סיקור מקיף

הערב ב-17:00 טקס הענקת פרס נובל לפרופ’ דני שכטמן

שכטמן גם יישא דברים באירוע הגאלה החגיגי המתקיים בבניין עיריית שטוקהולם לאחר תום הטקס

משמאל לימין: פרופסור שכטמן, השגריר בני דגן, עירית דגן וציפי שכטמן בלובי של מלון "גרנד". צילום: דוברות הטכניון
משמאל לימין: פרופסור שכטמן, השגריר בני דגן, עירית דגן וציפי שכטמן בלובי של מלון "גרנד". צילום: דוברות הטכניון

פרס נובל בכימיה יוענק הערב בשטוקהולם שבשבדיה לכימאי הישראלי, פרופסור דן שכטמן מהטכניון. הפרס, בשווי של כמיליון וחצי דולרים יוענק לו בטקס שיחל בשעה 17:00 מידי מלך שבדיה.

מאוחר יותר, בסעודת הגאלה החגיגית שתתקיים בבית עיריית שטוקהולם יישא פרופ’ שכטמן דברים כזוכה היחיד בכימיה. הוא יתייחס בעיקר לחינוך למצוינות ולחדשנות.

שלשום הרצה שכטמן במוסד האקדמי KTH, המכונה “הטכניון של שטוקהולם”. הוא גם נפגש עם 85 מראשי המשק בשבדיה, ושוחח איתם על האופן שבו יש ללמד יזמוּת וחדשנות טכנולוגית. שכטמן אמר למשתתפים כי ישראל ושבדיה דומות באופיין: מדובר בשתי אוכלוסיות קטנות, שכל מה שיש להן הוא יזמות וטכנולוגיה.

לקראת סוף השבוע השתתף זוכה הנובל באירועיםש ונים שארגנו הקהילה היהודית ושגריר ישראל בשבדיה בני דגן.

יושב-ראש המועצה הלאומית למחקר ולפיתוח פרופ’ יצחק בן ישראל בברכה לזוכה הנובל פרופ’ שכטמן: “אני מברך את פרופסור דן שכטמן על זכייתו בפרס הנובל לכימיה לשנת 2011. זה יום חג לכל בית ישראל, לאקדמיה בכלל ולטכניון בפרט, שבאופן סמלי מציין השנה את שנת המאה להיווסדו.”

“פרופ’ שכטמן מהווה דוגמא ומופת לערכים של דבקות במטרה ,עקביות ואמונה בדרכו. תגליתו בחקר הקוואזי גבישים מהווה פריצת דרך ובסיס למחקר מדעי מרתק וחדשני, שיביא למתיחת גבולות היצירתיות והדמיון בכל הקשור במבנה ופיענוח של קוואזי גבישים ובחקר הקריסטלוגרפיה”.

תגובה אחת

  1. כבוד עצום לפרופ’ שכטמן כזוכה יחיד, לטכניון ולמדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן