סיקור מקיף

חברת UMC הטיוואנית תגיע לבחון השקעות טכנולוגיות בישראל

במהלך הביקור ביוזמת משרד התמ”ת ייפגשו נציגי החברה עם כ- 15 חברות ישראליות, הפועלות בתחום ניצול אנרגית השמש

תאי שמש
תאי שמש

חברת UMC (United Microelectronics Corporation) הטיוואנית, יצרנית המוליכים למחצה השנייה בגודלה בטייוואן ואחת מהגדולות בעולם, תגיע בשבוע הבא לישראל על מנת לבחון טכנולוגיות והשקעות בתחום הסולארי בישראל- כך מסר הנספח המסחרי של משרד התמ”ת בטייפה אופיר גור .

הביקור נערך בעקבות הזמנה שהעבירה סגנית שר התמ”ת, אורית נוקד, לראשי החברה, במהלך ביקור רשמי שקיימה במטה החברה בחודש נובמבר האחרון. ביקור חברת UMC בישראל מתואם ומאורגן ע”י, המינהל לסחר חוץ במשרד התמ”ת, הנספח המסחרי בטיוואן ומכון היצוא.

חברת UMC החליטה בשנה האחרונה להרחיב את הפורטפוליו העסקי שלה, ולהתמקד בתחום האנרגיות המתחדשות בכלל, ואנרגיה סולארית המבוססת על PV בפרט. לצורך כך הקימה החברה מספר חברות בת, אחת מהן הינה Next Power, יצרנית של פאנלים סולאריים. חברת בת נוספת הינה Energy EverRich, שמתמחה בהקמת פרויקטים סולאריים בסין.

חברת UMC בעלת מחזור שנתי של מיליארדי דולרים, 10 מפעלי ייצור ומעל 12,000 עובדים ברחבי העולם.

הנספח המסחרי של משרד התמ”ת בטייוואן-טייפה אופיר גור מציין כי לישראל יגיעו שני נציגים בכירים מחברת UMC, נציגי החברה יתמקדו בחיפוש טכנולוגיות ישראליות ושיתופי פעולה עם חברות ישראליות בתחום האנרגיה הסולארית המבוססת על תאים פוטו-וולטאיים (PV). כמו כן ינסו נציגי החברה לאתר טכנולוגיות ישראליות לפרויקטים הסולאריים שמנהלת חברת הבת, EverRich Energy בסין, וגם לבחון שיתופי פעולה עם חברות ישראליות בשווקים נוספים ופעילות עתידית בשוק הישראלי.

גור מדגיש עוד כי מדובר בהזדמנות אמיתית לשיתופי פעולה בין חברות טכנולוגיה ישראלית לבין חברת ענק כמו UMC, בעלת יכולות ייצור מרשימות ופרויקטים משמעותיים בכל רחבי העולם, בדגש על סין. “חברת UMC הבינה בשלב מוקדם את הערך המוסף שיעניקו לה טכנולוגיות ישראליות בתחום האנרגיה הסולארית, בו החליטה להתמקד לאחרונה”.

במהלך הביקור ייפגשו נציגי החברה עם כ- 15 חברות ישראליות, בין היתר עם חברת זניט' סולאר, ערבה פאואר, סולאריס אנרג'י, מטרולייט, סאנדיי אנרג'י ועוד.

נתוני סחר – ב- 11 החודשים הראשונים של 2009 הסתכם היצוא מישראל לטייוואן ב- 413 מיליוני דולרים, ירידה של 5% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2008. היבוא מטייוואן הסתכם ב- 490 מיליוני דולרים ב- 11 החודשים הראשונים של 2009, ירידה של 35% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2008.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן