סיקור מקיף

לראות דרך קירות: חברת הסטאטרפ וירא זכתה בתחרות שערך ארגון טכנולוגיות המידע, ותקבל ביתן חינם ב-CES

כמאה מנכ"לים של חברות הייטק מרחבי העולם הגיעו לישראל לכנס שערך ארגון ה-CTA, הם צפו במצגות של שבע חברות סטארטאפ וניקדו אותם לפי קריטריונים שונים, ולבסוף בחרו בחברת וירא, המפתחת חיישני תלת ממד המסוגלים לחדור דרך חומרים שונים, לרבות קירות

גארי שפירו - נשיא CTA (מימין) מעניק את הזכייה לעופר פמילייר, מנהל פיתוח עסקי בחברת וירא. צילום יח"צ
גארי שפירו – נשיא CTA (מימין) מעניק את הזכייה לעופר פמילייר, מנהל פיתוח עסקי בחברת וירא. צילום יח"צ

גארי שפירו – נשיא CTA (מימין) מעניק את הזכייה לעופר פמילייר, מנהל פיתוח עסקי בחברת וירא
כמאה מנכ"לים של חברות הייטק מרחבי העולם הגיעו לישראל לכנס שערך ארגון ה-CTA, הם צפו במצגות של שבע חברות סטארטאפ וניקדו אותם לפי קריטריונים שונים, ולבסוף בחרו בחברת וירא, המפתחת חיישני תלת ממד המסוגלים לחדור דרך חומרים שונים, לרבות קירות.

"היה חשוב לנו להראות למנכ"לים שבאו לראשונה לישראל את הסטאטרפים הטובים ביותר, כך שאם ירצו יוכלו לעשות איתם עסקים" כך אמר נשיא ה-CTA גארי שפירו, במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול בת"א ובה גם הכריז על המגמות לקראת תערוכת CES 2017 שתתקיים בינואר בלאס וגאס.

כנס המנכ"לים מתקיים זה 20 שנה והפעם לדברי שפירו, הוחלט להביאו לישראל "משום שישראל היא מוקד חדשנות טכנולוגית ויש בה גם קהילת סטארטאפים פורחת. ומיקומה בתערוכה בולט ביחס לגודל אוכלוסייתה וגם אבסולוטית."

"היה מרשים לראות את המגוון הרחב של החדשנות שחברות הסטארטאפ הישראליות מביאות לבמה, ולספק את ההזדמנות להפגש עם מנהלים ברמת ה-C LEVEL.

המנכלים האורחים דירגו את החברות שהציגו בפניהם לפי המודל העסקי, סיכוי המוצר להצליח, הערכת צרכי השוק והאסטתיקה של התכנון וההנדסה.

וירא (Vayyar) מפתחת חיישנים בתלת ממד ליישום במערכות הדמיה ניידות וזולות. החיישנים מסתכלים לתוך העצמים בצורה החודרת דרך מחסומים ומביאה יכולות הדמיה גבוהות למשתמש. החיישנים יכולים לשמש במגוון רחב של יישומים מגילוי סרטן השד ועד להגברת הראיה הממוחשבת, ניטור בטיחות מזון ועוד רבים." אמר שפירו.

עופר פמילייר, מנהל פיתוח עסקי ב"וירא" שגם קיבל את הפרס בשם החברה אומר בשיחה עם CHIPORTAL כי החברה השתתפה ב-CES גם בשנה שעברה בעקבות סבב הגיוס הקודם, וגם הציגה שם מספר הכרזות. "בנוסף לביתן הישראלי היה לנו דוכן גם בסוויטת החדשנות של סמסונג והשנה אנחנו מתכננים להציג את ההתפתחויות שלנו בכיוונים שונים ומשונים, גם בהקשרי ההסתכלות בתוך קירות, בית חכם, רובוטיקה."

תאר בקצרה את הטכנולוגיה

פמילייר: "טכנולוגית הליבה של וירא היא שבב RF שהוא סנסור תלת ממד מבוסס רדיו שמאפשר לו להיות מסוגל להסתכל פנימה לתוך חומרים או דרך חומרים ולבנות תמונות תלת ממדיות של מה שקורה בתוך החומר או מעבר לחומר. עם השבב הזה אנחנו בונים מערכי אנטנות שונים לפי דרישות האפליקציה, וכך תומכים בסט מאוד רחב של אפליקציות עם יכולות שונות."

"האפליקציה הראשונה שהתחלנו ועדיין מרכזית עבורנו היא מכשיר לגילוי מוקדם של סרטן השד. אנחנו כרגע עורכים ניסויים קליניים בארץ, כבר יש לנו מערכת ניידת שאיתה אנו מבצעים את הניסויים והולכים ומרחיבים את הבדיקות למרכזים נוספים, גם בארץ ובשנה הבאה בעולם, היעד הבא – הודו. החוסר הגדול בתחום המיכשור הרפואי נמצא במדינות מתפתחות ושם יש למערכת שלנו יתרונות מאוד גדולים הן מבחינת במחיר, ניידות וקלות שימוש, ולכן נתחיל במדינות מפתחות.

במדינות מפותחות מערכות הסריקה מאוד יקרות ולכן אינן זמינות באיזורים כפריים. בשל כך, אחוזי התמותה גבוהים משמעותית כי הגידול הסרטני מתגלה בשלבים הרבה יותר מאוחרים. בהנחה שהכל יתקדם אנחנו פותחים פתח גם למדינות אלה הזה לקבל את היכולת לסריקה ולזהות גידולים בשלבים יותר מוקדמים ולהציל חיי אדם.

 

מלבד יישום זה הרחבנו את מרחב האפליקציות, בעיקר בשיתוף עם חברות גדולות. אחד היישומים הסתכלות לתוך קירות וקבלת תמונת מעין רנטגן של מה שקורה אחרי הקיר, יישום אחר הוא מעקב אחר מיקום של אנשים בבית חכם ולעקוב אחר קצב הנשימות ודפיקות הלב שלהם, אפשר לאבחן בעיות נשימה בזמן שינה אצל מבוגרים או לסגור את האורות אם החיישן מזהה שכל בני הבית הלכו לישון."

יש גם אפליקציות נוספות – גם בהקשרים של זיהוי רמת השומן, החלבון והלקטוזה בחלב מבלי לגעת בחלב – למשל בעת החליבה, זיהוי קצב ההתקדמות של מים בתוך הקרקע ולתת עדכון מתי המים מגיעים לשורשים כדי לחסוך במים. ועוד.

עם התרחבות כמות האפליקציות וההבנה שלנו שאפשר לעשות המון דברים עם הטכנולוגיה, הכרזנו על מערכת המיועדת למייקרים, WALABOT. אנו מספקים מוצר בסיסי, פישטנו את ה-API שלו והמייקרים יכולים לבנות אפליקציות מעליו, שימוש בסט יחסית רחב של היכולות שהמערכת שלנו יכולה לתת. זה כבר נמכר באתר, הצגנו את זה בתערוכות. בעצם בכך נכנסנו לעולם הצרכנות.

"המנכלים האורחים גילו היתה התלהבות כללית גם מהטכנולוגיה, גם מרוחב היריעה של תחומים בהם הטכנולוגיה תומכת וגם בנושא הספציפי של גילוי מוקדם של סרטן השד עשוי לפתור בעיה גדולה בעולם. מההתרשמות שלי משיחות איתם הם אהבו את השילוב של פוטנציאל התרומה לעולם יחד עם הפוטנציאל המסחרי והחדשנות הטכנולוגית."

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. קרינת RF, במקום CT. נשמע קצת יותר טוב. למרות ששתי הקרינות מסרטנות. הם גם לא אומרים רמת הקרינה אך אני מעריך שנדרש מעבר לתקנות איכות הסביבה ע"מ שהקרינה תעבור דרך הבשר ותצא מהצד השני וניתן יהיה למדוד את ההנחתה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן