סיקור מקיף

מעבדת החדשנות AION Labs, בתמיכת BioMed X, מפרסמת קול קורא ראשון לגילוי נוגדנים טיפוליים באמצעות בינה מלאכותית

AION Labs, מעבדת החדשנות הישראלית של אסטרהזניקה, מרק, פייזר, טבע, Israel Biotech Fund ו-Amazon Web Services (AWS), יוצאת לדרך עם הליך ראשון ליצירת מיזם חדש בהתבסס על מודל החדשנות של מכון BioMed X הגרמני * הקול הקורא נועד לזהות כישרונות עולמיים במחקר עבור חברת סטארט-אפ חדשה בתחום של תכנון חישובי מאפס של נוגדנים טיפוליים

AION Labs, מעבדת חדשנות ראשונה מסוגה העומדת בחזית אימוץ טכנולוגיות בינה מלאכותית ומדע חישובי לבניית חברות הזנק לפיתוח פתרון אתגרים מחקריים  , ומכון המחקר העצמאי הגרמני BioMed X, הודיעו היום על פרסום קול קורא ראשון שמטרתו לזהות מדענים וממציאים מתחום הביו-רפואה כדי להקים חברת סטארט-אפ חדשה במעבדת החדשנות AION Labs ברחובות.

צוות הסטארט-אפ שייבחר על ידי AION Labs יזכה לתמיכת השותפים המובילים בתעשייה ולתמיכת רשות החדשנות הישראלית. הקול הקורא מתפרסם בחסות אסטרהזניקהמרקפייזרטבע ו-Israel Biotech Fund, עם תמיכה צמודה של Amazon Web Services (AWS).

"אנו נרגשים להרחיב את הזדמנויות הקריירה עבור חוקרים אקדמיים מוכשרים בישראל", אמר ד"ר כריסטיאן טידונה, מייסד ומנהל בפועל של מכון BioMed X. "AION Labs, הממוקמת בלב 'אומת הסטארט-אפ', היא המקום המושלם לחוקרי ביו-רפואה מרחבי העולם ללמוד כיצד להפוך ליזמי ביוטק מצליחים".

נוגדנים טיפוליים משמשים כתרופות מצילות חיים. הגילוי של נוגדנים טיפוליים קיימים מסתמך על יצירת נוגדנים בבעלי חיים או על סריקה מעבדתית מתוך ספריות גדולות מוגדרות מראש המכסות מרחב מוגבל של רצפים. בחירת מועמד לתרופה מתוך מיליוני רצפי נוגדנים פוטנציאליים היא משימה מייגעת ויקרה, ובמקרים רבים אינה מצליחה לזהות נוגדנים שימושיים. פיתוחים מהשנים האחרונות בניבוי מבנה החלבון, אלגוריתמים של בינה מלאכותית וזמינות מוגדלת של מבני אנטיגן שנמצאו בניסויים מדעיים, יוצרים הזדמנות ייחודית לגילוי נוגדנים בסיוע בינה מלאכותית.

AION Labs מזמינה ביולוגים חישוביים ומדענים מתחום הביו-רפואה ממעבדות מחקר באקדמיה ובתעשייה להציע את פיתוח הדור הבא בפלטפורמות חישוביות כלליות לתכנון נוגדנים בעלי עוצמת קישור גבוהה והתנהגות ביופיזית מתאימה המכוונים לפעול על לחלבונים נבחרים, כאשר נקודת המוצא היא מבנה האנטיגן או רצף האנטיגן. שותפי הפארמה של AION Labs המעורבים בפרויקט יספקו כמויות גדולות של דאטה לאימון המודל ויציעו את מומחיותם בהגדרת מפרטים ובהערכת התוצאות. תינתן עדיפות לרעיונות מקוריים החורגים מעבר לטכנולוגיות קיימות.

"AION Labs גאה ונרגשת לפרסם קול קורא ראשון", אמר מתי גיל, מנכ"ל AION Labs. "אנו מצפים בשמחה לספק לסטארט-אפ הנבחר את מלוא המשאבים הנדרשים והדרכת המנטורים שלנו במהלך עבודתנו המשותפת על פיתוח פתרון מתקדם, שיתגבר על האתגר הפרמצבטי של בחירת מועמדים לפיתוח תרופות מתוך רצפי נוגדנים. וזו רק ההתחלה".

כחלק מהליך הגשת המועמדות המקוון, המועמדים מתבקשים להגיש הצעת פרויקט תחרותית. לאחר סבב מיון מקדמי, המועמדים המובילים יוזמנו ל'מחנה אימונים' לחדשנות בן חמישה ימים שיתקיים ברחובות. בתמיכת המנטורים המנוסים מענפי הפארמה, ההי-טק והון הסיכון, יקבל צוות המדענים המנצח הדרכה והכוונה לאורך תקופת החממה, שתימשך עד ארבע שנים לקראת הפיכתו לסטארט-אפ עצמאי.

פרטים נוספים על הקול הקורא ניתן לנמצוא באתר AION Labs: www.aionlabs.com. מועמדים מעוניינים מוזמנים להגיש מועמדות דרך אזור הקריירה של BioMed X באתר https://career.bio.mx/call/2021-AIL-C01 לפני 12 בדצמבר 2021.

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן