סיקור מקיף

יפן תשגר עבור איחוד האמירויות את החללית HOPE למאדים ב-2020

לפי אתר המשימה, סוכנות החלל של איחוד האמירויות הוקמה במטרה לשדרג את היכולת הטכנית וההון האנושי של המדינה, ולאפשר לה גיוון כלכלי. החללית תיבנה ביפן, אך המפעילים שלה ושל הציוד המדעי יהיו מקומיים – כ-150 במספר

תהליך שיגור החללית HOPE למאדים והקפתו לצרכי מחקר האטמוספירה שלו. השיגור מתוכנן להתבצע מיפן בשנת 2020. מתוך אתר סוכנות החלל של איחוד האמירויות הערביות
תהליך שיגור החללית HOPE למאדים והקפתו לצרכי מחקר האטמוספירה שלו. השיגור מתוכנן להתבצע מיפן בשנת 2020. מתוך אתר סוכנות החלל של איחוד האמירויות הערביות

איחוד האמירויות הערביות הציב לעצמו יעד שאפתיי של שיגור המשימה הראשונה של המדינה העשירה במפרץ הפרסי. מדובר בחללית לא מאויישת שתשוגר באמצעות טיל יפני ממרכז החלל של יפן. בכך היא תהיה המדינה הערבית הראשונה שתעשה זאת. שמה של החללית יהיה HOPE – תקווה.

סגן נשיא סוכנות החלל של יפן (JAXA) יואיצ’י יומאורה אמר בשבוע שעבר “אנו שמחים לשגר את הסייר המאדים של איחוד האמירויות על ידי משגר H-IIA השקה היפני במרכז החלל טנגשימה בשנת 2020. אנו בטוחים כי נוכל לקחת אחריות על החללית ביחד עם חברת מיצובישי תעשיות כבדות.”

יומאורה אמר את הדברים במהלך כנס חלל גלובלי שהתקיים באבו דאבי, וצוטט על ידי העיתון חליג’ טיימס.
עוד קודם לכן בסוף 2018 תשגר יפן עבור איחוד האמרירויות את הלווין חליפהסאט שתוכן בלעדית בידי מהנדסים באיחוד האמירויות, באמצעות אותו דגם משגר.

מקפת המאדים HOPE תפעל לדברי סוכנות החלל של איחוד האמירויות הערביות להגדלת הידע על האקלים והאטמוספירה של כוכב הלכת האדום. בפרויקט צפויים לעבוד כ-150 מדענים ומהנדסים. סוכנות החלל של איחוד האמירויות הערביות הוקמה בשנת 2014, לאחר שהרשויות במדינה הודיעו כי מטרתם, שהשבוע הוכרז על שלב חשוב בה, להפוך למדינה הערבית הראשונה שתשגר חללית למאדים.

באתר הסוכנות מצוטט ראש הסוכנות, השייך מוחמד בין ראשיד אל מקטום כי “מטרת הסוכנות היא לבנות יכולות טכניות ואינטלקטואליות בתחומי הנדסת החלל וחקר החלל, להיכנס לתעשיית החלל ולהיעזר בטכנולוגיות ה חלל על מנת להעשיר את תוכניות הפיתוח של המדינה. אנו בוחרים באתגר האפי של הגעה למאדים משום שהאתגר האפי הזה נותן לנו השראה ומוטיבציה. ברגע שנפסיק לקחת על עצמנו אתגרים כאלה, נפסיק להתקדם.”

עוד נכתב: “המשימה תהווה נקודת מפנה בהתפתחות תעשיית החלל של המדינה ותהיה מניע חדש לצמיחה כלכלית מגוונת.

4 תגובות

  1. הם מנסים לעשות משהו , ולדעתי זה יפה.יש פרסום לכך שהם מעודדים מדע והנדסה בעולם הערבי , עדיף מהסתה/קידום הדת/לא יודע מה..
    וגם – כסף לא חסר להם ואם הם יתחילו להשקיע אפילו קצת כסף, זה יוכל לעזור לא מעט לחקר החלל . (כמה מיליארדים מאיחוד האמירויות יוכלו לעזור לתקציב העצוב של נאסא)

  2. לאנונימי: היית סומך על הנתונים שהם ידווחו אם כבר עתה יש בעייתיות בהצגת המשימה? אני – לא. לכן אינני בטוח ש”הם עושים משהו טוב לקידום המדע”. הם כנראה עושים משהו לקידום עצמם.

  3. “באמצעות טיל יפני ממרכז החלל של יפן”. אפשר “לסמוך” על בני דודינו שיציגו, גם בציור לעיל וגם בהדמיה (דקה 2:26), שהשיגור יבוצע מהאמירויות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן