טויוטה פיתחה אבטיפוס לרובוט עצמאי המסייע במטלות ביתיות

רובוט ה-HSR מופעל באמצעות פקודות קוליות או באמצעות לוח מחשב PC.

רובוט סיוע רפואי למשותקים, צילום: חברת טויוטה
רובוט סיוע רפואי למשותקים, צילום: חברת טויוטה

חברת טויוטה (TOYOTA) העולמית פיתחה אבטיפוס לרובוט תמיכה אנושי (HSR)human support robot שנועד לסייע לאנשים עם מוגבלת בגפיים. אב הטיפוס נוסף לסדרת הרובוטים שמפתחת טויוטה העולמית על מנת להקל על אנשים בפעילות יומיומית.

רובוט ה-HSR מופעל באמצעות פקודות קוליות או באמצעות לוח מחשב PC. הוא קומפקטי, בעל יכולת תמרון מצוינת וקל משקל. לרובוט גוף גלילי עם זרוע מתקפלת המאפשר לו להרים חפצים מהרצפה, לשאוב חפצים דקים, להגיע לאובייקטים במקומות גבוהים, לפתוח וילונות ולבצע משימות ביתיות אחרות. יתר על כן, החלקים הנעים של גוף הרובוט והזרוע אינם מייצרים כמות גדולה של כוח, ובכך מקנים למשתמש בטיחות מרבית ושקט נפשי.

במטרה לשפר את איכות החיים, טויוטה פיתחה את אב הטיפוס החדש באמצעות שיתוף פעולה עם איגוד כלבי ההנחיה היפני, במטרה לזהות את הצרכים והרצונות של אנשים עם ניידות מוגבלת. פיתוח הפונקציות התמקד בהרמת חפצים שנפלו, איסוף חפצים ותקשור עם בני משפחה ומטפלים. בשנת 2011, ביצעה טויוטה בשיתוף קרן השיקום של יוקוהמה, ניסויים של שימוש ברובוט בבתיהם של אנשים מוגבלים בגפיים, על מנת לקבל משוב ממשתמשים בזמן הפיתוח.

בנוסף, בשל הזדקנות האוכלוסייה ביפן, תשתף טויוטה פעולה עם ארגוני מחקר כגון אוניברסיטאות, כמו גם עם אנשים המעורבים בפעילות סיעוד ובריאות, על מנת לחקור ולפתח פונקציות חדשות ל-HSR כגון סיוע מרחוק, במטרה להביא ליישום מעשי בתחום הטיפול באנשים מבוגרים.

טויוטה הציגה את אב הטיפוס HSR ב"חוד החנית של תחזוקת הבית וציוד השיקום" אירוע מיוחד שיערך במסגרת התערוכה ה- 39 שלHome Care and Rehabilitation Exhibition, בטוקיו בסוף ספטמבר.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. יפן הינה המדינה עם האוכלוסיה הזקנה ביותר בעולם. הגיל החציוני בה הינו 47!
    יש להם בעיות קשות עקב כך בעיקר בכלכלה: יפן הינה המדינה המערבית עם הצמיחה הכי נמוכה מזה כבר 20 שנה. הצמיחה השנתית הממוצעת ביפן עומדת על פחות מ- 1%.
    יפן כנראה מסמנת את הדרך שאירופה עומדת ללכת בה. הגיל הממוצע באירופה: 43.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן