סיקור מקיף

מנהלים מהדרג הבכיר ביותר של תאגיד הרובוטיקה היפני יאסקווה הגיעו לארץ

אריק דן נשיא יאסקווה ישראל (לשעבר אשד רובטיקס): “הביקור לרגל רכישת חברתנו ע”י יאסקווה העולמית, מהווה צעד של הבעת אמון עמוקה של יפן ביכולות הישראליות.”

אריק דן מנכ'ל YET והאורחים מיפן
אריק דן מנכ'ל YET והאורחים מיפן

לראשונה הגיעו השבוע לישראל שלושה מנהלים יפנים מהדרג הניהולי הבכיר ביותר של תאגיד יאסקווה ענקית הרובוטיקה היפנית, הגדול בעולם ( כ20% מייצור הרובוטים העולמי) ובראשם טושיהירו סאווה Toshihiro Sawa, חבר הדירקטוריון וראש האגף לבקרת ההינע.

הבכירים לקחו חלק באירוע השקה חגיגי רב משתתפים, שהתקיים במלון הילטון בתל אביב, לרגל רכישתה של חברת הטכנולוגיה הישראלית YET מראש העין, המספקת לתאגיד טכנולוגיות מתקדמות בתחום הבקרה המתקדמת, האוטומציה והרובוטיקה המוטמעים במוצרי יאסקווה והמותקנים בפסי הייצור של חברות רבות בעולם.

באירוע השתתפו: שגריר יפן בישראל יושינורי קאטורי Yoshinori Katori, המדען הראשי של משרד המדע התרבות והספורט פרופ' דוד מנדלוביץ' , חברי הכנסת מיכאל איתן, ויו”ר לשכת המסחר ישראל-יפן אהוד רצאבי. המנהלים מדרג הניהול הבכיר ביותר של יאסקווה: שואי מורקמי Shuii Murakami ,יושיקטסו מינאמי Yoshikatsu Minami וטושיהירו סאווה Toshihiro Sawa . כן השתתפו בכירים ואנשי עסקים מתעשיות ההיי-טק, הסמיקונדקטורס, יצרני מיכון אוטומטי ורובוטיקה.

ביקור זה מהווה הבעת אימון עמוקה מצד ענקית הרובוטיקה יאסקווה בישראל ובטכנולוגיה הישראלית המתקדמת שלה. ואכן בדברי הפתיחה לאירוע שנשא אריק דן נשיא ומנכ”ל יאסקווה ישראל הוא הדגיש את העובדה שכולנו מודעים לכך שהטכנולוגיה הישראלית, האנשים והכסף הישראלי, זולגים בד”כ החוצה, ובמקרה זה מדובר דווקא בתהליך הפוך בו תאגיד ענק משקיע בישראל ומעוניין להפוך חברה ישראלית בישראל למרכז טכנולוגי בינלאומי.

פרופ' דוד מנדלוביץ נשא אף הוא דברים נרגשים אודות חשיבות השקעות של חברות ענק בישראל, וציין כי כ”נציג ממשלת ישראל הוא תומך ומסופק משיתוף פעולה מהסוג הזה , בו חברה ישראלית קטנה בעלת טכנולוגיה ייחודית משתלבת בתאגיד ענק לה נתח משמעותי ונכבד בשוק העולמי”. לדברי פרופ' מנדלוביץ' ההסכמה להפוך את החברה בישראל למרכז טכנולוגיה עולמי הוא תהליך משמעותי אשר תואם את ראיית משרד המדע, והוא מסוג העסקים בו שני הצדדים נהנים במידה שווה”. עוד הוסיף כי “יאסקווה מביאה עימה ניסיון של 93 שנים ונחשבת למובילה בשוק. YET מביאה עימה מחשבה ייחודית וטכנולוגיה לא קונבנציונלית המשתלבת בבקרת ההינע. המדען התייחס גם להיקף שיתוף הפעולה בין שתי המדינות והדגיש כי ברמה הלאומית הוא מתחיל לראות מוטיבציה רבה מצד היפנים להאצת שיתוף הפעולה העסקי כלכלי בין יפן וישראל”.

שגריר יפן יושינורי קאטורי ציין כי הוא רואה בעסקה פוטנציאל חיובי להידוק מערכת היחסים בין שתי המדינות והוא צופה שבשנים הקרובות נראה הרבה יותר אנשי עסקים משני הצדדים העושים עסקים משותפים. השגריר קאטורי הדגיש כי יפן מעוניינת להדק את היחסים הכלכליים בין שתי המדינות. “אני סבור שיפנים רבים עדיין אינם יודעים מכירים את ישראל, לא ביקרו בה, אך אט אט אנו רואים יותר ויותר ניסיונות של חברות ועסקים ישראליים ביפן ובכוונתנו לסייע מישראל ויפן להעמיק את היחסים הכלכליים ואת הקשרים העסקיים ביניהן. יפן מלאה הערכה ליכולות הטכנולוגיות של ישראל וחשוב להעמיק את התהליך יותר ויותר”.

טושיהירו סאווה ראש האגף לבקרת ההינע ביאסקווה אמר בדברי הברכה כי: “ההשקעה הישירה במפעל בישראל הינה חלק מהחלטה אסטרטגית לראות בישראל מוקד פיתוח עיקרי, לטובת ייצור טכנולוגיה עתידנית”. ענקית הרובוטיקה רואה בישראל יעד אסטרטגי להשקעותיה בעתיד, ובכוונתה להעמיק כאן את השקעותיה ולהקים מרכז פיתוח לפעילות עולמית. אנו כתאגיד בינלאומי מוביל בתחום האוטומציה, הכוללת בקרת ניעה ורובוטיקה, בעלת מחזור מכירות של 3.8 מיליארד דולר גאים בהישגינו ומקווים להמשך גידול חיובי לקראת יום ההולדת ה 100 של החברה שיחול בשנת 2015 .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן