מספר שיא: אוניברסיטת תל-אביב העניקה תארי דוקטור ל -283 בוגרים

טקס חגיגי שהתקיים אמש , יום חמישי, 7 ביוני בכיכר יעקב ושושנה שרייב

 
טקס הענקת תואר דוקטור ל-283 בוגרים – המספר הגבוה  ביותר, התקיים ביום חמישי ה-7 ביוני 2007 , באוניברסיטת תל-אביב, בטקס חגיגי שהתקיים  בשעה 20:00 , בכיכר יעקב ושושנה שרייבר בהשתתפות  בוגרים מקבלי התואר, בני משפחות, ראשי האוניברסיטה ואורחים מכובדים אחרים. פרופ' עירד מלכין, ראש החוג להיסטוריה כללית,  הרצה בנושא "הדמוקרטיה הקלאסית והדמוקרטיה המודרנית".

* השנה סיימו בציון "מעולה" (7.5%). 14 מתחום 'טבע' ו-7 מתחום 'רוח'. במסלול הישיר ישנם 52 מסיימים (18%). 39 מתחום 'טבע' ו-13 מתחום 'רוח'.

* הגיל הממוצע הכללי של המסיימים הוא 39. בתחום 'טבע' הגיל הממוצע הוא 36 ובתחום רוח 44.6. המבוגר ביותר הוא בן 72, והצעיר ביותר בן 27. המבוגרת ביותר היא בת 73, והצעירה ביותר בת 24.

* מספרן של הנשים המסיימות הוא 150, ומספר הגברים המסיימים הוא 133. בתחום 'טבע' 87 נשים ו-90 גברים. ובתחום 'רוח' 63 נשים ו-43 גברים.

* משך הלימודים בתחום 'טבע': המהיר סיים ב-3.5 שנים, ה"פחות מהיר" ב-14 שנים. בתחום 'רוח': המהיר סיים ב-4 שנים, ה"פחות מהיר" ב-20 שנים.
* בשנת הלימודים תשס"ו  קבלו תארי דוקטור  259  בוגרים ובשנת הלימודים תשס"ה קבלו 239  בוגרים תארי דוקטור .

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

 1. כדאי לבדוק את הסוגיה, אבל אולי לא מקיימים כל פעם גם טקס לדוקטורנטים, אולי שבדוקטורט האורך הוא אקראי, אז מחזורים שונים מסיימים ביחד?
  באשר לפוטנציאל לחמישים השנים הבאות – הוא הולך ומתדלדל בגלל הירידה ברמת החינוך.

 2. זכיתי להשתתף בטקס חלוקת תארים ראשון ושני של הפקולטה למדעים מדויקים באוניברסיטת ת"א.בני היה בין המסיימים. מספר המסיימים היה קצת פחות מ-700.
  להערכתי הגסה, מספר המסיימים הכללי באוניברסיטת ת"א
  הינו פי-10לערך (מדעי החיים,רוח,חברה ורפואה). היינו במקרה הטוב שיעור מסיימי תואר ד"ר אינו עולה על 4% משיעור מסיימי תאר ראשון ושני. סביר.
  השאלה הגדולה והחשובה ביותר,לצורך הערכת איכות החינוך וההשכלה בארץ היא, מהו אחוז מסיימי תואר ראשון בכל שנתון בממוצע. זהו לדעתי המודד החשוב גם להערכת פוטנציאל החוסן החברתי והכלכלי שלנו ל-50 השנים הבאות.

 3. מענין מה כל זה אומר?
  שאנחנו עם הספר?
  או שהיום כל אחד יכול להוציא דוקטורט?
  מחמם את הלב לראות שיש יותר נשים מגברים מבין מקבלי הד"ר וכן שבמדעי הטבע יש שוויון מוחלט. זה הניצחון האמיתי שלנו הישראלים ושל האקדמיה מאידך. כמי שעשה את הד"ר דווקא במדעי הטבע אני שמח לראות שיש לא מעט מחקרים במדעי הרוח ומקווה שתחום זה יקבל יותר תקציבים ומימון. לא לחינם כמות המחקרים במדעי הרוח היא חצי מכמותם במדעי הטבע (ע"פ כתבה זו בהקשר של מקבלי תואר דוקטור).

  כמו כן, יש לשבח ולהלל את אותה בחורה (24) ובחור (27) שהצליחו לסיים כלכך מוקדם את חוק לימודייהם. כבוד רב ניתן גם לצמד הבוגר (72-73) ולחזון שלהם במדע ולימוד לשם מדע ולימוד ולא על מנת להשיג מקומות עבודה ומשכורות גבוהות יותר.

  כל הכבוד, כן ירבו ויפרו ויפרחו. אנחנו כאן במצב שבו אנחנו נמצאים היום, די הרבה בזכותכם, אנשי ספר יקרים מפז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן