סיקור מקיף

סטודנט בטכניון זכה במקום הראשון בהסברת ישראל בצרפת

דניאל מורן, סטודנט בפקולטה למדעי המחשב בטכניון, זכה במקום הראשון על הסברת ישראל, בסימפוזיון בינלאומי שנערך בצרפת. הוא הקדים סטודנטים מאיטליה, ספרד, טורקיה ובלגיה, אשר הסבירו את ארצותיהם

דניאל מורןהאירוע התקיים על ידי IEP, המחלקה ללימודי פוליטיקה באוניברסיטת מרסיי. מדובר בכינוס של סטודנטים ממדינות אגן הים התיכון, שבמסגרתו מתבקשים המשתתפים להציג את מדינותיהם בדרך הטובה ביותר. דניאל מורן הציג מצגת שהכין עם שנים מחבריו, יוחאי שטנצלר מאוניברסיטת בן גוריון ואלה מחלוף מאוניברסיטת תל אביב, וזכה במקום הראשון.

"פתחתי בציטוט של דברי צ'רצ'יל", הוא מספר. "כשאני מחוץ למדינתי – איני אומר דברים רעים עליה, וכשאני שב אליה – אני משלים את החסר". בהמשך הציג את מדינת ישראל כחידה – כיצד למדינה כה קטנה וכה צעירה, מוקפת אויבים ומוכת טרור, יש כבר שמונה חתני פרס נובל, היא אחת משבע המדינות בעולם שיש לה לווינים בחלל, היא מעצמת הי-טק ויש לה חברות ענק וחברות מובילות בעולם בתחומי הרפואה והתעשייה עתירת הידע. דבריו התקבלו בתשואות והשופטים זיכו אותו במקום הראשון.

"למרות שהכינוס נערך בצרפת, לא חשתי בעוינות מצד המשתתפים האחרים", הוא מספר. "הסטודנטים הצרפתים המשתתפים הם הפוליטיקאים לעתיד של צרפת. דווקא כמה פרופסורים הרגיזו אותי, כאשר הציגו את דיעותיהם כעובדות. התווכחתי איתם רבות".

דניאל מורן, מאשדוד, הוא הצעיר במשפחתו, והיחיד שפנה לאקדמיה. יש לו ארבע אחיות ושני אחים, והמשפחה מתפרנסת מאיטליז משפחתי. את לימודיו הוא מממן מעבודה בטכניון ובחברת "אינטל" ומקווה להמשיך בקריירה אקדמית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן