סיקור מקיף

יישום, פונטיפקס, כלל תעשיות ביוטכנולוגיה, מוסד הטכניון למחקר ופיתוח ומשקיעים נוספים השלימו סבב השקעות נוסף בסך 3 מיליון דולר באברהם פרמצבטיקה

יישום תחזיק מעתה 30% ממניות אברהם פרמצבטיקה, שיועברו לחברת האחזקות החדשה שיישום מקימה בתחום הביוטכנולוגיה * ההון מיועד לשני ניסויים קליניים שלב II של לדוסטיג'יל, תרופה חדשה לטיפול במחלת האלצהיימר ומחלות ניווניות אחרות של מערכת העצבים

העברת תרופות. איור: MIT
העברת תרופות. איור: MIT

יישום, חברת המחקר והפיתוח של האוניברסיטה העברית, הכריזה היום כי היא משתתפת בסבב מימון בסך 3 מיליון דולר של חברת אברהם פרמצבטיקה. הסבב נערך בשיתוף פונטיפקס, כלל תעשיות ביוטכנולוגיה, מוסד הטכניון למחקר ופיתוח, פרופסור מרתה ויינשטוק-רוזין ואחרים. השקעה זו נוספת להשקעה קודמת באברהם פרמצבטיקה, שהובילו יישום, פונטיפקס וכלל תעשיות ביוטכנולוגיה בסך 9 מיליון דולר, ואשר הושלמה ודווח עליה באפריל 2010. בעקבות ההשקעה הנוכחית, נתח המניות של יישום באברהם פרמצבטיקה יהיה מעתה -30%. המניות יועברו על ידי יישום לחברת האחזקות החדשה שיישום מקימה בתחום הביוטכנולוגיה, שם יהוו אחד מנכסיה העיקריים.

אברהם פרמצבטיקה תשתמש בהון החדש כדי לקדם שתי תוכניות פיתוח מוצר המצויות בשלבים מתקדמים של לדוסטיג'יל, מולקולה חדשה שתוכננה לטיפול במגוון מחלות ניווניות של מערכת העצבים. ראשית, החברה תמשיך בניסוי קליני שלב II המתנהל כעת ב-20 אתרים בחמש מדינות באירופה, לבדיקת יעילות התרופה על חולי אלצהיימר. שנית, אברהם פרמצבטיקה מתעתדת להתחיל בניסוי קליני רחב היקף שיארך 36 חודשים, לבדיקת הבטיחות והיעילות של לדוסטיג'יל בחולים שאובחנו עם פגיעה קוגניטיבית קלה (MCI). המחקר השני צפוי להתחיל ברביע הראשון של 2012.

יעקב מיכלין, מנכ"ל יישום, אמר, "אנו מאד מאמינים בלדוסטיג'יל ושמחים להמשיך בשיתוף הפעולה הפורה עם פונטיפקס, כלל תעשיות ביוטכנולוגיה ומוסד הטכניון למחקר ופיתוח בהשקעה זו. בהסתמך על מחקריה של פרופסור ויישטוק-רוזין, לדוסטיג'יל עשויה להתאים גם לטיפול ב-MCI. ההשקעה החדשה תאפשר לאברהם פרמצבטיקה לקדם שני מחקרים קליניים בשלב II במקביל, עבור שתי אינדיקציות שונות."

ד"ר וינסנט זוראוסקי, מנכ"ל אברהם פרמצבטיקה, הוסיף, "אנחנו מעריכים מאד את התמיכה המתמשכת של כל המשקיעים, תמיכה שמאפשרת לחברה לקדם את פיתוח המוצרים לאלצהיימר ול-MCI במקביל. כולנו בחברה מאמינים שבסופו של דבר, שחולים הסובלים ממחלות ניווניות של מערכת העצבים הם אלו שירוויחו את המרב מהשקעה זו בתרופה שכבר הוכח פעמים רבות שיש לה פוטנציאל ייחודי לחולל מהפכה בטיפול במחלות מאתגרות אלו."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן