סיקור מקיף

ניידות זה הרבה יותר מכלי רכב

דאסו סיסטמס הציגה לאחרונה בכנס -3DEXPERIENCE WORLD 2022 הוירטואלי שלה את הכלים לתכנון מכוניות חשמליות ומוצרים רבים נוספים בדרך שתקרב אותנו לכלכלה מעגלית

ג'אן פאולו בוסי, דאסו סיסטמס. צילום יחצ
ג'אן פאולו בוסי, דאסו סיסטמס. צילום יחצ

דאסו סיסטמס, חברת ה-3DEXPERIENCE, הקדישה את מפגש הפתיחה של אירוע ה-3DEXPERIENCE WORLD 2022 הוירטואלי שלה, להדגשת אחת המטרות המרכזיות של החברה – שיפור החיים של כולנו על ידי מתן כלים לעיצוב חדשני ושיתופי של מוצרים על מנת לקדם קיימות. כפי שג'יאן פאולו באסי, סגן נשיא בכיר, 3DEXPERIENCE WORKS הכריז, "החדשנות נמצאת בכל מקום. המשימה שלנו להנמיך את המחסומים למדע ולטכנולוגיה היא והתרומה שלנו לדמיון וליצירתיות האנושית שהם המפתח לפתרון הבעיות הגדולות שאנו, ודורות העתיד, מתמודדים ויתמודדו איתן."

המפגש היה עמוס בדוגמאות לדרכים בהן סטרטאפים חדשניים ברחבי העולם משתמשים בפלטפורמת ה-3DEXPERIENCE כדי לדמיין, לעצב, ולייצר בשיתוף פעולה מוצרים חדשים בני קיימא אשר תורמים לחיים בני קיימא. הבוכנה החשמלית של Rise Robotics, המחליפה בוכנות הידראוליות לשיפור הסביבה על ידי הפיכת ציוד כבד המבוסס על מנועי בעירה לעיצובים חשמליים יעילים יותר, וחברת SparkCharge, המעצבת של יחידת טעינה DC מהירה, ניידת, ומודולרית הראשונה בעולם שמאפשרת לבעלי רכבים חשמליים להטעין את רכבם בכל זמן ובכל מקום, ובכך להתגבר על אחד החסמים העיקריים למימוש הטרנספורמציה של תחבורה המונעת על ידי מנועי בעירה לתחבורה חשמלית, הם רק שניים מאלה שהוצגו.

ערים הם יותר מאוסף של בניינים ורחובות

כלכלה מעגלית. המחשה: depositphotos.com
כלכלה מעגלית. המחשה: depositphotos.com

"החדשנים והמהנדסים בעולם קשורים זה לזה על ידי דמיון ועל ידי הכוח הטמון בהפיכת דמיון למציאות", אמר ברנרד שרלה, סגן יו"ר ומנכ"ל דאסו סיסטמס. צ'רלס התייחס לקסם של עולמות וירטואליים בהרחבת הדמיון האנושי כדי לשפר את העולם הגשמי. "אנחנו, בדאסו סיסטמס, ואתם, משתתפים בכלכלת החוויה, שבה השימוש במוצרים הוא בעל ערך רב יותר מהמוצרים עצמם," המשיך. "ניידות כיום היא יותר מסתם כלי רכב – היא עוסקת בחוויות ניידות מהנות ובנות קיימא. בדומה, מתן שירותי בריאות הוא יותר מסתם מניעת מחלות, אלא זה קשור לחווית המטופל וברפואה המדויקת. ערים כיום הן יותר מסתם אוסף של בניינים ורחובות, אלא שבהתייחסות אליהן אנו עוסקים באיכות חיים ובאיכות שירותים."

"הייתי מכונית במשך תשע שנים"

"הייתי מכונית במשך תשע שנים", היה הכיתוב המסקרן באחת השקופיות שהציג, עם תמונה של ​​אוסף בלוקים של חומר. "זה העולם שאנחנו רוצים לבנות עם התוכנה שלנו, בקהילות של המשתמשים שלנו. עולם שבו הכל, כולל החומר, יכול להבהיר מה היה או יהפוך להיות.  עולם שבו מדברים רק על שימוש חוזר .'  בתהליך עסקי שאינו מייצר מוצרים, אלא חוויות, במפעל של חוויות שבהן חוויות אלו מתוכננות תחילה והופכות לניתנות להפקה כמעט, לפני שהן מומרות לחוויות אמיתיות בעולם האמיתי", הסביר שרלה.

הוא הזכיר שלפני ארבעים שנה אפשרה דאסו סיסטמס באמצעות התוכנה שלה ליצור לראשונה תאום וירטואלי למטוס לפני בנייתו. "ועכשיו אנחנו יכולים ליצור תאום וירטואלי של רוב המערכות המורכבות, כולל גוף האדם." יצירת חוויות משמעותיות עם האפשרויות הדיגיטליות הללו דורשת דמיון. ' דמיון להמיר ידע לחידושים', לדברי שרלה, שהצביע על  מעבדת 3DEXPERIENCE החדשה שזמינה למעצבים ומהנדסים כדי לתכנן 'דברים לחיים ברי קיימא"'.

באותו הנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן