוטי הבינל"א שייערך בתל-אביב ובחיפה בסוף החודש הזה", אמר יצחק ניסן אתמול (ב') בטקס הפתיחה של הביתן הישראלי בתערוכת "דפקספו" (Defexpo) שמתקיימת בדלהי, הודו. "הודו היא כיום שותף לעשייה שלנו ואנחנו מבצעים עמה פרוייקטים מהשורה הראשונה בהיקפם ובאיכותם. פעילות זו נעשית בנושא טילים, חלל, מכ"מים, מטוסי אתראה, מל"טים ועוד נושאים שלא ניתן לפרט".

הביתן הישראלי כולל תצוגה של התע"א, סיב"ט, אלביט, רפא"ל, תע"ש, סולתם, מיקאל, אזימוט וקונטרופ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן