סיקור מקיף

איחוד האמירויות השיקה תוכנית חלל לאומית; תשלח אסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית

משימת המאדים של איחוד האמירויות The Emirates Mars Mission (EMM) צפויה להשיק את החללית “הופ” (Hope) ביולי 2020 למסע בן שבעה חודשים לכוכב הלכת האדום. תוכנית החלל הלאומית של איחוד האמירויות הערביות כוללת גם מערך להכשרת אסטרונאוטים

מוחמד בזאיד אל נהיאן, יורש העצר של אבו דאבי וסגן המפקד העליון (מרכז השמאל) ו שייח' מוחמד בן רשיד אל מקטום, ראש ממשלת דובאי, במרכז החלל מוחמד בן רשיד מרכז בדובאי. צילום באדיבות משרד התקשורת של דובאי
מוחמד בזאיד אל נהיאן, יורש העצר של אבו דאבי וסגן המפקד העליון (מרכז השמאל) ו שייח’ מוחמד בן רשיד אל מקטום, ראש ממשלת דובאי, במרכז החלל מוחמד בן רשיד מרכז בדובאי. צילום באדיבות משרד התקשורת של דובאי

סגן נשיא וראש ממשלת דובאי, השיח ‘מוחמד בן רשיד אל מקטום, ויורש העצר של אבו דאבי השייח מוחמד בן זאיד אל נהיאן, המשמש גם כסגן המפקד העליון, הכריזו ב-12 באפריל על תוכנית חלל אסטרטגית.

 

נסיך הכתר של דובאי שייח’ חמדאן בן מוחמד בן רשיד, וסגן ראש הממשלה מנסור בן זאיד אל נעיין, השתתפו גם הם בסיור שכלל גם את השקתו של קומפלקס ייצור לווייני. המהלך הוא חלק מתוכנית החלל השאפתנית של איחוד האמירויות הערביות, השואפת להגיע למאדים ב -2021 ולבנות את ההתנחלות המאויישת הראשונה על הפלנטה האדומה בשנת 2117.

משימת המאדים של איחוד האמירויות The Emirates Mars Mission (EMM) צפויה להשיק את החללית “הופ” (Hope) ביולי 2020 למסע בן שבעה חודשים לכוכב הלכת האדום. תוכנית החלל הלאומית של איחוד האמירויות הערביות כוללת גם מערך להכשרת אסטרונאוטים. “תוכנית החלל הלאומית שלנו היא פלטפורמה חזקה להכשרת עתודה של מומחים במדעי התעופה והחלל, כך שדורות הבאים יוכלו לתרום לידע של האנושות”, אמר מוחמד בן רשיד. “אנחנו מתכוונים לשלוח את האסטרונאוט האמירי הראשון לחלל בשנים הקרובות, וכבר היום אנו מכינים את האסטרונאוט האמירי והערבי הראשון שיצטרף למדענים בתחנת החלל הבינלאומית”.

שיח ‘מוחמד בן רשיד אמר כי “תוכנית החלל של איחוד האמירויות הערביות היא מסר לעולם הערבי שבנינו מסוגלים להתחרות ברמה הגלובלית. המטרה שלנו היא להראות לעולם שאנחנו יכולים לתרום לאנושות באמצעות ידע איכותי ותגליות מדעיות”, אמר.

השיח מוחמד בן זאיד אמר כי “אנו גאים מאוד בהנוער האמירי הממלא תפקיד מרכזי בעיצוב עתיד שאפתני עבור ארצם, וורדף אחר השכלה גבוהה בתחום המדע והידע”, אמר.

4 תגובות

  1. גם בהודו ובסין היציאה מהעוני והבערות נעשית בשכבות נקניק. בהודו כיום כ 400 מיליון אנשים שייכים למעמד הבינוני ולהודו יש היום משקל במדע הבינלאומי. לאחרונה הייתי בכנס IEEE הנדסה 2016 שהיה בנובמבר בארץ, והיה שם פרופסור מהודו, והוא לא דיבר שטויות כלל. יש עוד מיליארד הודים עניים. גם בסין יש מעמד בינוני, ויש כמיליארד ו 200 מיליון סינים במגמת עלייה – מותר להביא 2 ילדים לעולם.
    גם במדינות המוסלמיות ניתן לצפות שיציאת השכבה הדקה לנאורות, תוציא את יתר השכבות. אבל שם פועל גם איסלאם רדיקלי.
    אצלנו קורה תהליך הפוך. חלקו של הציבור החרדי והדתי באוכלוסייה גדל והרבנים בחלקם עושים מאמצים רבים לשמור את האישה בבית ולהעסיק אותה שלא תחשוב על אפשרות החדשנות: עשרה ילדים, ושטיפת מוח בלתי פוסקת על חובות האישה, ואנטי צבא, ואיסור לימוד תורה על אישה ובטח שלא פסיקת הלכות, ואנטי אינטרנט, ונישואין בגיל צעיר לתלמיד ישיבה, ובלי טלוויזיה. זה לא שונה מהאיסלאם כל כך. לדעתי הקרב אבוד להם, אבל אולי אני טועה והוא אבוד לנאורות.

  2. איחוד האמירויות מובילה בסחר העולמי, והבאת מוחות מבריקים למפרץ, גם אם היא מדינה שאולי תורמת לטרור, וגם רוב התושבים שלה הם עובדים ולא אזרחים. כנסים טכנולוגיים המובילים במזרח התיכון קורים שם.

  3. בחינת כמות המאמרים והספרים והיקפם נותנת תמונה ברורה לדעתי. המדע בישראל ביחס למדע בעולם והמדע הערבי, הולך בד”כ אחורה. אמש הכריזו על הטכניון בין 10 הגדולים בדירוג נובל. זה השקעה משנות ה 70 וה 80.
    בדרוג שנגחאי, הלכנו אחורה. זה לא נובע רק מירידת ערך האוניברסיטאות אלא מעלייתו של המדע בשכבה הדקה מאד ביחס לאוכלוסיה אך גם פרומיל מהרבה זה הרבה. אלו מדענים מוסלמים במדינות מערביות – לא להתבלבל. הם משתפים פעולה עם מדענים יהודים וישראלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן