סיקור מקיף

ענקית הרובוטיקה מיפן יאסקווה רכשה את חלקה של רובוגרופ ב-YET הישראלית

אריק דן מנכ"ל YET: "יאסקווה רואה חשיבות רבה בהגדלת השקעותיה בישראל נוכח חשיבותה של ישראל כמרכז רובוטיקה עולמי"

אריק דן מנכל YET
אריק דן מנכל YET
הבעת אמון יפנית בטכנולוגיה הישראלית. חברת הענק יאסקווה העוסקת ברובוטיקה תעשייתית החליטה לרכוש את חלקה של רובוגרופ בYET המפתחת טכנולוגיות בקרת הינע המוטמעות במוצרי יאסקווה, ולהפוך את החברה בישראל לחברה שתעסוק בפיתוח טכנולוגי של רובוטיקה ובקרת הינע ולשמש כמרכז שיווק ופתרונות טכנולוגיים לשוק הישראלי.

על פי הסכם שנחתם ביום שישי בצהריים, בין חברת רובוגרופ ט.א.ק הנסחרת בבורסה בישראל לבין חברת יאסקווה חברת יאסקווה תרכוש את כול אחזקותיה של חברת רובוגרופ ב-YET תמורת סכום של כ 15.2 מיליון שקלים במזומן, שישולם במזומן במועד השלמת העסקה, וכן בתמורה עתידית נוספת בשווי של 1.2 מיליון דולר אמריקאיים, שתיגזר מתמלוגים שתקבל YET מיסקאווה (התמורה העתידית הנוספת מורכבת מתמלוגים אשר תקבל YET מיאסקווה עפ"י הסכמים הקיימים ביניהם בגין השימוש שעושה יאסקווה בטכנולוגיות של YET ושל יאסקווה) , אשר ישולמו לרובוגרופ במהלך 7 השנים הקרובות.

כמו כן התחייבה YET להעניק לרובוגרופ רישיון, ללא תמורה, להשתמש ולמכור את טכנולוגיית ה NCT- , ה – NPWM וה- OPTICAL ENCODER של YET , בכפוף לסייגים מסוימים. עוד הוסכם כי שיתוף הפעולה המסחרי בין החברה ל -YET ו – יסקאווה , בכל הקשור למכירת מוצריהן של YET ויאסקווה לרובוגרופ יימשך, כמו כן תספק YET לרובוגרופ שירותי תמיכה טכנולוגיות.

אריק דן מנכ"ל YET מציין כי "יאסקווה" רואה חשיבות רבה בהגדלת השקעותיה בישראל נוכח חשיבותה של ישראל כמרכז פיתוח רובוטיקה עולמי".
"החברה היפנית רואה בישראל הזדמנות ומרכז פיתוח מדעי גלובאלי ובכוונתה להשקיע בישראל". כחברה הקיימת מאז 1915, מטרת יאסקווה אינה למשוך טכנולוגיות ליפן, אלא לפתח את YET כמרכז פיתוח ושיווק גלובאלי".

מחברת "יאסקווה" נמסר כי: "שיתוף הפעולה היה חיובי, וכי מהשלב הראשון של רכישת YET נוכחה החברה כי הצעד שעשתה הצדיק את עצמו". ענקית הרובוטיקה יאסקווה הקיימת מזה 93 שנים נחשבת למובילה עולמית בתחום ייצור הרובוטים לתעשייה. החברה מעסיקה 8000 עובדים ושווי השוק שלה הוא 3.5 מיליארד דולר.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן