סיקור מקיף

נפטר האסטרונאוט וולטר שירה

שירה, בן 84 במותו היה היחיד שטס בשלוש תוכניות שונות – מרקורי, ג’מיני ואפולו

וולטר שירה
וולטר שירה

וולטר שירה, האסטרונאוט היחיד שטס בתוכניות מרקורי, ג’מיני ואפולו נפטר. הוא היה בן 84. הקריירה של שירה בנאס”א החלה כאשר נבחר כאחד משבעת האסטרונאוטים המקוריים של פרויקט מרקורי בשנת 1959 ונמשכה לאורך כל התקופה, החל מהנסיונות הראשונים של ארה”ב להמריא לחלל ועד למשימות לירח.

שירה טס בחללית החמישית מסדרת מרקורי ב-1962, והקיף את כדור הארץ שש פעמים. הוא פיקד על ג’מיני 6A ב-1965, וביחד עם תום סטאפורד, שטס בחללית השניה ביצעו השניים את המפגש הראשון בחלל של שתי חלליות מאוישות בעלות יכולת תמרון. ג’מיני 6A וג’מיני 7 טסו במשך שש שעות במרחק של כ-30 סנטימטרים זו מזו. שירה גם פיקד על אפולו 7, החללית המאוישת הראשונה בסדרת אפולו. החללית הקיפה את כדור הארץ במשך 11 יום בשנת 1968. שירה וחברי הצוות האחרים שלה היו וולט קנינגהאם ודון אייזן בדקו את מערכות אפולו והוכיחו כי היא מוכנה לקחת אסטרונאוטים לירח. כהכננה להמשך, שידרה אפולו 7 את השידור החי הטלוויזיוני הראשון לרשת מסחרית מהחלל.

“עם הליכתו מאיתנו של וולי שירה, אנו בנאס”א מודיעים בצער על אובדן של עוד אחד מהחלוצים בטיסות החלל המאוישות” אומר מנהל נאס”א מייקל גריפין. “כאסטרונאוט בתוכנית מרקורי, היה וולי חבר הקבוצה הראשונה של האסטרונאוטים שנבחרו, שמתייחסים אליהם כשבעת המקוריים” (הסרט הצוות המובחר עסק בשביעיה זו א.ב.).

2 תגובות

  1. חבל על דאבדין
    היה יהודי טוב וניהל חוג לתלמוד בסוף ימיו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן