סיקור מקיף

מיקרוסופט השיקה תוכנה חופשית לסיורים בחלל

תוכנת WorldWide Telescope מעמידה לרשות המשתמשים מידע בנפח של 12 טרה-בייטים – שווה ערך ל-2.6 מיליארד דפי טקסט – אשר כולל תמונות ממגוון מקורות

חובבי "מסע בין כוכבים" יודעים שמסעות בחלל אינם משימה פשוטה, אבל מיקרוסופט מבקשת להציע למשתמשי המחשב סיורי חלל קלים עד כמה שניתן: ענקית התוכנה הציגה יישום חדש בשם WorldWide Telescope, אשר מאפשר לכל המתעניינים בחלל – מחובבים ועד פרופסורים לאסטרונומיה – לסייר בין גלקסיות, כוכבים ועולמות רחוקים. תוכנת WorldWide Telescope מעמידה לרשות המשתמשים מידע בנפח של 12 טרה-בייטים – שווה ערך ל-2.6 מיליארד דפי טקסט – אשר כולל תמונות ממגוון מקורות, ובכלל זה טלסקופ החלל האבל, מצפה הרנטגן צ'נדרה וטלסקופ החלל ספיצר.

חוויית השימוש בתוכנה מזכירה משחק וידיאו בו יכולים המשתמשים להתמקד (Zoom In) בכוכבים שנמצאים במרחק של שנות אור מכדור הארץ ולהתרחק מהם (Zoom Out). התוכנה מציעה צפייה קלה בעולמות רחוקים ומציגה מראות נדירים בצורה ברורה ועוצרת נשימה. המשתמשים יכולים גם להכין סיורי חלל משלהם ולשתף אותם עם משתמשים אחרים. גרסת מבחן של התוכנה מוצעת להורדה בכתובת הבאה.

כידוע, גם גוגל, המתחרה הגדולה של מיקרוסופט, לוטשת עיניה לשמים. לא מכבר החלה גוגל להציע את יישום Google Sky – הרחבה של Google Earth – גם בדפדפן האינטרנט הרגיל, ולא רק במתכונת של תוכנה נפרדת. גם היישום של גוגל מוצע, כמובן, בחינם.

מיקרוסופט מסרה, כי תוכנת WorldWide Telescope מוצעת בחינם כהוקרה לזכרו של ג'ים גריי, חוקר של החברה שנעדר מאז שספינתו אבדה מול חופי קליפורניה, בשנה שעברה. גריי שיתף פעולה עם אסטרונומים בארגון כמויות ענק של נתונים ותמונות שהתקבלו מלוויינים.

במיקרוסופט מקווים שהטכנולוגיה בה נעשה שימוש בתוכנת WorldWide Telescope תוכל לשמש את החברה גם ביישומי תוכנה עתידיים, אך מטרת התוכנה, על פי החברה, היא לטפח בקרב ילדים את העניין בחלל ואולי אף לעורר בהם רצון לעסוק בעתיד במדע והנדסה.

"מבחינתי, תוכנת WorldWide Telescope תצליח אם היא תשנה את האופן בו תופסים אנשים את היקום, ואם דור חדש של ילדים יכיר את החלל – בניגוד לילדים של היום שכלל אינם מכירים אותו", אמר קרטיס וונג, מנהל יחידת Next Media Research במיקרוסופט. "כיום האסטרונומיה מנותקת מכל הקשר. כולם רואים תמונות מרהיבות שצילם טלסקופ החלל האבל, אבל אין שום מושג עד כמה גדולים העצמים שמופיעים בהן, או באיזה מרחק הם נמצאים", הוסיף וונג.

3 תגובות

  1. התוכנה מדהימה ומעניינת… מבחינת חובב אסטרונומיה ולא מעבר לזה….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן