סיקור מקיף

חלון לעולם

הנוף הנשקף משבעת החלונות של קופולה גם עוזר לאסטרונאוטים לפקח ולסקור את המצב הטכני של המעבדה מסלולית שלהם, והוא משמש כמפקדה לפעילות הזרוע הרובוטית של התחנה, נקודת תיאום במהלך הליכות החלל, ומרכז מבצעי כאשר מגיעה חללית מטען.

תמונה שצולמה מתוך רכיב קופולה בתחנת החלל הבינלאומית בידי לוקה פרמיסנו, חבר הצוות ה-35/6
תמונה שצולמה מתוך רכיב קופולה בתחנת החלל הבינלאומית בידי לוקה פרמיטנו, חבר הצוות ה-35/6

תמונה מדהימה זו צולמה על ידי אסטרונאוט סוכנות החלל האירופית לוקה פרמיטאנו ( Parmitano) דרך החלון של תחנת החלל הבינלאומית בקצהו של תא המכונה קופולה. לוקה פירסם בבדיחות דעת בטוויטר: "זו הוכחה שכדור הארץ הוא אכן עגול."

למרות שקופולה היא מקום מועדף עבור האסטרונאוטים להירגע ולהתפעל מעולם הבית שלנו, החלונות שנבנו מראש באיכות אופטית טובה מספקים פלטפורמת תצפית לעבודה מדעית רצינית: המצלמות, מצוידות בעדשות חזקות, הן תמיד מוכנות לשימוש, והאסטרונאוטים יכולים להגיב הרבה יותר מהר לבקשות תצפית ממוקדות מהמדענים ומומחי תצפית על האטמוספרה של כדור הארץ.

הנוף הרחב הנשקף משבעת החלונות של קופולה גם עוזר לאסטרונאוטים לפקח ולסקור את המצב הטכני של המעבדה מסלולית שלהם, והוא משמש כמפקדה לפעילות הזרוע הרובוטית של התחנה, נקודת תיאום במהלך הליכות החלל, ומרכז מבצעי כאשר מגיעה חללית מטען.

הכיפה של קופולה היא אחד מהחלקים של התחנה שיוצרו באירופה. היא נבנתה באיטליה ומשמשת רכיב חיוני של תחנת החלל הבינלאומית מאז פברואר 2010, כאשר שוגרה על סיפון מעבורת החלל אנדוור.

פרמיטאנו שוהה על סיפון תחנת החלל כנציג סוכנות החלל האיטלקית (אסי) תחת הסכם דו צדדי בין אסי ונאס"א. יחד הקוסמונאוט הרוסי פיודור יורצ'יכין ואסטרונאוטית נאס"א קארן נייברג. לוקה הוא חבר בצוות 36/37.

משימתו של לוקה נקראת "Volare" – "לטוס" באיטלקית – כדי לסמל את החיפוש אחר גבולות חדשים והזדמנויות לגילוי. לוקה יחצה גבול אישי חדש מאוחר יותר השבוע, כשהוא מתוכנן לבצע את הליכת החלל הראשונה שלו.

לידיעה באתר סוכנות החלל האירופית

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן