סיקור מקיף

יש עבמים ויש חיזרים, אבל…מה מסתתר מאחרי כל הדיווחים עליהם?

דומה שנושא העבמים והחיזרים לא ירד מהכותרות עד אשר באמת האנושות תיצור קשר או מגע עם תרבויות זרות הקיימות, כפי שסבורים רבים, בגלקסיה שלנו ובכל מרחבי היקום. קשר כזה, אם וכאשר ייווצר, יהיה תקף ומהימן, הוא יתקיים כמפגש עם אנשים רבים, עיתונאים ידווחו על כך בצירוף צילומים עיתונאיים ולא צילום של חובב עבמים

עב"מ. צילום: shutterstock
עב”מ. צילום: shutterstock

דומה שנושא העבמים והחיזרים לא ירד מהכותרות עד אשר באמת האנושות תיצור קשר או מגע עם תרבויות זרות הקיימות, כפי שסבורים רבים, בגלקסיה שלנו ובכל מרחבי היקום. קשר כזה, אם וכאשר ייווצר, יהיה תקף ומהימן, הוא יתקיים כמפגש עם אנשים רבים, עיתונאים ידווחו על כך בצירוף צילומים עיתונאיים ולא צילום של חובב עבמים; גם הטלוויזיה תהיה שם ואנשים יוכלו לראות בכל העולם את ההתרחשויות בזמן אמת. בקיצור המידע לא יתבסס על דיווח מתושב מושב נידח בארץ, או אי אלו אנשים במערב התיכון בארה”ב.

מערכות שמש ופלנטות בדומה לכדור הארץ יש מיליארדים רק בגלקסיה שלנו וכמוהן במיליארדי גלקסיות אחרות. יש סבירות לקיום מיליארדי מערכות חיים ברחבי היקום וביניהם גם חיים אינטליגנטיים וטכנולוגיים. אך ההסתברות שהם הגיעו בעבר, או יגיעו בקרוב אלינו היא אפסית. הסיבות לכך נדונו במסגרות שונות – נזכיר רק שעקב גודלם העצום של הגלקסיה והיקום, הסבירות למפגש כלשהו היא נמוכה.

אז מה הקטע הזה של דיווחים על עבמים וחיזרים שאנו שומעים מפעם לפעם?
ובכן, ישנן תופעות אופטיות, אטמוספירויות, טכנולוגיות ואחרות שהצופים בהן לא יודעים להסבירן ולזהותן – בקיצור – עצמים בלתי מזוהים. לקבוע שמקורן בחיזרים הוא הסבר טוב, כמו כל הסבר אחר ואולי אין אנו יודעים את ההסבר, אבל זה שיש עבמים אינו הוכחה לביקורי חיזרים.

מתיחות

הסבר שהוא בעצם הסיבה למקרים רבים של הופעת עבמים (וחיזרים) – הוא פשוט מתיחה. צילומים מפוברקים, דיווחים מפוברקים, יצירת מודלים של חלליות וגוויות של חיזרים, צילומם ודיווחים עליהם, הרג בעלי חיים תוך השארת סימנים מוזרים, השארת סימני ענק בשדות באמצעות כלים חקלאיים ועוד כהנה וכהנה. היו כאלה שהפריחו בכוונה כדורים פורחים מנייר הנושאים נרות דולקים ונהנו לראות את התוצאה וההשפעה. אחרים באים ומספרים סיפור על מפגש הנתמך על ידי אביזרים וחומרים שמישהו אמר שאיזו שהיא מעבדה בדקה אותם.

לפני מספר שנים שטף את ארצנו גל של מתיחות מעין אלה. מישהו הפריח עפיפון עם נוריות דולקות ואלפי אנשים בין תל-ברוך ונתניה התפעמו מהעניין ואף אחד לא שם לב שהעבם מתנדנד בדיוק כמו עפיפון. במקרה אחר גוייס לעניין טיסן מונחה רדיו. במושב מסוים נתגלה חיזר שמדגמים ממנו נשלחו לבדיקות בבריטניה ואלה נתגלו כחומר אורגני ממוצא ארצי.

אתם סבורים שיש תופעות ודיווחים שאין להם הסבר – ובכן מישהו אמר, או נתן הרצאה – אז הוא אמר… מישהו כתב מאמר, ספר, מסמך ובו תיאורים, עדויות של אנשים כולל שמות… אז מה, הרי הנייר סובל הכל.

הזיות

אך במקרים רבים ההסבר לתופעת העבמים והמפגשים עם החיזרים הוא פסיכולוגי. הדיווחים במקרים אלה הם פשוט תוצאה של הזיות. נפש האדם סבוכה ומורכבת ומגוון ההפרעות האפשריות גדול והתופעות המתלוות אליהן ממש מדהימות. האנשים המדווחים על חוויות מסוימות, מאמינים בהם באמת ובתמים. החוויה שלהם סובייקטיבית אך אמיתית מבחינתם. גם אדם נורמלי מכל הבחינות לא מבדיל לפעמים בין מציאות ודמיון.

לפעמים החוויות המדומות משרתות צורך כל שהוא ולפעמים הן תוצאה של הפרעה מנטלית וברוב המקרים – שילוב של השניים. לא נרחיב בהסברים פסיכולוגיים, אך האם שאלתם את עצמכם מדוע רוב הדיווחים על מפגשים וחטיפות הם ממקומות נידחים.

מין וחיזרים – צורה להם!

ישנם סיפורי מדע בדיוני המתארים מין עם חיזרים. האמת היא שזה ממש משונה כי עם חיות על כדור הארץ שיש בינינו קרבה גנטית כל שהיא – כמעט אף אחד לא רוצה לעשות את זה. מה שבטוח ששום דבר לא יוצא מזה. סוס וחמור שהם כה קרובים גנטית – יוצא מהם פרד עקר. מדברים רחוקים יותר – לא יכול לצאת כלום (ובעצם גם לא נכנס). אנחנו וחיזרים? כבר יותר הגיוני עם צמחים, כיוון שהם קרובים אלינו יותר מחיזרים. הסיכויים שבכוכבים אחרים יש משהו דומה לנו מבחינת חומר גנטי, הם אפסיים, לכן נראה מאוד משונה שכל הדיווחים על חיזרים, הם על דמויות הדומות לנו פחות או יותר, אף כי יש טענות שמבנה כללי כמו שלנו הוא די הגיוני עבור יצורים אינטליגנטיים.

חלק מדיווחי המפגשים, כוללים יסודות מיניים, ישירים או מרומזים, אך לא קראנו על דיווחים של יחסי מין. יתרה מזאת – רוב התיאורים מתייחסים לחיזרים כאל חסרי מין – כולל החיזרים שהיו בצלחת מעופפת שהתרסקה בסוף שנות הארבעים ברוזוול, ארה”ב. סרט המתאר את הנתיחה שלהם, הופץ לאחרונה ואכן הגוויות נראו נטולות אברי מין.

נשים דיווחו על בדיקות גופניות יסודיות שכללו החדרת בחונים לנרתיק ולרחם. אישה אחת דיווחה שעברה טיפול בו העובר שלה נלקח מרחמה… רק לאחר שהוברר שהמחזור שלה היה פחות משבוע לפני המפגש, הוברר גם לה שלבטח לא הייתה בהיריון. ובחור צעיר כאן בישראל, סיפר איך ראה אורות וכו’… והחיזרים שאבו לו זרע. טוב… להרבה גברים ונשים יש הזיות ארוטיות ברמות שונות של מודעות, אז אם כבר הזיה, אז למה לא הזיה שקשורה עם חיזרים. יש כאלה שמפנטזים על בני אדם ויש כאלה שיש להם מעצורים ולכן הם מאוננים תוך מחשבה על אורות וחיזרים – והאמינו – יש בתחום הזה מופרעויות יותר גדולות וכל עוד אלה שעשו זאת עם חיזרים, לא מזיקים לאחרים – יבושם להם.

תחליף לדת ואמונה

פעם האמנו בכוח או כוחות עליונים, בשדים או להבדיל במלאכים. היום רבים הם המאמינים בחיזרים כבעלי תכונות וכוחות נעלים. נראה שזה טבעו של המין האנושי להשליך יהבו ולהיתלות בכוחות שמעבר לנו. יש עבמים בכדור הארץ ולהם יש מספר הסברים. יש כנראה גם חיזרים, אך הם בכוכבים רחוקים והם טרם הגיעו אלינו. אולי יום אחד יגיעו אלינו ואולי לא… אולי יום אחד אנו נגיע אליהם ואולי לא… ואולי התרבות הטכנולוגית שלנו או המין האנושי יפסיקו להתקיים בעוד זמן כזה או אחר וזה ודאי ימנע מאתנו את המפגש עם החיזרים; חבל… אך כל זאת לא ימנע מאתנו בינתיים, לחלום, לקרוא ספרות מדע בדיוני, לצפות בסרטי מדע בדיוני ולהרהר במה שהיקום עוד צופן לנו.

8 תגובות

 1. יש סיפורים שנראים ממבט ראשון אמיתיים אבל במבט מפוכח יותר מתגלים דברים אחרים.
  למשל בסיפור הזה:
  http://www.youtube.com/watch?v=Q-M2h4QkGnw
  1)האם זה סביר שיצור אינטליגנטי ילך לבדו ביער על גבי כוכב זר לו?
  2)האם יצור אינטליגנטי בעל נשק יתקשה לחסל אדם שמחזיק אלה?
  3)היכן גופת הכלבה?
  4)היכן פצעי הנשיכה?
  5)מכת אלה היתה קרוב לודאי מרסקת את הראש ולא רק מקלפת חתיכת עצם.
  6)מדוע כל ההוכחות החומריות נעלמו? השמיכה עם כתמי הדם? הכפפות עם כתמי הדם? כתמי דם בשטח?
  7)האם סביר שאדם בפאניקה יחזור לזירה שזה עתה נחלץ ממנה בעור שיניו על מנת לצלם?
  8)לשם מה היתה ברכב מצלמה?
  9)מדוע האיש לא דווח מייד לרשויות ? לחברים? לשכנים?
  10)בבדיקה ראשונית התברר שהיצור עדיין חי. האיש לא ביצע שום פעולת אבטחה! האיש אפילו לא ראה צורך לאחוז שנית באלה. זה לא נראה סביר.
  11)אחרי כל הענין נשאר בידי האיש חפץ אבל החפץ נעלם. אדם סביר היה שולח את החפץ או חלקים ממנו לבדיקה במעבדות שונות ובלתי תלויות על מנת לקבל חוות דעת.
  12)כעבור זמן מתברר שהאיש יודע להשתמש בחפץ ואף עושה הצגה של טלפורטציה. א)איך האיש ידע להפעיל את החפץ? ב)למה האיש לקח על עצמו סכנת חיים כדי להדגים את פעולת החפץ? ג)לאן נעלם האיש בזמן הטלפורטציה? ד)האם האיש נראה אחרי ההדגמה במקום אחר כלשהו?
  13)למרות שהאיש נראה בודק את היצור ונראה שהיצור מדמם האיש לא טרח לקחת דגימת דם. דגימת דם היתה יכולה להיות הוכחה ניצחת ודווקא את זה האיש לא ביצע?

 2. הסרטים הללו מזויפים, לקחו בובה של חייזר מגומי והכניסו לתוכה אברים פנימיים של פרה. אם זו ההוכחה שלך, אז זה עלוב מאוד.
  אף אחד לא רצה לחשוף את דבר קיומם של בלוני צילום – אל תשכח שמדובר בעשור שלם לפני שיגור הלווינים הראשונים, ולא היתה ברירה אחרת – או לסכן טייסים או לשלוח בלונים, והם לא רצו גם שהרוסים יידעו שעוקבים אחריהם, כך שההסבר הזה מניח את הדעת.

 3. אוסף של דברים ששמעת מאמא, ומהסביבה הצינית הישנה. יש כאן זלזול מוחלט וציניות בקשר לדת, חוסר הבנה בטבע האדם, בפסיכולוגיה, וכתיבה לא מחקרית בעליל. התיימרות לדבר כמקור בר סמכא בצורה שמעוררת גיחוך. נראה כמו כתבה של מתבגר שמנסה לעשות רושם. ואני לא מחובבי הזא’נר של חייזרים. אך הנושא מעניין, ושווה חקירה קצת יותר מעמיקה ומחפשת אמת, מהמתואר כאן.
  קשה להישאר אדיש לסרטים שמראים ניתוח גופה של חייזר. אני לא מכיר טכנולוגיה שיודעת לחקות גוף של ייצור חי, ולדמות לו צורה של חייזר. הטענה כאילו ברוזוול בעצם התקיים ניסוי בטכנולוגיה של בלונים מעופפים לריגול, מוזרה, מעצם העובדה שלא הראו תמונות ברורות של הבלונים והניסויים שהתרחשו שם. אני בטוח ש – 60 שנה אחרי, אין שום צורך יותר בסודיות של פרוייקט מתקופת המלחמה הקרה, עם טכנולוגיות שבטוח אין להם יותר שימוש היום.לכן אם זה היה המצב, אני בטוח שהיו חושפים את הפרוייקט, כולל תמונות וסרטים ומונעים את כל חרושת השמועות עוד לפני הרבה שנים.
  משהו כאן מאוד מוזר בהתנהלות סביב הפרשה ההיא ואי אפשר להתעלם או לבטל את זה כלאחר יד. אי אפשר להיות בטוחים שכן ואי אפשר גם לשלול בנחרצות.

 4. אין ספק שאתה חושב, שטוח, נכון הסיכוי לנוכחות חייזרים נמוכה אבל הסיכוי לקיום חיזרים ביקום שואף ל100%
  רק המרחקים גורמים לנו לא לראות או לפגוש אותם כנראה לנצח

 5. הכתבה פשוט מנותקת מכל מידע מציאותי.
  אין בה שום הפנייה למקורות המידע, כביכול, של המחבר ואין שום התייחסות למחקרים מדעיים שנעשו בתחום.
  כתבה שאין בה יותר, מאשר אותן רעות חולות שהגדיר המחבר עצמו – הזיות, אמונות והבלים.

  חנן סבט
  העמותה הישראלית לחקר עב”מים וחיים חוץ-ארציים
  http://WWW.EURA.ORG.IL

 6. כתבה שטחית… אתה לוקח את הנושא הזה למובן מאליו, כאילו כל עדות היא שקר או הזיה.
  לפי דעתי היית צריך להתייס לרָאֶל שייסד את תנועת הראלים שהיא בעצם דת שמאמינה שנוצרנו ע"י חייזרים. ויש עוד אבל לא נכנס לזה כי כתבה סתמית

 7. יש ותמצא כי הקיום מסקרן יותר מכתיבה רדודה ושטחית ברשת תחת יומרנות אינלקטואלית שאין לה מקום

 8. ולא לכתוב שטויות באינרנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן