סיקור מקיף

האו"ם מינה שגרירה לענייני חוצנים, הותיקן רוצה להטביל אותם

שתי ידיעות חייזרים ביום אחד, זה אירוע שקצת קשה להתעלם ממנו, אבל אם נקלף את הקליפה מכולן, אין שום חדשות, לא התגלו חוצנים, יש רק עוד גורמים שמחכים להם

מזלן עותמן, שגרירת האו"ם לענייני חוצנים. צילום: מתוך ויקיפדיה
מזלן עותמן, שגרירת האו"ם לענייני חוצנים. צילום: מתוך ויקיפדיה

האו"ם מינה השבוע נציגה רשמית לחלל החיצון, מזלן עותמן ממלזיה, תפקידה יהיה לשמש שגרירה מול חייזרים במידה וינחתו ויצרו מגע עם תושבי כדור הארץ.

בכך תיפתר השאלה האינסופית שמועלית מזה כמאה שנה בספרי מדע בדיוני ובקומיקסים למיניהם, מה לעשות עם חייזרים שנוחתים ומבקשים "קחו אותי למנהיג שלכם". משרד האו"ם לקידום קשרים בינלאומיים לצרכי שלום בחלל החיצון, UNOOSA יעסוק גם בתחומים ארציים יותר מאשר קשר עם חייזרים. המשרד יקבל גם את האחריות ליישם את הסמכויות שבידי מזכ"ל האו"ם תחת החוק הבינלאומי בחלל. הוא גם יהיה אחראי מטעם האו"ם לרישום העצמים הנשלחים לחלל.

אחת הסיבות למינוי היתה מספרם הרב של כוכבי לכת מחוץ למערכת השמש שהתגלו ב-15 השנים האחרונות כשקצב הגילויים הולך וגדל, קיומם של כוכבי לכת אלה מגדיל את הסיכוי שבאחד מהם, כמובן לא בצדקים חמים אך אולי בירחים שלהם, או בכוכבי לכת שעדיין  לא התגלו באחת המערכות, יש חיים.

מזלן עותמן היא אסטרופיסיקאית מלזית שתהיה המברכת הרשמית של כל חייזר שיגיע לכדור הארץ מהחלל, והיא זו שתציג אותו למנהיגים עולמיים אחרים. כמה אנשים יתווכחו על כך שסוג כזה של מינוי צריך להיות בדרג בכיר כגון נשיא או מנהיג עולמי אחר, אך ההחלטה לתת את התפקיד לעותמן התקבלה פה אחד . יש לה את הרקע המדעי, והיא גם מנהלת תוכנית החלל הלאומית של מלזיה, תפקיד שבמסגרתו היא השגיחה על אימוני האסטרונאוט המלזי הראשון, שייח מוסזפר שוקור,  שהמריא לתחנת החלל הבינלאומית בחללית סויוז רוסית ב-2007.. תפקידיה של עותמן בתוך UNOOSA כוללים טיפול בטכנולוגית חלל, והכנה של פרוטוקולים למקרה של אסטרואיד או שביט יעשו את דרכם במסלו התנגשות עם כדור הארץ. "גב' עותמן היא הדבר הקרוב ביותר שיש לנו לבקשה 'קחו אותנו למנהיג שלכם' אמר אחד מחברי הארגון, שלא הזדהה.

ובתוך כך, מציעה הכנסיה הקתולית להטביל את החייזרים. כדי לעשות זאת עליהם ליצור קשר עם אחד ד"ר גיא קונסולומניו, האחראי על אוסף המטאוריטים של האפיפיור (מסתבר שיש דבר כזה), והוא גם אסטרונום בהכשרתו, כמו גם מדען פלנטרי במצפה הכוכבים הפרטי של הותיקן.

ד"ר קונסולומניו, 57, שהשתתף לאחרונה בפסטיבל המדע בבמינהגם, גם הוסיף כי יש סבירות שחייזרים תבוניים גרים בשמים, וגם להם קרוב לודאי יש נשמות. זו היתה הצהרה מפתיעה עבור בכיר בותיקן. משמעות ההצהרה היא שינוי בעמדת הותיקן הרואה סתירה לעליונות של האדם בכל הקשור למגע עם חייזרים או. שלא לדבר על הטבלתם. הרעיון שלחייזרים עשויה להיות נשמה הוא ציון דרך ברעיונות המועלים מהותיקן.

31 תגובות

 1. לר.ח – אנא פנה אלינו במייל ואפנה אותך למאמר.

  ליאיר –
  חלק מהמידע הינו מאמרים עיתונאיים (זה מה שפורסם באינטרט – בשונה מהמידע שבספרות העוסקת בתחום זה) וחלק ממנו הוא המחקרים המקוריים. אם מדובר במידע ספציפי שלא מצאת, תוכל לפנות אלינו במייל או דרך הפורומים וננסה להפנותך למקור.

  חנן סבט
  http://WWW.EURA.ORG.IL

 2. חנן סבט 21,
  אני לא מצליח לקבל את המאמרים דרך האגודה שלכם. האם תוכל להפנות לעיתון המדעי שבו פורסמו הדברים?

 3. יום אחרי שהאו"ם מינה שגרירה לעניני חוצנים הגיע לאו"ם החוצן הראשון. קבלה את פניו בהתרגשות השגרירה החדשה הגברת (איך קוראים לה, שכחתי) עותמן.
  החוצן לחץ את ידה בהתרגשות ואמר לה: נעים מאוד, שמי איבט, אביגדור ליברמן, בפי בשורה מהכוכב הנידח. "יש להגיע להסכם ביניים ארוך-טווח".
  "אה חייזר יקר שלי", אמרה לו הגברת עותמן. והוא ענה לה: "כן, משום שהשגת הסכם שלום כולל בשנים הקרובות איננה ריאלית".
  וגברת עותמאן ידועה בסבלנותה לחייזרים הקשיבה ברב קשב לדבריו של מר חייזר ואמרה, ברוך בואך לכדור הארץ. ומר ליברמן ענה: "באתי עם תוכנית לחילופי שטחים ואוכלוסיות. לא מדובר בתוכנית להעברת אוכלוסיות" מהכוכב שלי אל הכוכב שלכם באו"ם.
  וגב' עותמאן ענתה לו: כן באו"ם שמום שלנו אין מקום לחייזרים נוספים, אני באמת מצטערת. אבל נשמח לשקם חייזרים רבים אי שם רחוק.
  ואז יצאו עוד חוצנים מהחללית של ליברמן והם הרימו את האנטנה הירוקה שלהם וקראו לגברת עותמן: "החייזר הזה משחק לידי יריבנו, אנחנו נזרוק אותו מהחללית".
  וכך עבר יומה הראשון של הגברת עותמן כשגרירת חייזרים באו"ם.

 4. 'חוצני' ו'מופנמי' נפגשו. אומר החוצני :"שמע ישראל.."משיב לו המופנמי :"ישראל כבר שמע..אז העברנו את הפיקוד לישמע-אל.."

 5. לי יותר מפריע המוצא שלה…

  בשניה הראשונה ששמעתי את השם שלה אתמול בחדשות הבוקר – התווסף אלמנט מוזר למינוי מוזר אף יותר…
  המוסלמים משתלטים לנו על העולם…
  ונכון שיש להבדיל בין דת לאמונה, אבל לחיות בצל כפיה דתית זה אחד הדברים הכל כך לא ברורים שקיימים בעולם הזה..
  בכ"א, למה למנות דווקא מוסלמית לתפקיד?
  לי יש תחושות נוראיות בקשר לכל מה שקורה סביב ההסברה, או ה"אי הסברה" לגבי מה שבאמת מתרחש בחלל החיצון…

 6. תשובה ל- ר.ח:

  המאמר נמצא בדף "המחקרים המדעיים", באתר העמותה.
  אם לא תצליח למצוא, פנה אלינו במייל ואפנה אותך ישירות.

  בכל מקרה, המחקרים אינם חדשים כל כך. הנושא התחיל להיחקר כבר בשנת 2000.

  חנן סבט
  http://WWW.EURA.ORG.IL

 7. לגלי ווינשטיין. לשאלתך :
  "מה יהיה אם החוצנים שיתגלו הן בקטריות או יצורים פרימיטיביים אחרים שניתן לראותם אך ורק דרך מיקרוסקופ? וגם לא מיקרוסקופ "רגיל" (אופטי). נגיד שנוכל לזהותם במיקרוסקופ קצת יותר משוכלל?
  איך בדיוק הם יתנצרו?…"
  התשובה פשוטה בתכלית : יטבילו אותם .

 8. ומה אם החוצנים ירצו להתגייר? אני מניח שניתן יהיה לוותר על ברית מילה, שכן זו מוגבלת לכאלה המוגדרים כזכרים על פי ההלכה. אבל אם הם לא מסיסים במים,לא נראה לי שצפויות להם בעיות מיוחדות להיטבל. עכשיו צריך רק לחכות לרב הזריז שיכריז על כך בפומבי.

  ובנושא אחר: הידעתם? על פי ההלכה היהודית, חוקי התורה אינם מוגבלים בגובה מעל פני הקרקע, ולכן יהודי המצוי בחלל, חלים עליו החוקים התקפים בנקודה שבדיוק מתחתיו על כדור הארץ באותו רגע, לגבי שינויי תאריך ושעות היממה. כך, למשל, אדם המצוי בחללית המקיפה את כדוה"א, חייב לשמור שבת כל זמן שבדיוק מתחתיו שבת, ובזמן זה חייב הוא גם בקידוש לפני אכילה; אך ברגע שבו הוא עובר אל ממעל למקום בו השבת כבר הסתיימה (או טרם התחילה), חדלים דיני השבת להיות תקפים עבורו? זה יוצר בעיות מרתקות ביותר לגבי ימי צום, למשל.

 9. לגלי –

  כשאנו מדברים על המונח "חוצן", אנו מתכוונים לצורת חיים תבונית (המקבילה באנגלית למונחים Extraterrestrial) ולא למה שאנו מכנים 'בקטריות' (אם כי הטבע העניק להם גם יכולות הסתגלות ועמידות מרשימות).

  המונח העברי "חייזר" (Alien), מתייחס לכל צורת חיים ולאו דווקא תבונית.

  לגבי מיקרובים – רצה הגורל ולפני כמה ימים פורסם מחקר נוסף, הנוגע למקרי "הגשמים האדומים" בהודו, שם נטען כי התגלו יצורים דמויי חד-תאים, שלא היו מוכרים וככל הנראה מקורם אינו ארצי (קרי חוצני). המחקר החדש מאשש ומחזק טיעונים אלו. מעניין, שרוב האתרים המדעיים ופורומי המדע באינטרנט, בחרו להתעלם ממנצאים אלו, בדיוק כפי שהתעלמו מלכתחילה מהמחקרים המקוריים, אותם ניסו לשלול כטעות בזיהוי – וללא הצלחה.

  ולגבי הכשרת ה'שרצים' – צריך להפנות את השאלה למקלל הלאומי ולובש השמלות הידוע בשמו "מרן שליט"א עובדיה יוסף" – כל זאת בהנחה שהחוצנים ממוצא ספרדי ולא אשכנזי, אחרת הבעיה סבוכה.

  חנן סבט

 10. גלי, יש לי חדשות בשבילך – האם ידעת שמזון לכלבים וחתולים שאינו כשר לפסח אסור למכירה בסופרמרקטים? הנה, עכשיו את יודעת.

  אבי – אם את רוצה לראות טירלול אמיתי מה הוא וקצת יודר לשעת לילה מאוחרת, הרי לך:

  http://www.emetaheret.org.il/

 11. אחרי שהשמום מאשר את דוח גולדסטון, מה הפלא? מעניין מה השלאגר הבא.

 12. אין ספק שהדבר ראשון שהחייזרים יעשו כשיבואו יהיה לחפש את מונסיניור גיא קונסולומניו שיטביל אותם.

 13. חנן,
  "האסטרונום של הוותיקן אמר שאם החוצנים ירצו להתנצר, לא תהיה בעיה".
  ומה יהיה אם החוצנים שיתגלו הן בקטריות או יצורים פרימיטיביים אחרים שניתן לראותם אך ורק דרך מיקרוסקופ? וגם לא מיקרוסקופ "רגיל" (אופטי). נגיד שנוכל לזהותם במיקרוסקופ קצת יותר משוכלל? איך בדיוק הם יתנצרו? איך הם יעברו טבילה נוצרית כדת וכדין? אפשר לטבול את התמיסה הבקטריאלית במים (ואלי בהזדמנות זו גם לחטא – טפו…טפו.. – את התערובת) שלא יביאו לנו כאן חיידקים חוצניים לכדור הארץ. מה אנחנו צריכים עוד שפעת חזירים כאן? שוב פעם ביבי נתניהו ירוץ ויזמין באיזה מיליון דולר חיסונים מאיזו חברה שווצרית או צרפתית שתתעשר על חשבוני לכל המדינה ואף אחד לא ירצה להתחסן נגד הוירוס (סליחה, במקרה זה החיידק) החוצני. 😉

  לגבי בעלי חיים חשבתי על הסרט חבובות מהחלל, גונזו פוגש את קרוביו (סרט אדיר):
  http://www.youtube.com/watch?v=LW2RlaC6nAs

  הבן הקטן שלי שאל אותי האם הכלב שלנו שוקי הוא יהודי? זה סוגייה שעולה בבדיקת הכשרות אצלנו, כי הבונזו שלו למשל… למיטב ידיעתי לא מופיע עליו חותמת "כשר". נניח ויבואו חייזרים לכאן (לא בקטריות). כמו גונזו או אי. טי. הדנ"א שלהם הוא לא אנושי ולכן הם לא יהודים. מכאן שהם לא מחוייבים לאכול אוכל כשר והם גם נחשבים לעובדים זרים כאן ואלי ישי יכול לגרש אותם.
  🙂 😉

 14. נראה לי שחוץ מלדון על התפקיד הקצת איזוטרי הזה בנושא חייזרים הרי שיש כאן גם דברים רציניים. כבר מספר פעמים חלפו גופים שמיימיים ליד כדור הארץ וביום פקודה תצטרך ליפול החלטה בנושא ורק ארגון גדול ( אפילו מיושן) כמו האו"ם יכול לקבל החלטה בנושא כי הוא מייצג את כל אומות העולם. נו, טוב כמעט.
  לגבי הלכות הדת… לגבי האיסלאם החייזרים כנראה יצטרכו לעמוד ליד הקאדי ולומר אין אלוהים מלבדי אללה ומוחמד הוא שליחו וזה מאוד תלוי אם מדובר במוסלמי שיעי, סוני או סופי. ובאיסלאם כן עוברים ברית מילה רק שתדעו ועוד בגיל 13…
  לגבי הוותיקן? כבר בימי האפיפיור הקודם יוחנן פאולוס השני חלה התקדמות רבה בהבנת המדע. הוא סלח לגלילאו וקבל את העובדה שאין מה לעשות כדור הארץ מקיף את השמש ולא להיפך. אני כבר לא רוצה לחשוב מה הולך לקרות עם הפרוסטנטים והאוונגליסטים…
  לגבי היהודים? אם הם יפלו על רב רפורמי זה אחלה אבל חסר להם ליפול על הרב עובדיה יוסף….
  וסטיבן הוקינג הבטיח ספר חדש וזה לא יצא… סטיבן – אני מחכה נואשות. יש לי את כל הספרים שלך…

 15. הביטוי "בן אדם" או בן של אדם או כל יצור אנושי שהרי על פי הדת אנחנו כולנו באנו מאדם וחווה הוא שגוי בתחליט, כבר מזמן גילו את האב הקדמון שלנו, הוא היה פרימיטיבי ושעיר במיוחד, ככה שבסופו של דבר, אנחנו כן חיות, אם אתה לא חייה אז הרי מאיפה יש לך את האינסטינגט להתרבות? הרי הרבה פעמים סקס הוא תוצאה של חשק ולא של "זה נעים לי אז אני יעשה את זה", חשק הוא תגובה הורמונלית והנה הקשר בינינו לבין החיות, ויש עוד הרבה דוגמאות כאלה, כמו לדוגמה במקרה של מצוקה הרבה פעמים אנחנו פועלים בהתאם לקוד חבוי עמוק בתוך במוח שלנו "תלחם או תברח" ואין שם הרבה מקום למחשבה לוגית שכלכך מעפיינת אותנו.

  לסיכום, הדת היא פגומה בתחליט והיא הנשק של החלשים והטיפשים
  מה שכן אסור להתבלבל בין דת לאמונה שזה שני דברים שונים לגמרי
  אני בן אדם מאמין, אבל אני לא דתי

 16. טוביה:
  כנראה שאתה מגיב במקום הלא נכון כי התגובה שאליה אתה מתייחס אינה מופיעה כאן.
  איך שלא יהיה, שטויות או לא שטויות – אתה אומר את אותו דבר שאמר זה שלדבריו אתה מתייחס – רק בהרבה משפטים במקום באחד.

 17. "ההלכה חייזר כמו בעל חיים הוא לא יהודי"

  כמה שטויות אפשר במשפט אחד?

  יש בני אדם שהם יהודים והם חייבים לעבור ברית מילה
  . יש בני אדם שהם אינם יהודים ואינם חייבים בברית מילה
  בעלי חיים אינם בני אדם וגם חייזרים אינם בני אדם.

 18. :)עד כמה שזכור לי מ"גרמילינס" ישנם כמה כללים שאסור לשכוח:
  1 )אסור לחשוף אותם לאור(ומצלמות).
  2)אסור להם לאכול אחרי 12 בלילה.
  3)אסור להרטיב אותם…

 19. עכשיו מלחמת הציוויליזציות עברה גם לחלל.
  הואתיקן מאוד מעוניין להטביל אותם. רק שיבדוק קודם אם הם לא רגישים למים. המוסלמים הצליחו למנות שגרירה מטעמם כדי להסביר להם באלגנטיות שדין מוחמד בסיף ואוי ואבוי להם אם לא יתאסלמו. רק שלא יקום איזה רב ויציע למול אותם כי יתכן בכלל שהם מתרבים כדרכם ולא כדרכנו.

 20. "התפלאתי שלא ביקשו לעשות ברית מילה לחיזרים. אבל האמת היא שלפי ההלכה חייזר כמו בעל חיים הוא לא יהודי… ולכן הדרישה של האסטרונום מהכנסיה היא מגוחכת" –

  א. למיטב ידיעתי, אנשי הוותיקן והאפיפיור הם נוצרים קתולים ולא כל כך שקועים בהלכה היהודית ובטקסי ברית המילה.

  ב. האסטרונום של הוותיקן אמר שאם החוצנים ירצו להתנצר, לא תהיה בעיה. לא זכור לי שהוא דיבר על דרישה מהם או שאיכשהו זה התבסס על מה אומרים או לא אומרים בהלכה היהודית בנושא.

  חנן סבט
  http://WWW.EURA.ORG.IL

 21. מזל עותמן מונתה לתפקיד "החשוב" בגלל סובלנותה כלפי החייזרים. ואילו סטיבן הוקינג יותר חשדן ממנה כפי שהטלגראף הבריטי מדווח:
  But Professor Stephen Hawking has warned that alien interlopers should be treated with caution.
  He said: “I imagine they might exist in massive ships, having used up all the resources from their home planet. The outcome for us would be much as when Christopher Columbus first landed in America, which didn’t turn out very well for the Native Americans.”

  פורסם כאן: http://www.telegraph.co.uk/science/space/8025832/UN-to-appoint-space-ambassador-to-greet-alien-visitors.html

  להוקינג יש טראומה מהאמריקאים בגלל שהמחשב שלו מדבר במבטא אמריקאי במקום במבטא בריטי. בשבילו חייזרים זה אמריקה. והרי הקטע פורסם בטלגרף הבריטי…
  התפלאתי שלא ביקשו לעשות ברית מילה לחיזרים. אבל האמת היא שלפי ההלכה חייזר כמו בעל חיים הוא לא יהודי… ולכן הדרישה של האסטרונום מהכנסיה היא מגוחכת 🙂

 22. כמו שהעמותה לחקר עב"מים, הציגה היום בםני נציגי ערוץ 10:

  1. האו"ם ככל הנראה מעוניין לרצות במעשה זה, את אנשי תנועת האקסופוליטיקה, הצוברים כוח בשנים האחרונות. מעבר לכך, אין כמובן במינוי זה שום דבר מעשי או ממשי.

  2. רצוי שלא לזלזל כשהותיקן המוציא הודעות. הותיקן חוקר וחקר את נושא העב"מים שנים רבות וככל הנראה הגיע למסקנה שחשיפת הנושא היא בלתי נמנעת ולפיכך, הם החליטו להוציא בשנים האחרונות מספר הודעות, שהחשובה ביניהן: שמבחינת הנצרות, אין בעיה עם קיומם של חיים חוצניים תבוניים.

  חנן סבט
  http://WWW.EURA.ORG.IL

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן