ידענים: האוניברסיטה העברית | פרסי מדע בישראל

מאת 30 באפריל 2006 אין תגובות

פרופ' הרן מצטרף ל-195 חברים חדשים, ביניהם שני נשיאים לשעבר של ארה''ב, נשיא ביהמ''ש העליון בארה''ב, חתן פרס נובל וכמה זוכים בפרס פוליצר

 פרופ' דון הרן. חוקר מוביל בתחומו (צילום: חזי חוג'סטה)
פרופ' דון הרן. חוקר מוביל בתחומו (צילום: חזי חוג'סטה)
האקדמיה האמריקאית לאמנויות ולמדעים הודיעה על בחירתו של פרופ'  (אמריטוס) דון הרן מהחוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים לחבר כבוד באקדמיה לשנת 2006.

פרופ' הרן מצטרף ל-195 חברים חדשים, ביניהם שני נשיאים לשעבר של ארה''ב, נשיא ביהמ''ש העליון בארה''ב, חתן פרס נובל וכמה זוכים בפרס פוליצר.

פרופ' הרן, יליד ארה''ב, חבר החוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית מ-1966. הרן פרסם עשרות ספרים ומאמרים וזכה על עבודתו המחקרית בפרסים ובתוארי כבוד רבים בישראל ומחוצה לה; כיום הוא ידוע כאחד החוקרים המובילים בתחומו.

בין תחומי מחקרו, הנפרש מהמאה החמש עשרה לראשית המאה השמונה עשרה, הרנסנס, במובן הרחב של המונח. בעבודתו שם דגש מיוחד על היצירה היהודית המוסיקלית בראשית העידן המודרני, כולל נשים כמשוררות וכמלחינות, רבנים והשערותיהם על מוסיקה ומלחינים מוקדמים.

עם החברים שבחרה האקדמיה האמריקאית לאמנויות ולמדעים לשנת 2006 נמנים נשיאי ארה''ב לשעבר ג'ורג' בוש האב וביל קלינטון; השחקן ובמאי הקולנוע מרטין סקורסזי; והנשיא והמנהל של מוזיאון הלובר בפריז הנרי לוֹירֶט.
 
 

אבי בליזובסקי

עורך אתר הידען ([email protected]) כל המאמרים של אבי בליזובסקי באתר הידען

הוספת תגובה

  • (will not be published)