סיקור מקיף

מועמד לנשיאות ארה"ב מבטיח נסיעה במהירות הגבוהה מהאור

ווסלי קלארק, אחד המועמדים המתחרים על תפקיד מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב בבחירות 2004 טוען כי ניתן לכופף את המדע לרשות הפוליטיקאים, למרות שהפיסיקאים טוענים כי הדבר בלתי אפשרי

מועמד לנשיאות ארה"ב מבטיח נסיעה במהירות הגבוהה מהאור

ווסלי קלארק, גנרל ארבעה כוכבים בדימוס של צבא ארה"ב ומפקד נאטו. עתידן.

במהלך מסע הבחירחות שלו לאור ניו המפשייר, קלארק, המועמד החדש המתמודד על תפקיד מועמד הדמוקרטים לנשיאות, נתן לתומכיו הצצה ראשונה לדעה שלו על טכנולוגיה.

"אנו זקוקים לחזון כדי לראות כיצד אנו מובילים את האנושות קדימה, ואז נצטרך לרתום את המדע לשם כך." אמר קלארק לקבוצה של 50 אנשים בחוג בית בניו קאסל – מסורת בקרב מועמדים לנשיאות המתחילים את הקמפיין שלהם במדינת ניו המפשייר ומזמינים אליהם מצביעים נבחרים.

דייויס, בן 58, יליד ארקנסו במקור שפרש מהשירות הצבאי לפני שלוש שנים, זרק פתאום פצצה באסיפה. "אני עדיין מאמין בנוסחה אי שווה אם כפול סי בריבוע, ואולם אינני יכול להאמין כי בכל משך חייו של המין האנושי לעולם לא נוכל לעבור את מהירות האור והלגיע לאן שאנו רוצים. אני נוטה להאמין שבני האדם יוכלו לעשות זאת."

"התווכחתי עם פיסיקאים על כך, התווכחתי עם ידידי הטובים ביותר על כך. אני חייב להאמין בכך. זו יוזמה מבוססת אמונה." הערתו של קלארק עוררה פרצי צחוק ותשואות מצד המשתתפים.

גארי מלניק, אסטרופיסיקאי בכיר במרכז הארווארד סמיתסוניאן לאסטרופיסיקה, אמר כי אמונתו של קלארק באפשרות של מהירות גבוהה ממהירות האור (FTL) מבוססת יותר על הדמיון שלו מאשר על פיסיקה.

בעוד אמונתו של קלארק עשויה לקבל חיזוק מהידע שלו בפרויקטים צבאיים מורכבים, אין כל עדויות לכך שהמין האנושי יכול לעבור את מהירות האור, אומר מלניק. למעשה, ישנם עדויות חזקות לכך שטיסה במהירות גבוהה ממהירות האור בלתי אפשרית, אמר.
"גם אם קלארק ייבחר לנשיא, אני מטיל ספק שיהיה בכוחו לגבור על כוחות הפיסיקה" אמר מלניק, שהמחקר שלו מתמקד בעננים בין כוכביים וביצירת כוכבים וכוכבי לכת.

תורת היחסות הפרטית של איינשטיין אומרת כי הזמן מאיט כאשר עצם מגיע למהירות האור. כמה מדענים אומרים שטיסה במהירות הגבוהה ממהירות האור משמעותה למעשה נסיעה בזמן, או היכולת לנוע לעתיד ולעבר.

הערתו של קלארק אודות טיסה במהירות הגבוהה ממהירות האור באה בסופה של תשובה ארוכה לשאלה מה דעתו ומה החזון שלו לגבי נאס"א ולגבי תוכנית החלל האמריקנית בכללה. קלארק אמר לתומכיו כי הוא תומך בסוכנות ומאמין כי "אמריקה זקוקה לחלום ולתוכנית חלל".

ואולם קלארק אמר כי האומה חייבת לתת עדיפות למטרות טכנולוגיות שיתנו גישה מציאותית בהתאם למשאבים ולכשרונות של אנשיה.
"השגת כמה מהמטרות עשויות לקחת דורות" אמר. "אנו זקוקים להציב את המטרות הללו עכשיו. אנו צריכים להקדיש מחדש את עצמנו למדע, להנדסה ולטכנולוגיה במדינה הזו."

קלארק נעזר בנסיעה שלו לניו המפשייר, שהיא המדינה הראשונה שבה ייערכו פריימריס לבחירת מועמדי שתי המפלגות לנשיאות – להוכיח כי הוא לא שכח את פעילויות באינטרנט – שבמסגרתה יכולים המצביעים לדעת מהם דעותיו במגוון נושאים. "הפוליטיקה האמריקנית חייבת להשתנות בעידן האינטרנט והתקשורת המהירה עם אנשים שבאמת דואגים למה שקורה סביבם." אמר קלארק לתומכיו בועידה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן