סיקור מקיף

מי מתנדב להיסגר בבית האח הגדול למשך שנה וחצי?

בפעם השניה ישהו ששה מתנדבים במתקן סגור ברוסיה כדי לדמות טיסה למאדים. בפעם הראשונה הם יצאו אחרי כמאה ימים, והפעם 520 ימים

המתקן ברוסיה שבו ישהו מתנדבים בסימולציה בת שנה וחצי
המתקן ברוסיה שבו ישהו מתנדבים בסימולציה בת שנה וחצי

החל מ-2010, צוות בינלאומי של שישה אנשים ידמו טיול של 520 יום למאדים, כולל 30 ימי שהייה על אדמת מאדים. במציאות, הם יחיו ויעבדו במתקן אטום במוסקבה, רוסיה, כדי שהמדענים יוכלו לחקור את האספקטים הרפואיים והפסיכולוגיים של שהיה ארוכה במשימת חלל. סוכנות החלל האירופאית (ESA) מחפשת מתנדבים אירופאים למשימה.

המשימה היא חלק מפרויקט Mars500 שמבוצעת ע"י סוכנות החלל האירופאית בשיתוף עם המכון הרוסי לחקר בעיות ביורפואיות (IBMP) על מנת לחקור את היכולות והמגבלות הפיזיקליות, הגופניות והפסיכולוגיות של בני אדם בחלל. דירקטוריון מקבלי ההחלטות של סוכנות החלל האירופאית לטיסה מאוישת בחלל כוללת את הפרויקט כחלק מתכנית אירופאית להכנת משימות מאוישות עתידיות לירח ולמאדים.

בעקבות השלמה מוצלחת של הניסוי הקודם של 105 ימים במתקן, סוכנות החלל האירופאית מחפשת כעת שני מתנדבים ושני מתנדבי גיבוי לתכנית 250 הימים שתצא לפועל באמצע 2010 לאחר ארבעה חודשי אימונים.

הצוות ישתמש בתכנית שעוצבה לסימולצית מסע של 250 יום למאדים, 30 ימי מחקר על אדמת מאדים, ו-240 ימי נסיעה חזרה לכדה"א.

המועמדים צריכים להיות בני 20-50, חדורי מוטיבציה, בעלי בריאות טובה ולא גבוהים מ-185 ס"מ. הם צריכים להיות דוברי אחת משתי השפות: אנגלית או רוסית. למועמדים צריך להיות רקע ונסיון עבודה ברפואה, ביולוגיה, הנדסת מערכות לעזרה ראשונה, הנדסת מחשבים, הנדסת אלקטרוניקה או הנדסת מכונות.

הבחירות יתבססו על השכלה, ניסיון מקצועי, כושר גופני ואורח חיים חברתי. לאחר הערכה ראשונית, יערכו למועמדים הפוטנציאלים מבחנים רפואיים, ראיונות ויעבירו אותם בתהליך הדומה לכזה המשמש לבחירת אסטרונאוטים.

להודעה של סוכנות החלל האירופית

3 תגובות

  1. אני חושב שהכי מתאימים לתפקיד הם חיילים ששירתו בצוללות. לפי מה שהבנתי בצוללות צבאיות יש "מנטאליות" אחרת מאשר בשאר הצבא והם מפתחים מנגנונים חברתיים שמאפשרים להם לתפקד הרבה זמן בתוך מקום סגור.

  2. בנוגע לכותרת..
    בגרסה הגרמנית של התכנית האח הגדול דיירי הבית שרדו היו סגורים במשך שנה שלמה בעונות 2004 / 2005
    בעונה של שנה שעברה 2008-2009 הם שרדו 211 יום
    🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן