סיקור מקיף

כל מה שלא רציתם לדעת על סקס – הסרט הזוכה בתחרות מדע ויראלי

הסרטון "שש עובדות על סקס שמעולם לא רציתם לדעת" של רועי צזנה ורן פלג זכה בתחרות סרטוני מדע ויראליים בתמיכתה של המועצה הבריטית 

רועי צזנה (באמצע) מקבל את הפרס בתחרות סרטוני מדע ויראליים מידיהם של ג'וליה טוביאס ואורי אביב
רועי צזנה (באמצע) מקבל את הפרס בתחרות סרטוני מדע ויראליים מידיהם של ג'וליה טוביאס ואורי אביב

באירוע שהתקיים ביום רביעי, 1.6.2011, בחמד"ע – המרכז לחינוך מדעי בתל-אביב הוצגו סרטונים מדעיים בפני חבר שופטים המונה עיתונאים ופרסומאים. הסרטון "שש עובדות על סקס" זכה הן בפרס "מירב הצפיות", משצבר למעלה מ-14 אלף צפיות, והן בפרס מטעם חבר השופטים שנכח באירוע

חבר השופטים: יעל אנגלר (מנכ"ל חברת הניו-מדיה Spreadit), דודי גולדמן (כתב מדע), אילת דקל (מנהלת ועורכת אתר התרבות Midnight East), אילן לוקאץ' (כתב התרבות בחדשות ערוץ 2), מורן סער (מנהלת הפרסום בחברת The Box) ורמי שכטר (מנכ"ל היי-נט אינטראקטיב).
חבר השופטים בחר במקום הראשון בסרטון "שש עובדות על סקס שמעולם לא רציתם לדעת" וציין בדיוניו את מבנה הסרטון (המחולק לשישה חלקים נפרדים, כמתבקש מהשם) כמבנה נכון ומתאים לאורך הסרטון, ואת שמו של הסרטון, הקצב, הקריינות וכמובן התוכן, כגורמים חשובים ומוכחים לויראליות הסרטון.
חבר השופטים בחר במקום השני בסרטון "ישוב החלל: עתיד אפשרי" של אלון בירן ואבי בליזובסקי, ובמקום השלישי בסרטון "יאללה בלאגן" מאת בת-שבע וגון-גלמידי ומוטי גלמידי.
כלל הסרטונים שהופקו בסדנה "מדע ויראלי" זכו נכון לתאריך 1.6.2011 ללמעלה מ-23 אלף צפיות. הסרטונים המובילים הינם "שש עובדות על סקס שמעולם לא רציתם לדעת" מאת רן פלג ורועי צזנה עם למעלה מ-14 אלף צפיות וסרטון האנימציה "בעיניים של מדען" מאת אמיר ברנט ויואב לנדסמן עם למעלה מ-4000 צפיות.
צזנה ופלג שזכו בשני הפרסים – מירב הצפיות ופרס השופטים (לצד כל פרס מענק כספי ע"ס 1,000 ש"ח) ביקשו להעביר את המענק הכספי המגיע עם פרס השופטים לאלון בירן ואבי בליזובסקי, יוצרי הסרטון במקום השני.

על פרויקט מדע ויראלי
בחודש אפריל התקיימה במועצה הבריטית סדנה בת שלושה ימים שעסקה ביצירת תוכן מדעי דיגיטלי ובקידומו באינטרנט. הסדנה בהפקתו של אורי אביב ניזומה מבין בוגרי תחרות פיימלאב של המועצה ותוכננה עבור מדענים בעלי כישורי תקשורת מוכחים ושבחרו ביוזמתם לקחת חלק בתוכניות ופרויקטים בתחום תקשורת המדע.
לאחר צמד הרצאות אודות הפקת וידיאו באמצעים ביתיים (מאת זיו קיטרו, וידיאו-בלוגר מנוסה) ושיווק דיגיטאלי (מאת ליאור צורף, לשעבר סמנכ"ל השיווק של מייקרוסופט ומומחה לשיווק דיגיטאלי) החלו המשתתפים במרתון יצירתי בן 30 שעות לאורך סוף שבוע שלם, בו הפיקו סרטוני וידיאו שהציגו סוגיה מדעית כלשהי, באופן נגיש ומעניין, באורך של עד שלוש דקות.

הסרטונים שהופקו
 בעיניים של מדען, אמיר ברנט ויואב לנדסמן
 יאללה בלגן, בת-שבע וגון-גלמידי ומוטי גלמידי
 ישוב החלל: עתיד אפשרי, אלון בירן, אבי בליזובסקי
 משיכה בין חיידקית, מיכל אפרת, רוניה ויקטור
 Twin Babies – Science Language Acquisition, יאיר בן-חורין, אוהד ברזילי, רוני עתידיה
 שש עובדות על סקס שמעולם לא רציתם לדעת, רן פלג, רועי צזנה
 מי אני? סוד האישיות שבמוח, ניר להב, אתי בן-סימון (לא עמד בקריטריונים לשיפוט)
את תוצרי הסדנה, ששה סרטונים מדעיים, ניתן לראות תחת התגית "מדע ויראלי" ביוטיוב, בערוץ שנפתח עבורם: http://www.youtube.com/user/ViralScienceIsrael

7 תגובות

 1. הסרטון שעשינו אתי ואני שנקרא "מי אני? סוד האישיות שבמוח"
  הוגש מאוחר מדי לתחרות, אך למרות זאת הסרטון המדעי הופק וכדאי לספק גם את הלינק שלו ביוטיוב –
  http://www.youtube.com/watch?v=z5ySGsDdo6s
  או בבלוג שלי "חופשי ומאושר" –
  http://www.tapuz.co.il/blog/viewEntry.asp?EntryId=2009142&r=1
  הייתי שמח אם היית מוסיף את הלינק לרשימת הלינקים של הסרטונים בכתבות שלך על הנושא.
  תודה!

 2. נועה, מכיוון שיש לי גם נגיעה לעניין, העדפתי להעתיק את הקומוניקט כלשונו. עם זאת, אוריד את הפסקה הזו, מצטער – זה בגלל השעה המאוחרת – קיבלתי את ההודעה אתמול בלילה דקות אחדות לפני העדכון היומי של האתר.
  בדיוק כמו שבכתבה המקורית בה העליתי את כל הסרטים ביקשתי מאורי אביב שיגריל את הסדר שלהם באורח אקראי.

 3. וככה להעתיק קומוניקט אחד לאחד? לפחות תמחקו את "לפרטים נוספים לפנות ל…".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן