סיקור מקיף

הטכנולוגיה תוזיל את מחירי הביטוח – עידן הרכבים ללא נהג בפתח

האם נזכה במהלך השנים הקרובות ליהנות מחוויית נהיגה חדשה, מתקדמת ושונה מכל מה שהכרנו?

מכונית קונספט מאובזרת בממשקי אדם מכונה, בדרך למכונית אוטונומית. המכונית עוצבה על ידי חברת עיצוב שוויצרית עבור מכון RINSPEED. הדגם הוצב בתערוכת סביט 2015 שהתקיימה בחודש מארס 2015 בהנובר, גרמניה. צילום: אבי בליזובסקי
מכונית קונספט מאובזרת בממשקי אדם מכונה, בדרך למכונית אוטונומית. המכונית עוצבה על ידי חברת עיצוב שוויצרית עבור מכון RINSPEED. הדגם הוצב בתערוכת סביט 2015 שהתקיימה בחודש מארס 2015 בהנובר, גרמניה. צילום: אבי בליזובסקי

חברת גוגל כבר מצויה בהליכי פיתוח מתקדמים, יצרניות הרכב הגדולות מדווחות על פריצת דרך משמעותית בתחום ומומחי תעבורה מכל רחבי העולם מעריכים שעתיד הרכבים ללא נהג כבר בפתח…האם נזכה במהלך השנים הקרובות ליהנות מחוויית נהיגה חדשה, מתקדמת ושונה מכל מה שהכרנו?

רכבים ללא נהג- האם זה אפשרי?

מזה מספר שנים שתעשיית הרכב העולמית עוסקת בדבר הבא של ענף התעבורה: רכבים ללא נהג. בכנסים בינלאומיים העוסקים בענף התחבורה, נחשפים יותר ויותר טכנולוגיות אשר יאפשרו זאת כבר במהלך 10-20 השנים הבאות.

על פי הערכות מומחים מתחום התחבורה עולה כי במהלך ה-25 השנים הקרובות, מרבית כבישי העולם יותאמו לרכבים ללא נהג, ומעבר לטכנולוגיה המתקדמת שתאבזר את כלי הרכב העתידיים שלנו, גם הכבישים יהיו מאובזרים בטכנולוגיות מתקדמות שלמעה "יתקשרו" עם מערכות הרכב לנהיגה עצמית.

כבר היום, אנו נהנים ממגוון רחב של טכנולוגיות חדישות ועתירות ידע המוטמעות בתוך הרכבים החדישים של יצרניות הרכב המובילות, כאשר כל פיתוחי הטכנולוגיה מהשנים האחרונות נועדו לקדם את השלב הבא והאמיתי: רכב ללא נהג!!! על פי הערכות שונות עולה כי הרכבים ללא נהג יופעלו באמצעות תוכנת מחשב אשר תתקשר באופן בלתי אמצעי עם הכבישים, וכך, ללא מגע אדם, הרכב יסיע אותנו ליעדינו בבטחה.

ההאצה הטכנולוגית של העשורים האחרונים הופכת את חלום הרכב ללא נהג למציאות ממשית לה נזכה כבר במהלך העשורים הקרובים, כאשר החבר'ה הצעירים שבינינו יוכלו להתרווח במכונית, להפעיל את מערכת התוכנה הפוקדת על נהיגה עצמאית, לעצום את העיניים ולהתעורר ביעד…

על פי הערכות המומחים, רכבים ללא נהג יובילו לשינוי משמעותי בכל הפרמטרים הנלווים לתחום זה, לרבות, תשתיות כבישים, ביטוחים וכדומה. כבר היום, ביטוח מקיף לרכב נקבע בחלק מהמקרים בהתאם למיומנויות הנהג ולהיסטוריית התביעות שלו, כאשר נהגים זהירים נהנים מתעריפי ביטוח מוזלים. בעידן הרכבים ללא נהג, כאשר "הגורם האנושי" יחדל מלהיות הגורם המרכזי בכל הנוגע להתרחשותן של תאונות דרכים, תעריפי הביטוח עתידים להיות מוזלים באופן משמעותי.

כבר היום, בעלי רכבים שברכביהם מותקנות מערכות טכנולוגיות מתקדמות שמטרתן להתערב באופן בלתי אמצעי בעת איתור סכנת דרכים, נהנים מתעריפי ביטוח מוזלים הודות למערכות אלו. העתיד התחבורתי כפי שהוא מסתמן כיום ללא נהג וללא מעורבות אנושית לאורך כל הדרך, יוביל לכך שפוליסות הביטוח כפי שהן מוכרות לנו כיום ישתנו מן הקצה אל הקצה, כאשר בין יתר הפרמטרים לקביעת תעריפי הביטוח יהיו (קרוב לוודאי) פרמטרים כגון: סוג המערכת המניעה את הרכב.

הנבואה אומנם ניתנה לשוטים, אך בהסתמך על הערכות המומחים והחידושים המוצגים לציבור הרחב בכל הנוגע לפיתוחי טכנולוגית העתיד, אנו מעריכים שגם תחום ביטוחי הרכב יעבור שינוי משמעותי עם הגעת רכבי העתיד ללא נהג אל כבישי ארצנו.

*כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

תגובה אחת

  1. שום נבואה ושום שוטים: זה כבר תהליך שלא ניתן לעצרו. מה שמצחיק, כבר קרו כמה תאונות עם רכבים ללא נהג שנוסעים לנסיון, כולן באשמת הנהגים האחרים. אבל יהיו יתרונות נוספים: המכונית יכוונו את מהירותן להגיע לרמזורים בירוק, חיסכון בדלק ופחות שחיקה בבלמים. גם הרמזורים (עד שיבוטלו או אולי ימשיכו לתפקד לטובת הולכי רגל ואופניים) יותאמו לתקשר עם המכוניות ולכון את הירוק לפי העומס. הנוסע יוכל להחליט על עדיפות לזמן נסיעה קצר או חסכון בדלק. וכאן הנבואה: בעוד 100 שנה כבר אף אחד לא ידע לנהוג!

סגור לתגובות.

דילוג לתוכן