סיקור מקיף

סלפי של חללית ושביט

הנחתת פיילי שעשתה דרכה בחלל ביחד עם החללית רוזטה תנחת בחודש הבא על גלעין השביט 67P צ'וריומוב-גארדימנקו. בינתיים היא וחללית האם בוחנים מקרוב אתרי נחיתה אפשריים

החללית רוזטה צילמה את תמונת הסלפי הזו ב-7 באוקטובר, ביחד עם מטרתה - השביט 67P צ'וריומוב-גארדימנקו מגובה של כ-10 קילומטרים. צילום:   ESA/Rosetta/Philae/CIVA
החללית רוזטה צילמה את תמונת הסלפי הזו ב-7 באוקטובר, ביחד עם מטרתה – השביט 67P צ'וריומוב-גארדימנקו מגובה של כ-10 קילומטרים. צילום: ESA/Rosetta/Philae/CIVA

החללית שצילמה את התמונה הזו עומדת לנחות על פני השטח של גלעין השביט שברקע. זו תמונה שצולמה מהחללית פיילי הרוכבת על החללית רוזטה ושתיהן מקיפות את השביט 67P צ'וריומוב-גארדימנקו שרוזטה עשתה את העשור האחרון בדרכה אליו.
התמונה צולמה מגובה של עשרה קילומטרים מפני השטח של 67P צ'וריומוב-גארדימנקו, כדי שמתכנני המשימה יוכלו לבחון בקרוב את אתר הנחיתה J הנמצא על האונה הקטנה של השביט המורכב כידוע משני גושי סלע – אחד גדול והשני קטן יותר המחוברים ביניהם במעין צוואר צר.

שתי תמונות, אחת בחשיפה קצרה והשניה עם חשיפה ארוכה יותר שולבו כדי לחשוף את הדינמיקה של הסצנה החל מהחלקים הבהירים של קולטי השמש ועד לשביט האפל ולציפוי המגן הכהה של רוזטה" נאמר בהודעת סוכנות החלל האירופית.
מדובר בצילום תקריב לאחר שמאז הסלפי האחרון שהחללית עשתה ואשר שוחררה לציבור בספטמבר, היא היתה במרחק של 50 קילומטרים מפני השטח של השביט. פיילי צפויה לנחות לראשונה בהסטוריה על גלעין שביט בחודש הבא. חללית האם רוזטה תמשיך לעקוב מקרוב אחר השביט כשהוא מתקרב לנקודה הקרובה ביותר במסלולו סביב השמש, בין מסלולי מאדים וכדור הארץ.

היום, 15 באוקטובר יחליטו מנהלי המשימה אם לאשר את אתר J כאתר הנחיתה אם לאו. לרשותם יעמוד המידע שקלטו מכשירי החללית מגובהה הנוכחי של כעשרה קילומטרים.

לידיעה באתר יוניברס טודיי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן