סיקור מקיף

אמון מוליד הורמון

אוקסיטוצין עשוי לעזור לאנשים להיקשר * מחקר שהוצג באסיפה השנתית של החברה למדעי המוח בניו אורלינס

הלן ר. פילצ'ר , נייצ'ר (תרגום: דיקלה אורן)

זהירות מביצוע עסקים הכרוכים בכסף רב תחת השפעת אוקסיטוצין
זהירות מביצוע עסקים הכרוכים בכסף רב תחת השפעת אוקסיטוצין

אמון מוליד אמון – ואת ההורמון אוקסיטוצין, מחקר חושף. ייתכן שהשליח הכימי עוזר לאנשים ליצור קשר, אמרו השבוע חוקרים באסיפה השנתית של החברה למדעי המוח בניו אורלינס, לואיזיאנה. רמות האוקסיטוצין של אנשים עולות, כשהם מקבלים אות של אמון, אומר פול זאק מאוניברסיטת קלרמונט בקליפורניה. סביר יותר, שאלה בעלי רמות ההורמון הגבוהות ביותר, יהיו יותר נדיבים בחזרה ולכן הם יותר בוטחים באחרים, הוא אומר.

הצוות של זאק נתן ל-19 איש $10 לכל אחד. כל משתתף הוזמן לחלוק את כספו עם מקבל אנונימי. או אז הכסף של המקבלים שולש, והם הורשו לשלוח חלק ממנו לתורמים. החוקרים מצאו, כי 54% מהמקבלים החזירו כסף לתורמים. אלה שנתנו והחזירו הכי הרבה כסף היו בעלי רמות האוקסיטוצין הגבוהות ביותר. נשים, שהשתתפו במחקר וביו בתקופת ביוץ, היו פחות בוטחות באחרים, החוקרים מצאו. יש הגיון בכך, אומר זאק. נשים, שיכולות להיכנס להריון, צריכות להגן של המשאבים שלהן. כמו כן עליהן להיות בררניות בפרשנות שלהן של אותות חברתיים, כדי שתוכלנה לבחור את בן הזוג הטוב ביותר, הוא מסביר.

כמו כן המחקר עשוי להטיל אור על גורמים לאוטיזם, אומר מדען המוח ריצ'רד פרקוויאק מאוניברסיטת קולג' לונדון: אוטיסטים בוטחים יותר מידי באנשים לעיתים קרובות. אוקסיטוצין שולח אותות לתאים בשקד – אזור במוח, שמעורב ברגשות והתנהגות חברתית ומושפע במקרים של אוטיזם. אוקסיטוצין מעורר אימהות טריות להפריש חלב אם, שמחזק את הקשר בין האם וילדה. מגע מקפיץ את רמות האוקסיטוצין בחולדות. הוא כמו כן מדכא הורמוני מועקה.

לידיעה בנייצ'ר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן