סיקור מקיף

המצאה ישראלית: מדפסת כיס של זוטא לאבס זוכה להצלחה בקיקסטארטר

החברה גייסה בחמישה ימים כמעט את כל הסכום שייעדה לחודש, ועוד היד נטויה. הרעיון פשוט – ראש הדפסה המהלך על דף בלי שאר המרכיבים של המדפסת. המערכת תצא לשוק בתחילת 2015

המדפסת הרובוטית הזעירה של זוטא לאבס מירושלים, נשלטת על ידי טלפון סלולרי
המדפסת הרובוטית הזעירה של זוטא לאבס מירושלים, נשלטת על ידי טלפון סלולרי

חברת זוטא לאבס (Zuta Labs) מירושלים פתחה ביום חמישי שעבר בקמפיין מימון המון באתר קיקסטארטר, והצליחה להשיג בתוך 5 ימים מעל 361 אלף דולרים למימון פיתוח מדפסת כיס – התקן רובוטי זעיר שמטייל על הנייר ומדפיס את הקבצים מהמכשיר הנייד.

גורמים בשוק מעריכים כי על אף שסכום הגיוס החזוי עמד על 400 אלף, עשויה זוטה ב-25 הימים שנותרו לקמפיין הגיוס לעבור את השיא לגיוס המונים של חברה ישראלית עד כה – 1.2 מיליון דולר.

חברת זוטא לאבס חשפה בקמפיין מדפסת ניידת רובוטית הנעה בחופשיות של פני הדף ומסוגלת להדפיס מסמך בדקה אחת על כל סוג נייר. המדפסת קטנה, קלה ונוחה לאחיזה או וגודלה כגודל כף היד. החברה מוסרת כי מימון ההמונים נועד לאפשר הוצאת המדפסת לשוק בינואר 2015.

מי מאיתנו לא נתקל בבעיה כאשר נדרש להדפיס קובץ מסוים והוא לא היה בקרבת המדפסת הארגונית שלו? כך למשל בתי מלון גובים סכומים גבוהים תמורת הזכות להדפיס מסמכים, למעט כרטיסי עליה למטוס. המדפסת מסוגלת להדפיס דף בדקה, כלומר במהירות יחסית איטית, אך כאשר מדובר באלטרנטיבה יחידה, זה כמובן הישג. היא גם מסוגלת לעבוד במשך שעה בהטענה אחת.

בסרטון מסביר טוביה אלבוים, יזם החברה כי מדובר במהפכה נדרשת עבור תעשיית המדפסות. "שאלנו את עצמנו מדוע לא להיפטר מכל המדפסת ולהשאיר רק את ראש ההדפסה וגלגלים קטנים שיאפשרו לו לרוץ על הנייר. בכך אנו מאפשרים למדפסת להיות קטנה ככל האפשר."

לדף הגיוס באתר kickstarter

הכתבה משותפת לאתר הידען ולאתר Chiportal מפיק כנס Chipex 2014 שיתקיים ב-29-30 באפריל בגני התערוכה

4 תגובות

  1. האם ניתנת המדפסת לרכישה בחנות מקוונת או פיסית בארץ, או היא ניתנת לרכישה באמזון בלבד?

  2. הנה עוד סטרטאפ,עליה על תדרים של לווינים וניצול היכולות שלהם.הבעיה שזה לא חוקי.אבל כשהמשתמשים בשרתים זרים לצורכי מחקר "זה בסדר".שימוש במשאבים ציבוריים צרכים להיות בהסכמה .כמו באופן היפה שגיסו מימון המונים,במיזם שהוצג בכתבה.

  3. עשויה זוטה ב-20 הימים שנותרו לקמפיין הגיוס היא תעבור את השיא לגיוס המונים של חברה.. typo

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן