סיקור מקיף

למרות המצב: גידול של 10% במספר הנרשמים לטכניון

הטכניון

נשיא הטכניון, פרופ' יצחק אפלויג
נשיא הטכניון, פרופ' יצחק אפלויג

השנה מסתמן גידול של כ – 10% במספר הנרשמים לטכניון, ובשל כך נאלץ הטכניון לסיים את ההרשמה לעשר פקולטות מוקדם מן המתוכנן. מנהל מרכז רישום וקבלה, אבנר לב רן, אמר כי למרות הקשיים פעל המרכז בכל התקופה האחרונה ללא עיכובים, וכל ההודעות למועמדים יוצאות כסידרן.

הטכניון מגלה הבנה לקשיים הנובעים מסגירת סניפי בנקים ודואר ביישובים רבים, ומועמדים שנבצר מהם לשלם במועד, לא ייפגעו. "אנו מעריכים כי הגידול בהרשמה נובע מיוקרת הטכניון שבאה לידי ביטוי גם בסקרים אחרונים", אמר אבנר לב רן. "המועמדים ובני משפחותיהם משבחים את הטיפול שהם מקבלים גם בימים קשים אלה. לא נתקלנו בהיסוס כלשהו או בחשש להירשם לטכניון, למרות המצב".

הסתיים מאבק הסטודנטים בטכניון

מאבק הסטודנטים בטכניון הסתיים לאחר שנציגי הסטודנטים והנהלת הטכניון הגיעו לפתרונות העונים על הבעיות שהועלו על ידי הסטודנטים, בלי לפגוע בערכים האקדמיים של המוסד.

בין הפתרונות

1. המרת עד שני ציונים מספריים בציון "עובר" לאחר השלמת מטלות הקורס, בהתאם לנסיבות (שירות מילואים, מקום מגורים בעת המלחמה וכד').

2. דחיית פתיחת שנת הלימודים מ-17 באוקטובר ל-5 בנובמבר.

3. אפשרות בחירה של שניים מתוך שלושה מועדי בחינות.

4. הוקמה ועדה מיוחדת שתדון בבעיות אישיות בנושאים אקדמיים, הנובעות מהמלחמה.

סטודנטים אשר נקראו לשירות מילואים יזכו לטיפול אישי בייעוץ, חניכה ומתן פתרונות חריגים לבעיות אקדמיות וכלכליות אליהן הם נקלעו עקב המצב.

ראשי אגודת הסטודנטים והנהלת הטכניון הביעו סיפוק מהסיכום החיובי איליו הגיעו והביעו תקוה לשנת לימודים שקטה ופוריה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן