סיקור מקיף

38 אנשים כבר הזמינו מקום במלון החלל Galactic Suite

חברת תיירות החלל הציגה את הספא הראשון שיותקן בחלל וראשוני התיירים ישתמשו בו ב-2012 * בין הנרשמים ספרדים אמריקנים תושבי איחוד הנסיכויות, סינים, רוסים, אוסטרלים ודרום אמריקנים *המחיר לחבילת טיסה הכוללת ארבעה ימים בחלל – 3 מיליון יורו * השיגור מהאיים הקאריביים באמצעות מגלב

הספא החללי ואופני הכושר שישמרו על בריאותם של תיירי החלל במלון החלל
הספא החללי ואופני הכושר שישמרו על בריאותם של תיירי החלל במלון החלל

38 מועמדים כבר נרשמו לטוס למלון שתפעיל חברת התיירות בחלל גלקטיק סוויט, לארבעת ימי מסע למסלול בגובה 450 קילומטר מעל פני כדור הארץ. המסע יעלה 3 מיליון יורו, ויכלול 18 שבועות של הכנות לתיירים המבקשים לחוות את החלל. ההכנות יתבצעו באי בקאריביים שבהם יוכלו המתאמנים לטייל עם משפחותיהם.

מבין 38 התיירים שנרשמו דרך אתר החברה מאז 4 בינואר 2008, ארבעה ספרדים – המדינה שבה שוכן מטה החברה והשאר כוללים שמונה אמריקנים, שבעה תושבי איחוד האמירויות, ששה מסין, חמישה מרוסיה ושלושה מדרום אמריקה.

החברה הכינה תוכנית פעילויות לתיירי החלל שתכלול ארבעה ימי מסע. "התיירים יגיעו לאתר המצויד בכל הפריטים הדרושים לשהות כמו במחסות האקסטרים בעל כדור הארץ." מסביר מייסד ומנכ"ל גלקטיק סוויט חבייר קלארמונט. "המחזה יציע תוכנית אימונים שיאפשרו להתאים את הגוף לתנאי החלל", הסביר.

מראה כללי של המלון. איורים - חברת גלקטיק סוויט
מראה כללי של המלון. איורים - חברת גלקטיק סוויט

אחת מהחוויות החדשניות ביותר שהתייר יוכל לחוות יהיו השירותים באפס כוח משיכה. עד כה פיתח צוות המהנדסים והאדריכלים של גלקטיק סוויט פיתחו את הספא החללי, הספא הראשון שיותקן בגובה 450 קילומטרים מעל כדור הארץ כאחד התאים במלון החלל. הספא יכלול 20 ליטר של בועות מים.

התיירים, שכבר אומנו להתעלם מההשפעה של מים במצב של חוסר משקל, יוכלו  לשחק עם הבועות ולחלק אותם לאלפי בועות – משחק שאינו נגמר. בנוסף, ניתן יהיה לחלוק בבועות השקופות עם שאר האורחים.

נמל חלל באיים הקאריביים

נמל החלל של חברת גלקטיק סוויט, נמל החלל הראשון בעולם יבמה על אי באיים הקאריביים והפרויקט אמור להחתם בקרוב בידי האדריכלים של החברה שמרכזה בברצלונה.  גלקטיק סוויט לא מוציאה מכלל חשבון בניה של נמל חלל נוסף במדינות אחרות בעולם במטרה לאפשר נגישות למלונות רבים שיבנו בחלל לכמה שיותר אנשים.

נמל החלל יכלול לראשונה מערכת שיגור מהפכנית שתוכננה למקסם את הבטחון ולמזער את ההשפעה על הסביבה. צוות המהנדסים והאדריכלים של החברה תכננו את התשתית שעליה תאיץ החללית על מערכת הרמה מגנטית ותחצה את מסלול המגלב. טכנולוגיה חדישה זו  תכלול מאיץ תלוי באוויר מעל דרך, שיונע קדימה בידי כוחות דחיה ומשיכה של מגנטים.

לאחר הגעת החללית למהירות הקול היא נפרדת מהמאיץ והמהמגלב ומגיעה למסלול- 450 קילומטרים מעל כדור הארץ תוך שימוש במנוע טיל. בעת ההפרדה יתפרק המאיץ ויחזיר את המגלב לנקודת ההתחלה כהכנה לשיגור הבא.  אורך מסלול ההמראה יהיה כ-5 קילומטרים כדי לאפשר לחללית להאיץ למהירות של אלף קמ"ש בפחות מ-20 שניות.

מייסדי החברה מסבירים כי טכנולוגית המגלב תאפשר טיסות מסחריות לחלל. החלק היקר ביותר במסע למסלול נמוך סביב כדור הארץ הוא השניות הראשונות – עזיבת הקרקע. הטכנולוגיה תהיה תחרותית במחירה ביחס לשיטות אחרות של טיסות לחלל, והיא גם בטוחה ויציבה מכל השיטות" הם מצוטטים בהודעה לעיתונות.

חברת גלקטיק סוויט היא חברת תיירות חלל פרטית שונסדה בברצלונה ב-2006 שנועדה לספק את החוויה הגלובלית הראשונה של תיירות חלל ושתשלב תוכנית אימונים אינטסטיבית של האסטרונאוטים וכן אפשרות להרגע בעת הפעילויות על אי טרופי בעת ההכנות למסע בחלל.

המטרה הסופית של החברה היא להפוך את תיירות החלל לנגישה לציבור הרחב ולפתח את הרשת הראשונה של מלונות בחלל.  לפי התוכנית התיירים הראשונים יוכלו להגיע למלון ב-2012.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

11 תגובות

 1. אלף קמ"ש זה בערך 0.3 קילומטר בשניה.
  כדי להכנס למסלול צריך בערך 7 קילומטר בשניה.
  לא מציאה גדולה.

 2. היה נחמד אם היה באיזה מקום שרטוט של שיטת שיגור
  הטיל הזה.

 3. ל-(.)…במידה וטרם הבינות..המלון מדורג-"אין סןף-כוכבים".
  ולגבי ישראלים?..נחשוב על זה..ממ..מדובר..ב..18 מיליון ש"ח..
  פחות או יותר?..ועוד..18 …ימי הכנה..?.?נהרהר..בכובד..ראש..

  ולספרדים .?נו בטח..עם "העוקץ הניגרי"..קטן עליהם העולם,כמובן..

  ומה שבטוח,הסקרנות גוברת ,בעורקי,,מרגע לרגע..בצפייה ..לבאות

 4. סליחה, אבל לא לגמרי ברורה לי שיטת ההמראה. מה פירוש ה"מגלב". היכן/כיצד תלוי המאיץ ובאיזה שלב הוא פועל? באיזה שלב נכנס לפעולה מנוע הטיל? כיצד חוזר המאיץ למקומו? בתמונות באתר נראה מסלול שמתעקל כלפי מעלה, האם לזה הכוונה? אשמח לקבל תשובות ממי שיודע. תודה

 5. לא הבנתי את הקטע של המים והבועות. מה העניין הזה?
  חוצמזה, אלף קמו"ש, זה חמוד.

  בברכת חברים,
  עמי בכר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן