סיקור מקיף

תאלס אלניה ספייס (Thales Alenia Space): “ישראל הינה שוק מרכזי בתחום התעופה והחלל

נציג תאלס אלניה ספייס אמר את הדברים במסגרת כנס “Aerosupply Israel 2012” שקיימו משרד התמ”ת ומאגד IMAF

מרכז הבקרה למידע ממל"טים של אלביט IMS
מרכז הבקרה למידע ממל"טים של אלביט IMS

במסגרת כנס “Aerosupply Israel 2012” שהתקיים בשבוע שעבר בתל אביב, נערכו מפגשים בין מנכ”לים וסמנכ”לי רכש של למעלה מ-30 חברות בינ”ל מתחום התעופה והחלל מארגני הכנס: “נקבעו כ-200 פגישות בין נציגי החברות הזרות לנציגי החברות הישראליות; פוטנציאל העסקאות שמנהלי הרכש מחו”ל מביאים איתם מוערך בסדר גודל של עד מאות מיליוני דולרים לפרויקט”

במסגרת הארוע נפגשו הבכירים המבקרים בארץ עם נציגיהן של כ-60 חברות ישראליות, ביניהן תע”א, אלביט מערכות, גבעון, TAT, מנועי בית שמש ועוד. בין נציגי החברות הבינלאומיות המבקרים בכנס: סמנכ”לי רכש ומנכ”לים של חברות בינלאומיות מובילות בתחום התעופה והחלל בניהןAIRBUS, ZODIAC, LIEBHERR, HONEYWELL, ROLLS- ROYCE, Dassault, THALES ועוד.
בין הדוברים הישראלים שנאמו בכנס: מנכ”ל התאחדות התעשיינים, מר אמיר חייק, המשנה למנכ”ל משרד התמ”ת, מר ינון אלרועי ונשיא מאגד יצרני התעופה והחלל הישראלים, דוד ארצי.

ינון אלרועי, המשנה למנכ”ל משרד התמ”ת בירך את משתתפי האירוע, הבכירים שהגיעו מחו”ל ומארגני הכנס וציין כי: “אירוע זה, מתווסף לשורה ארוכה של יוזמות ופעילויות שהינן תוצאה של פעילות קרן המאגדים בסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ”ת. קרן המאגדים, מאפשרת ליצואנים ישראלים להתאגד ולפעול במשותף לשם הגברת הייצוא, תוך יצירת יתרון שיווקי והגברת החשיפה לתוצרת הישראלית בזירה הבינלאומית. האירוע הייחודי הזה,” הוסיף ינון, “שמתקיים לראשונה בישראל, התאפשר גם הודות להירתמות מערך הנספחים המסחריים במשרד התמ”ת. אנו שמחים על הצלחת האירוע וההישג בהבאתם של למעלה מ 30 בכירים בתעשייה ובענף התעופה הבינלאומיים, שיסייעו במיצובה של ישראל בחזית הטכנולוגית, גם בתחום זה.”

במהלך היומיים החולפים ביקרו נציגי החברות הזרות במפעלים ישראליים. בין השאר, ביקרו הנציגים במפעלים ישראליים, ביניהם: אלביט מערכות, תעשייה אווירית, גבעון, בז, מנועי בית שמש ועוד. כן ביקרו בחטיבת כלי טייס אזרחיים בתעשייה אווירית, שם ראו את אמצעי ייצור חלקי מטוסים אזרחיים, ביניהם מטוס הנוסעים של בואינג 787.

לדברי סאנדי ג’יליוס, סמנכ”ל שיווק תאלס אלניה ספייס (Thales Alenia Space), “תאלס עובדת בשיתוף פעולה עם גופים ישראליים מאז שנות ה-90′. אחד משיתופי הפעולה המוצלחים של תאלס עם ישראל הוא עם תע”א, בפרוייקטים עמוס 1-4. עוד הוסיף גיליוס, “שיתוף הפעולה עם ישראל חשוב עבורנו מאוד, ישראל הינה שוק מרכזי שלנו ולכן אנו אקטיביים בישראל בתחומים שונים, כולל בתחום החלל שסומן כהצלחה גדולה. נמשיך להעמיק את שיתוף הפעולה עם ישראל, ואנו מקווים לשתף פעולה כדי לזכות בעתיד גם במכרזים בשווקים הבינ”ל, מחוץ לגבולות ישראל או צרפת”.

בנוסף, התקיימו פאנלים על עתיד תחום התעופה והחלל בישראל ובעולם ועל עבודה בסביבת רכש בינלאומית.

לדברי מארגני הכנס, נציגי הברות ציינו כי במהלך העשור האחרון למדו כי המחיר אינו הדבר החשוב ביותר. המבקרים הביעו התרגשות מן ההזדמנות לעבוד עם ישראל, בין השאר בגלל החדשנות, איכות המוצרים ואף עלותם. לדברי נציגי החברות הזרות, “העלות הכוללת של המוצר אינה רק המחיר שלו, אלא גם המחיר של התמיכה במוצר, השירות שניתן בגינו, האיכות שלו וכו’. כל אלה מהווים חלק מן השיקולים בעת בחירת ספקים ומוצרים”.

הכנס מתקיים ביוזמת חברת ברייטסטאר (מנהלת מאגד יצרני התעופה והחלל הישראלים, בחסות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ”ת), התאחדות התעשיינים, הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי במשרד התמ”ת (רשפ”ת) ומתימו”פ (בלשכת המדען הראשי במשרד התמ”ת).

נשיא מאגד חברות התעופה בישראל (IAMF), דוד ארצי: “ב-1968 דה גול הטיל אמברגו על ישראל ואז הממשלה החליטה להשקיע בתעישית החלל – ממשלתית ופרטית ובנינו תעשיה לתפארת. אנחנו הטובים בעולם. כמה מהתעשיות כמו אלביט והתעשיה האווירית ורפאל וחברות רבות הפכו למובילים בטכנולוגיה שלהם, ואנחנו גאים בכך שבתחום החלל, התעופה, והטילים אנחנו אחד המובילים.”
“אנו מקדמים בברכה את החברות הבינ”ל ומקווים להרחיב את טווח שיתופי הפעולה בין החברות הישראליות לבין החברות המבקרות באירוע. זו הזדמנות נדירה עבור תעשיינים, חברות טכנולוגיה וחברות ישראליות אחרות מתחום התעופה והחלל, לזכות בחשיפה ישירה וקשר בלתי אמצעי עם מקבלי ההחלטות בחברות הבינ”ל, שהינן חברות מובילות בקנה מידה עולמי. פוטנציאל העסקאות שמנהלי הרכש מחו”ל מביאים איתם מוערך בסדר גודל של עשרות עד מאות מיליוני דולרים לפרויקט”.

דוד דגן, סמנכ”ל תע”א: “העולם הולך והופך גלובאלי והעבודה עם קבלני משנה הופכת למשמעותית. תע”א עובדת ספקים מכל העולם ומחפשת להרחיב את בסיס הספקים שהיא עובדת עמם, על מנת לקיים שיתופי פעולה בתחומים נרחבים ולספק מוצרים מצוינים ללקוח”.

4 תגובות

 1. כן בהחלט אני יכול להמליץ
  המקור שמעון פרס ומזרח תיכון חדש שלו!!!
  שלום לא עושים בין מנהיגים אלה בין העמים ושלום בין יהודים וערבים יכול להיות רק ב 2 אפשרויות!!!!
  1) אם יש אויב משותף (ויש לדעתי זה האקלים שמשתנה)
  2)פרוייקטים משותפים שיחזיר לערבים את הכבוד והקידמה (כסף לא חסר להם)
  בניית חלליות לצורך תיירות בשותפות עם כל מדינות ערב ועם אנשי מדע ערבים ביחד (בלי הטורקים כי הם ניסו בעבר וינסו תמיד לקלקל לנו את היחסים עם מצרים וירדן והם שעושים את כל הטרור בסוריה כי רוצים להקים את האימפריה מחדש ועל חשבון ישראל)יכול לשנות את כל השנאה לסבלנות אחד כלפי השני!!!

 2. ישראל, אתה יכול להמליץ לי ל החנות שמכרה לך כ”כ הרבה אופטימיות?

 3. יש לי רעיון אם תרצו אין זו אגדה!!!!!!
  אם אנחנו רוצים שלום אמתי צריך שיהיו אינטרסים משותפים שיתוף פעולה ושגשוג בין העמים במזרח התיכון!!!! היום אלפי אנשים מכל העולם עומדים בתור ומוכנים לשלם מינימום 100000 $$$ בשביל טיול של כמה דקות בחלל!!!!
  לדעתי בלבד כמו שבנו את המטוס F35 בשיתוף של 8 מדינות וכל אחד נתן דמי השתתפות, גם אנחנו צריכים ליזום בניית חלליות לצורך תיירות או גם דברים אחרים בשותפות עם כל מדינות ערב ביחד כולל איראן!!!! כל אחד יתרום כסף וכל אנשי מדע מכל המדינות השותפות יעבדו ביחד (כמובן בארץ) ולכולם יהיה גאווה מהצלחה!!!! זה יעלה הרבה מיליארדים של דולרים אבל ***הרווח יהיה אדיר*** נקבל טכנולוגיות חדשות ומוצרים חדשים שלא חלמנו, יקום דור חדש של מדענים, ההשקעה יחזור במהירות והכי חשוב נמשיך לפתח פרוייקטים חדשים עם כל מדינות ערב ביחד (בני יצחק וישמעאל)ולא יהיה עוד חרם ויהיה שלום על ישראל!!!!

 4. בטח שישראל היא שוק מרכזי, כל העבמים בכדור הארץ עוברים דרך משכן הכנסת שבירושלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן