סיקור מקיף

קיץ תלת-ממדי במוזיאון גן המדע

מכון דוידסון לחינוך מדעי מציג את תערוכת הממד השלישי, במוזיאון גן המדע שבמכון ויצמן למדע ברחובות

גן המדע במכון דוידסון, קמפוס מכון ויצמן. צילום יח"צ
גן המדע במכון דוידסון, קמפוס מכון ויצמן. צילום יח”צ

גן המדע הוא מוזיאון מדע ייחודי שפועל תחת כיפת השמיים ומציע מסע חווייתי אל תוך הפיסיקה שמאחורי תופעות הטבע. בגן המדע קיימת תערוכת קבע של עשרות מוצגים שמסבירים באופן התנסותי ואינטראקטיבי תופעות וחוקים פיסיקליים. המוזיאון מספק חוויה מעשירה, מסקרנת ומהנה לילדים שעוברים בין המוצגים. .

בקיץ הזה, נוסף על תערוכת הקבע, יארח הגן שלוש תערוכות חדשות תחת הנושא הממד השלישי שיאפשרו לנו לגלות את הרב-ממדיות של העולם שבו אנו חיים:

  • שימושיות בתלת-ממד – תערוכה אינטראקטיבית שכוללת חצר משחקים תלת-ממדיים וסדנאות יצירה שבהן יוכלו להכין ציורים בתלת-ממד, לבנות מבנים מחול קסמים ולצפות בסרטונים במשקפי תלת-ממד.
  • IMAGiNARY – לראשונה בישראל, תערוכה בינלאומית שהוצגה במוזיאוני מדע ברחבי העולם: גרמניה, קוריאה וצרפת, תחשוף פריטים חזותיים של מציאות וירטואלית וגופים תלת-ממדיים שיאפשרו למבקרים לחקור ולייצר צורות תלת-ממדיות באופן מוחשי.
    המבקרים יוכלו לראות את הביטוי החזותי של נוסחאות – למשל מהי הנוסחה של צורת הלב הפופולרית או צורת הלימון המוכרת – ולהכיר את הנוסחה לקביעת לוח הזמנים האידיאלי לאוטובוסים ולרכבות.
  • Planet Earth – תערוכה בינלאומית, פרי יוזמה של ארגונים מדעיים ברחבי העולם, שנועדה להציג את השימוש שנעשה בידע ובמדעים המתמטיים כדי להתמודד עם בעיות העולם שלנו. למשל איך נדע לחזות לאן יתפשט ענן האפר שהתפרץ מהר הגעש?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן