פרופ' פרץ לביא, לשעבר נשיא הטכניון מונה ליו"ר המולומו"פ

בעבר כיהנו בתפקיד יו"ר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח אזרחי, בין השאר: פרופ' דן זסלבסקי,  פרופ' עודד אברמסקי, פרופ' יצחק בן ישראל והפרופ' דניאל הרשקוביץ

שר המדע יזהר שי ופרופ' פרץ לביא.צילום סטילס מארק ניימן לעמ
נשיא המדינה ראובן ריבלין (משמאל) ופרופ' פרץ לביא.צילום סטילס מארק ניימן לעמ

נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר המדע והטכנולוגיה יזהר שי, מינו היום את פרופ' פרץ לביא לתפקיד יו"ר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח. פרופ' לביא, נשיא הטכניון לשעבר, מומחה בעל שם עולמי לחקר השינה ינהל את המועצה הלאומית למחקר ופיתוח אזרחי. המינוי של פרופ' לביא ליו"ר המולמו"פ הוא לארבע שנים, עם אופציה לשנתיים נוספות. בעבר כיהנו בתפקיד בין השאר: פרופ' דן זסלבסקי,  פרופ' עודד אברמסקי, פרופ' יצחק בן ישראל והפרופ' דניאל הרשקוביץ.

שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי:  " אני שמח להכריז הבוקר על מינויו של פרופ׳ פרץ לביא לתפקיד יו״ר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח (המולמו״פ). המועצה הלאומית למחקר ופיתוח אחראית על התוויית אסטרטגיה וסדרי עדיפויות לאומיים בתחומי המדע והטכנולוגיה תוך בחינת מגמות עולמיות ושימור חוזקותיה של מדינת ישראל בתחומים אלה. אני מודה לפרופסור פרץ לביא, נשיא הטכניון לשעבר, על שלקח על עצמו את המשימה הזו, בה הוא ימנף את קשריו ויכולותיו כדי לגבש מדיניות ואסטרטגיה שישלבו מחקר האקדמי, פיתוח אזרחי ותמיכה ממשלתית בתחומי המדע והטכנולוגיה. אני משוכנע שתחת הובלתו של פרופסור לביא, המולמו״פ תחזק את מעמדה החשוב כגוף המייעץ לממשלת ישראל ומסייע לה לחזק את מעמדה כאומת היזמות והחדשנות."

פרופ' פרץ לביא, יו"ר המולמו"פ החדש: "בפתחה של המהפכה התעשייתית הרביעית, למועצה הלאומית למחקר ופיתוח אזרחי – המולמו"פ, יש מקום מרכזי בהתוויית כיווני המחקר העתידיים, הן באקדמיה והן בתעשייה, אשר יבטיחו את מעמדה העולמי של ישראל כסטארט אפ ניישן".


המועצה הלאומית למו"פ, הפועלת מתוקף חוק,  משמשת זרוע החשיבה האסטרטגית של הממשלה. תפקיד המועצה הוא לבחון את מערכות המחקר והפיתוח הקיימות בישראל, למפות את צרכיהן ואת נקודות החוזק והתורפה שלהן. המועצה ממליצה לממשלה על מדיניות לאומית בנושאי מחקר ופיתוח, מפיקה דו"חות ועורכת סקרים על מצב המדע והמחקר בישראל ככלי להשגת היעדים הלאומיים.

בין הנושאים שבהם עוסקת המועצה: מחקר ופיתוח ממשלתי, מחקר ופיתוח במכוני מחקר, תשתיות מחקר, קשרי אקדמיה-תעשייה, אנרגיה, חלל, סייבר, מדעי החיים וקשרי מחקר ופיתוח בין-לאומיים. המועצה מורכבת מ- 15 חברים, הנבחרים לתפקידם הציבורי על בסיס הרקע האקדמי, המחקרי, הכלכלי והארגוני, ויש לה מספר ועדות משנה.

פרופ' פרץ לביא, הקים את המעבדה הראשונה לאבחון הפרעות בשינה בפקולטה לרפואה בטכניון וזכה בפרסים בינלאומיים על תרומתו לחקר השינה בהם פרס ע"ש הרשל ריץ' למצויינות של הטכניון, פרס אלקלס לרפואה של קק"ל, פרס א.מ.ת ברפואה, מדלית אוניברסיטת פיזה לחוקר השינה המצטיין באירופה ועוד. פרופ' לביא, לאור מומחיותו בתחום, היה שותף בכמה החלטות ציבוריות בהן: ביטול שעת האפס בבתי הספר היסודיים, הנהגת שעון הקיץ, הארכת משך השינה המינימלי בצה"ל, אכיפת החרם המוחלט על אתר הידען ועוד.

בשנת 2009 מונה פרופ' לביא לנשיא הטכניון ולמעשה היה לנשיא הראשון בהיסטוריה של הטכניון שכיהן יותר משתי קדנציות.

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן