סיקור מקיף

קלאסיק השלימה גיוס של 10.5 מיליון דולר להאצת פיתוח תוכנה למחשוב קוונטי

קלאסיק פיתחה יכולות לפישוט פעולת בניית אלגוריתמים במחשוב קוונטי בעזרת אוטומציה וסינתזה

צוות חברת הסטארט-אפ קלאסיק. צילום: דוד גראב.
צוות חברת הסטארט-אפ קלאסיק. צילום: דוד גראב.

קלאסיק (Classiq), המאפשרת פיתוח אלגוריתמים ויישומי מחשוב קוונטי מתקדמים, הודיעה היום על השלמת גיוס סבב A בסך של 10.5 מיליון דולר בהובלת Team8, Wing Capital ובהשתתפות משקיעים מ- Entrée Capital, OurCrowd, והתאגיד היפני Sumitomo.
המימון שגייסה קלאסיק בסבב הנוכחי מצטרף לגיוס סיד של החברה בהובלת Entrée Capital מחודש מאי האחרון, המסתכמים בסך של 14.5 מיליון דולר.

בשנים האחרונות עולם המחשוב הקוונטי חווה מהפכה. חברות כמו IBM, Google, Intel ו- Amazon לצד חברות נוספות כבר מפתחות טכנולוגיות מחשוב קוונטי אשר צפויות לחולל מהפכה בתעשיות ענק (פארמה, פיננסים, AI, רכב, אנרגיה וכו׳). ובכל זאת, תחום המחשוב הקוונטי עדיין בתחילת דרכו, מה שהופך את פיתוח אלגוריתמים למחשוב קוונטי למשימה כמעט בלתי אפשרית. אחרי עשרות שנות מחקר, מספר זעום של אלגוריתמים קוונטים פותחו עד כה. חומרת המחשוב הקוונטי מתפתחת במהירות, אך ישנם עדיין אתגרים גדולים בהתקדמות התוכנה עקב היעדר אבסטרקציה, העקרון הבסיסי ביותר בפיתוח תוכנה.

קלאסיק פותרת את צוואר בקבוק זה של פיתוח תוכנות מחשוב קוונטי באמצעות יצירת דרך חדשה לגמרי לפיתוח אלגוריתמים קוונטיים. זו החברה הראשונה לפתח את הכלים החיוניים לתרגום אוטומטי של רעיונות אנושיים למעגלים קוונטיים ולספק את האלמנטים הבסיסיים הנדרשים ליצירת אלגוריתמים קוונטיים.

"העולם בדרכו לעבור מהפכה שתקדם תעשיות שלמות, ואנחנו שמחים לקחת בה חלק כל כך מהותי", אמר ניר מינרבי מייסד משותף ומנכ"ל קלאסיק. "הגענו לנקודה בה מחשוב קוונטי אינו רק חלום. כל אלגוריתם קוונטי מהווה מהפכה אמיתית, וקלאסיק תאפשר פיתוח של אלגוריתמים רבים שישנו מן היסוד תעשיות ענק".

"אנו שמחים לעבוד ביחד עם קלאסיק ולעזור להם להשיג את מטרותיהם בקידום תעשיית המחשוב הקוונטי", אמרה שרית פירון, מנהלת שותפה ב- Team8, זרוע ההשקעות של קבוצת Team8. "תחום המחשוב הקוונטי צומח במהירות והם הצליחו לפתור את החלק החסר בפאזל המחשוב הקוונטי, אשר יאפשר מהפכה בתכנון אלגוריתמים קוונטיים. אנו מצפים לראות את המשך צמיחת תעשייה זו ואת קלאסיק הממשיכה לעצב את מעמדה כמובילת שוק".

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן