סיקור מקיף

מבחר מן החידושים שיוצגו בתערוכת טכנולוגיה 2005

בימים אלה נערכות ההכנות האחרונות לקראת תערוכת "טכנולוגיה 2005". התערוכה תיערך בין התאריכים 23-20 ביוני 2005, במרכז הירידים והקונגרסים, גני התערוכה, בת"א, בחסות משרד התעשיה, המסחר והתעסוקה

"האנליסטים ראו בשנת 2004, את שנת התאוששות הגדולה של שוק הטכנולוגיה בעולם ובארץ. שנת 2005 כבר איננה בסימן התאוששות, אלא בסימן של "מלוא הקיטור קדימה"", אומר עו"ד אמיר תמרי, מנכ"ל מרכז הירידים. "המיתון, הפיגועים והאבטלה, יצרו תחושה של שוק חלש והססן. השנה – התחושה הזו נעלמה, ואת מקומה תפס ביטחון והשקעה במחקר ופיתוח, הן בקרב חברות ישראליות והן בקרב חברות בחו"ל. הדבר מורגש היטב בביקוש להשתתפות בתערוכת "טכנולוגיה 2005", שהשנה יטלו בה חלק מעל ל400- חברות שונות מהארץ ומחו"ל", אומר עו"ד תמרי.

בימים אלה נערכות ההכנות האחרונות לקראת תערוכת "טכנולוגיה 2005". התערוכה תיערך בין התאריכים 23-20 ביוני 2005, במרכז הירידים והקונגרסים, גני התערוכה, בת"א, בחסות משרד התעשיה, המסחר והתעסוקה.

ב"טכנולוגיה 2005" יוצגו פתרונות וחידושים בענפי הטכנולוגיה והתעשיות עתירות הידע בישראל ובעולם. בין הענפים בתערוכה: מכונות וכלים לעיבוד מתכת ופח, מחקר ופיתוח, פנאומטיקה, הידראוליקה, רובוטיקה, אוטומציה פיקוד ובקרה, טכנולוגיות לייזר, טכנולוגיות חדישות, אביזרים טכנולוגיים ועוד. במהלך ימי התערוכה יתקיימו כנסים וימי עיון מקצועיים.

להלן דוגמאות לחידושים שיוצגו בתערוכה:

 חברת א.מ. מעגל שיווק ופיתוח עסקי, תציג בתערוכת טכנולוגיה 2005 את מערכת ה- Baby Air, מתוצרת כחול-לבן, המעניקה פתרון יעיל למתן תרופות בתרסיס בשיטת האינהלציה לתינוקות ופגים. המערכת כוללת מעין "אוהל" ידידותי למשתמש שתינוק השוכב מונח בתוכו. אדי התרופה מוזרמים כתרסיס בלתי מורגש כמעט לתוך האוהל באופן רציף.
לדברי מהנדס אשר אמדו, אשר סייע בהשגת משקיעים להליכי הפיתוח של המוצר החדש ובפיתוח מערך ההפצה, אוכלוסיית הילדים עד גיל 18 הסובלים מבעיות נשימה בארה"ב מונה כ- 7.5 מיליון חולים. במדינות האיחוד האירופי ניתן להעריך את מספרה בכ- 4 מיליון. "השימוש ב- Baby Air נוח יותר למטפל ולתינוק המטופל. התינוק יכול לקבל את התרופה גם כשהוא ישן – מבלי שירגיש כלל".

לדברי אמדו המיזם החדשני שהחל כרעיון וכדגם בתערוכת "טכנולוגיה 2003", פותח על ידי צוות מפתחים בניהולו של גלעד גולן וכלל את ד"ר ישראל עמירב, דר' דוד גרושר, פרופ' ניוהאוז ואסף חלמיש. בישראל החלה חברת חברת "טבע" בשיווק בישראל ונוצרו קשרים לשיווקו בחברות באיטליה, ספרד, צרפת, פורטוגל, דרא"פ, אוסטרליה, אנגליה, וגרמניה. "המיזם קרם אור וגידים כתוצאה מכך שאיתרנו שותף אסטרטגי ישראלי בעל יכולות תעשייתיות ושיווקיות מתאימות, וכן השקעה כספית נאותה להרמת המיזם".
מד לחץ מציל חיים

א.מ. מעגל שיווק אף תציג לראשונה בישראל אב-טיפוס של ה- TPM (Tire Pressure Monitor) – מכשיר לבקרת לחץ אוויר וחום בצמיגים תוך כדי נסיעה. לחץ אוויר לקוי בצמיגים יכול להוות סכנה לנוסעים שכן הוא יכול לגרום להתפוצצות צמיגים, סטיות ממסלול והתהפכויות.

כלי רכב חדשים כיום בארה"ב, במשקל של עד 4.5 טון, חייבים להצטייד במכשיר מדידה מתוקף חוק פדרלי, כאשר עד שנת 2007 יהיו חייבים כל כלי הרכב הנעים על כבישי אמריקה להצטייד במכשיר קורא לחץ. הפיתוח הישראלי, שמאחוריו עומד הממציא יוסף פשצ'יק, הוא מד לחץ המבצע את המדידה בצורה ישירה ע"י שימוש בחיישן לחץ זעיר שיותקן בכל גלגל והמסוגל להתריא על לחץ נמוך ב- 25% מהלחץ הרצוי.

המכשיר מורכב משני חלקים: יחידת גלגל, הנמצאת בכל גלגל ומודדת לחץ וטמפרטורה של הצמיג, וכוללת חיישן, משדר וסוללה ויחידת בקרה, הנמצאת בתא הנהג, הקולטת, מעבדת ומציגה את האינפורמציה. לכל יחידת גלגל קוד זיהוי משלה, כך שניתן לזהות בודאות איזה גלגל או גלגלים דורשים מילוי אוויר.

לדברי אמדו בהנחה שניתן לרכוש נפח שוק של 5%, משמעות הדבר 800 אלף מכשירים בשנה במחיר כולל של 48 מיליון דולר. "יש להניח שנפח השוק יגדל כאשר יצרנים מאירופה והמזרח הרחוק יאמצו מכשיר זהכסטנדרט", אומר אמדו.

מוצר חדשני נוסף שייחשף בתערוכה הוא ה- Xbike – מהפכה מתוצרת כחול לבן, חדשנית ומקורית בתחום הרכיבה על אופניים, פרי פיתוח של שני מעצבי מוצר ישראליים בוגרי בצלאל, לי גולן וניר יפרח.
ה- Xbike היא יחידה בעלת יחידת כסא ופדלים עצמאית, אשר נעה קדימה ואחורה בהתאם לתנאי השטח ונשלטת על ידי הרוכב – על מנת לקבל את תנוחת הרכיבה האופטימלית בכל מצב ומצב של הרכיבה, הן בעלייה והן בירידה. כך לדוגמא, בעליה, הכיסא נוטה קדימה והפדלים לאחור. בירידה, הפדלים נוטים לפנים והכסא לאחור, בדומה למצבי גוף הרוכב. התנועות מחקות למעשה את תנוחת הרכיבה הטבעית של הרוכב ומאפשרות לו רכיבה יעילה ונוחה יותר בתנאי שטח משתנים.
קוטל חיידקים ועובש במזגנים

עוד מוצר ב"סל" של א.מ. הוא ה- Clean Air, תרסיס ידידותי לסביבה, המשמש לקטילת חיידקים ועובש שנוצרו בעקבות רטיבות במזגנים. Clean Air הוא דטרגנט מרוכז המפרק את העובש, מסיר אותו מהמזגן ומונע התפתחות עובש מחודשת – ללא צורך בשטיפת המזגן לאחר השימוש. החומר שפותח בישראל על ידי המהנדס אריה גור ובנו עדי גור, משווק בבקבוק עם ראש התזה. עם הפעלתו הוא מונע ריחות לא נעימים הנוצרים כתוצאה מ העובש והוא מפזר ריחות נעימים בתוך חלל הבית עם הפעלתו של המזגן. במוצר ניתן לעשות שימוש במזגנים ביתיים ומוסדיים כאחד.

ה- Clean Air בא להתמודד עם בעיה אשר המודעות אליה גוברת בשנים האחרונות – "תסמונת הבניין החולה". בתנאים המצויים בכל המערכות התרמיות בבתים – מזגנים מרכזים, מיני מרכזיים, מפוצלים ומזגני חלון – העובש שנוצר בעקבות רטיבות במזגנים מייצר לעתים חיידקי Mycotoxins אשר נעים באוויר ומתרבים במהירות. מכיוון שבחודשי הקיץ המזגן הוא המקור היחיד לחמצן, אחוזי ה- Mycotoxins גבוהים מאוד בחלל החדר. ממחקר שנערך באוני' קורנל בארה"ב עולה כי 25% מהאוכלוסייה רגישה מאוד לחיידק ומגע ממושך איתו יכול לגרום לתופעות אלרגיות שונות, כמו גירוי עור, אף וגרון, השתעלויות, נזלת, עייפות, כאבי ראש וסחרחורות, וקשיי נשימה אצל חולי אסטמה.

לדיברי מהנדס אמדו Clean Air מהווה מהפכה בתחום מיזוג האוויר הבתי והמוסדי". לדבריו, החברה עסוקה כיום בפיתוח שווקים ברחבי העולם ולאחרונה כבר יצאו דוגמאות ראשונות למספר מדינות באירופה. לדברי אמדו, המוצר מותאם הן לצרכן הביתי והן לצרכן המוסדי וכי מהנדסי החברה כבר תיאמו פגישות למהלך התערוכה עם מפיצים וסוכנים מרשתות שיווק מובילות מהארץ ומרחבי העולם.

חברת א.מ. מעגל שיווק ופיתוח עיסקי תחשוף בתערוכת טכנולוגיה 2005 עשרות פיתוחים ומיזמים נוספים מתוצרת כחול לבן. החברה עוסקת, בין היתר, בגיוס שותפים אסטרטגיים ומשקיעים מתאימים למיזמים בישראל וברחבי העולם. שותפים, אשר לדברי אמדו, יכולים לשמש פלטפורמה נאותה להפיכתו של רעיון ממצב בוסרי להצלחה במגזר העולמי. "השתתפות החברה בתערוכה נועדה להציג ולחשוף פיתוחים חדשניים אשר יכולים לשמש בסיס להקמת מפעלים חדשים בישראל. אנו מצפים מתערוכת טכנולוגיה שתשמש בסיס להיכרויות עיסקיות מן הארץ ובעולם ובמהלכה מתוכננים מפגשים בין משקיעים/שותפים אסטרטגיים לבין מפתחים ויזמים וגם חשיפה לקהל הרחב".
מברגה ופלס לייזר

חב' לדיקו, נציגת, BOSCH בישראל, תנצל את הופעתה להצגת בכורה של מברגת ה- IXO, מברגה בעלת סוללת ליתיום שאינה מאבדת מקיבולת הטעינה שלה ולכן היא תמיד מוכנה לפעולה בעת הצורך. ה- IXO היא בגודל כף יד ובמשקל כולל של 300 גרם בלבד. הגודל המזערי והעיצוב הארגונומי מאפשרים למשתמש עבודה נוחה, קלה ומהירה גם במקומות צפופים ומוגבלים במיוחד. המברגה היא פתרון אידיאלי לכל עבודה נדרשת בכל מקום: בבית, בחצר, במשרד, וברכב והשימוש במברגת ה- IXO אינו דורש הפעלת כוח או מאמץ. מברגת ה- – IXO מסופקת באריזת מתנה הכוללת בתוכה מטען + סט של 12 ראשי מברגים שונים.
לדיקו, המייצגת גם את חברת SKIL, תציג לראשונה פלס לייזר חדשני המאפשר לנגר ו/או הבונה החובב והמקצועי לשכוח משיטות המדידה המיושנות והמסורבלות, ולהתקדם לרמה גבוהה יותר של דיוק בביצוע, בקלות וללא מאמץ. העבודה עם פלס הלייזר החדש לא רק מדוייקת ואמינה יותר, אלא פשוטה, מהירה ונוחה מאין כמוה. כל מה שצריך לעשות כדי להגיע לתוצאה הרצויה, הוא להניח את הפלס במקום נוח, לכוון את האלומה לגובה הרצוי ולהתחיל לעבוד. הפלס יסמן פס אדום ישר ומדויק על הקיר באמצעות אלומת הלייזר. אי אפשר לפספס, אי אפשר לטעות.

הפלס מאפשר הצגה של קו אופקי, אנכי ופינתי, מה שהופך אותו לשימושי ויעיל כמעט לכל משימה: התקנת אריחים וחיפויים אחרים, מדפים, וילונות, קירות גבס ותוספות, פתיחת חלון בקיר בצורה מושלמת, ולכל משימה דומה אחרת. הבסיס המגנטי מעניק לו יציבות משופרת והוא פועל עד לטווח של 10 מטרים. הלייזר מופעל באמצעות 2 סוללות AA ומאפשר משך זמן עבודה של כ- 40 שעות – וכל זה במשקל של 1.2 ק"ג בלבד. קיימת אפשרות לרכוש את הפלס עם חצובה תואמת.
לדברי יואב שלהב, מחב' לדיקו, הפלס מיועד לכל מי שצריך לבצע מדידות מדוייקות ומהירות במסגרת עבודתו באתר בניה, או בשיפוץ בבית. יכולים להיעזר במכשיר, עובדי חברות בניה, שמאים מודדים, ארכיטקטים, מהנדסים קבלני מיזוג וחימום, מניחי שטיחים ופרקטים וגם חובבי עשה זאת בעצמך.
עוד ממוצריה החדשים של חברת לדיקו בתערוכה: ה- PRIO, מלטשת נטענת ראשונה מסוגה בעולם, בעלת מידות קומפקטיות וקלת משקל במיוחד כ- -700 גרם. משטח הליטוש משולב מלבן + משולש ומתאים גם לפינות. המערכת כוללת סט ניירות לטש. עם נתונים של 16,000 פל"ד ושטח ליטוש 104 סמ"ר מדובר באמת במוצר שעשוי להיות הטרנד הבא בכלים הביתיים. כן תנצל החברה את הופעתה להצגת בכורה של מברגת האימפקט החדשה, המשלבת עוצמה, יעילות ונוחות עבודה אופטימלית. המברגה מפגינה מנוע חדשני המספק מומנט רב עוצמה – עד 135Nm וסוללות HEAVY DUTY חדשות, המשפרות את זמן העבודה ב- 50%. מברגת האימפקט מגיעה בעיצוב ארגונומי וקומפקטי ובשלושה דגמים של 9.6V, 12V או 14.4V.
מדפסת לתלת מימד בצבע

 חברת קליבר הנדסה תחשוף את ה- Spectrum Z510 של חברת Z Corporation – מדפסת התלת-מימד הצבעונית הראשונה והיחידה בשוק. המערכת החדשה מהווה פריצת דרך טכנולוגית בבניית דגמים ומודלים ראשוניים מהירים והיא מאפשרת למתכננים, מהנדסים ומעצבים ליצור אבי טיפוס ודגמים של מוצרים בפיתוח, הנראים בדיוק כמו המוצר הסופי – כולל בצבעם ואפילו עם התוויות והפתקיות שיהיו על המוצר האמיתי.
בנוסף לאיכות הגבוהה של הצבעים בעומק 24 ביט, המערכת תומכת ברזולוציה של 600×540 נקודות באינטש, מספקת נפח בנייה מהגדולים בשוק (250x350x200 מ"מ), פני שטח משופרים, הפרדה גבוהה יותר וכל אלה תוך שמירה על הדפסה במהירות הגבוהה בתעשייה, ועלויות שימוש הנמוכות ביותר.

המערכת כוללת ממשק תוכנה אינטואיטיבי, שבעזרתו יכולים המתכננים להדפיס ביעילות מודלים תלת-מימדיים עם גיאומטריות מורכבות ומסובכות. התוכנה הכלולה במערכת מאפשרת יצירת תוויות וכיתוב על פני המשטחים, ומדגישה את המסרים העיצוביים. המשתמש יכול להצמיד טקסטורות וליצור מודלים מציאותיים מרהיבים.

לדברי צבי גרינברג מחברת קליבר הנדסה, בשוק העולמי כמו גם הישראלי גוברת הדרישה להדפסה צבעונית של מודלים באיכות גבוהה."השימוש בהדפסה צבעונית איכותית עם תוויות וסימנים ישירות על פני המודל, מקנה ליצרנים יכולת להמחיש את הרעיון לאורך כל מחזור הפיתוח, ולרוחב כל הארגון".
הולוגרמות ותרנגולות

 חברת הולופוינט תחשוף את ה- "HPT System M1", מערכת חדשנית מסוגה לסימון מקוריות במגוון רחב של מוצרי צריכה, דוגמת מזון ותרופות. הפתרון שפותח על ידי צוות מהנדסים ישראלי בניהולו של ישראל שר-אל, עושה שימוש בהולוגרמה פוטו פולימרית ייחודית שאינה ניתנת לזיוף. ההולוגרמה הזעירה – בגודל בול – יכולה לכלול כל אובייקט ויזואלי וטקסטואלי שהוא והיא מוצמדת ישירות למוצר עליו רוצים להגן. המוצר אף מהווה סימון ברור והבלטה של שם היצרן ונותן לו יתרון ב"קרב על המדף".

תווית ההולוגרמה המוצמדת למוצר באופן אוטומטי אינה ניתנת לזיוף, לחיקוי, או לשימוש חוזר והיא מבטיחה את מקוריות המוצרים מנקודת הייצור, מכל מקום בעולם, עד לנקודת היעד האחרונה. היא מונעת ביעילות החדרת מוצרים מזוייפים לתוך "צינור השיווק" ולכל אורכו והשימוש בה מאפשר זיהוי ויזואלי ודאי חד ערכי, ללא אמצעי עזר ובכל תנאי תאורה (מספיק אור גפרור). התגית אדישה לחלוטין לתחום הטמפרטורות שבין מינוס °50 לפלוס °170, לדטרגנטים ואינה מושפעת משימוש במיקרוגל.

התחום הראשוני שהפתרון מיועד עבורו הוא סימון מקוריות של מוצרי מזון כשרים. הביקוש לסימוני הכשרות נובע מאינטרס משותף של היצרנים ושל הלקוחות הסופיים להם הזיהוי הוודאי והמוחלט של סימון הכשרות הינו בעל חשיבות עליונה. תחומי המזון הנוספים הם תחומי המזון אורגני, מזון של ה"חאלאל" (איסלאם), ומזון "גורמה" – מיני מזון אלו יקרים יותר לצרכן לכן קיימת גם המוטיבציה לזייף אותם ולמכור תחליפים. כך לדוגמה, מאפשרת המערכת לראשונה, חיבור סמן אמין ישירות לבשר החשוף בתהליך אוטומטי המחליף את השיטות והאמצעים המיושנים בם משתמשים היום (חיבור ידני של סימון לא אמין שמזייפים אותו חדשות לבקרים).

מנהלי הולופוינט מתכננים במהלך תערוכת "טכנולוגיה 2005" להיפגש עם משקיעים ושותפים אסטרטגיים מהארץ ומהעולם ולבדוק יחד את האפשרות להקמת מפעל בישראל, כשהיעד הינו יצוא לרחבי העולם בעשרות מיליוני דולרים בשנה.

מערכת שקילה כחול-לבן

 חברת מאזני שקל תחשוף במסגרת התערוכה, את "גסטרונום", מערכת שקילה אינטגרלית ממוחשבת, מתוצרת כחול-לבן, המיועדת למטבחים מקצועיים, מסעדות רשתות שיווק מזון ולמטבחים ביתיים משוכללים. מאזני הגסטרונום מאפשרים עבודה קלה ומדוייקת בשקילת מצרכי המזון לבישול והגשה, משפרים את איכות המזון וחוסכים כסף. איך זה פועל? למשל לצורך הכנת מתכון מדוייק של מנה יקרה ואקסקלוסיבית ללקוח שמיועדת ישירות למחבת או לתנור, או למשל לצורך הכנה של תבשיל דיאטטי מחושב מבחינת כמויות החומרים, וגם להכנת מתכון איכותי לכמות גדולה מאוד של אורחים. המערכת מאפשרת לשקול את כמות המזון הנמצאת בתוך כל אחד ממיכלי הגסטרונום בכל שלב משלבי העבודה. מערכת הקערות העשויות נירוסטה, בעיצוב היי-טקי, מצויידות בתוכנה ייחודית, המספקת נתוני משקל וחישוב כמויות ומאפשרת גמישות מירבית לצרכי המשתמש בעת הכנת המזון הכנסת חומרים, הוצאת נוזלים, ותהליכי עבודה נוספים, כמו גם שקילת תבלינים יקרים למספר מדוייק של מנות. הן למעשה משמשות כמאזני שקילה לכל דבר, למרות המראה של כיור מטבח רגיל – מה שהופך אותן חלק אינטגרלי ממשטח העבודה של השף או צוות המטבח.

לדברי ניסים יצחק, מנהל השיווק הבינלאומי של חברת מאזני שקל, מערכות "גסטרונום" מכוונים למטבחים בנישות ייחודיות, כמו מסעדות שף אנינות, רשתות בעלות תפריט גסטרונומי ייחודי ולגורמים פרטיים הרוצים את המילה האחרונה בתחום המטבחים.

יציבה ושיווי משקל

מאזני שקל אף תחשוף לראשונה מערכת אבחון אלקטרונית של יציבה ושיווי משקל, עבור מטופלים ע"י כירופרקטים, פיזיותרפיסטים ונוירולוגים. המאזניים, מתוצרת חברת שקל, מספקים נתונים על יציבת המטופל לצורך איבחון. בין הנתונים: נתוני חלוקת משקל הגוף בין רגל ימין לשמאל ובין קדמת הרגל והעקבים, קביעת מיקום מרכז הכובד ושינויי מיקומו במהלך הבדיקה, סטיית התקן של פיזור דגימות נקודות מרכז הכובד וכן קצב תזוזת מרכז הכובד במהלך הבדיקה. כל הנתונים נאספים ומעובדים עלידי תוכנה ייחודית המשולבת במערכת. תוצאות הבדיקה מאפשרת לבחור את הטיפול המתאים וכן לבחון את יעילות הטיפול אם מבצעים בדיקות לפני ואחרי הטיפול ומשווים את התוצאות, המערכת מאפשרת לשמור את נתוני הבדיקות ולעקוב אחריה בצורה מדוייקת. בכך, משמשת המערכת גם כמערכת דיאגנוסטית וגם כחלק מתוכנית אימון הדרכה וריפוי של המטופל לפי צרכיו.
לדברי אורי מיטל, מנכ"ל מאזני שקל, החברה השקיעה כ- 200000 דולר בפיתוח המשקל הייחודי במשך כשנתיים, לאור דרישת השוק בארה"ב שבה פועלים כ- 70000 כירופרקטורים מקצועיים. בארץ קיימים כ- 150 כירופרקטורים כ-80 מהם רשומים באיגוד. קופות החולים הגדולות מכבי וקופת חולים כללית כבר מגלות עניין במוצר שייכנס לשימוש במחלקות הכירופרטורים שבשרותיהן בעתיד הקרוב. גם בצ.ה.ל בוחנים את המערכת והיא תוכנס כנראה לשימוש נסיוני בשלב הראשון בחיל הרפואה.

לדברי נסים יצחק, מנהל השיווק הבינלאומי של מאזני שקל, "המערכת הינה כלי איבחון אמין ואובייקטיבי המספקת נתונים נמדדים על מצב המטופל ובכך לשפר את יעילות הטיפול הניתן". המערכת מורכבת ממשטח בגודל 35/50/7 ס"מ, המחולק לארבעה רבעים ומחובר למחשב עליו מותקנת התוכנה המציגה את תוצאות הבדיקות ואת מערכי התרגול הרלוונטיים בצורה ידידותית ונוחה לתפעול. המערכת אמינה מאוד ומסוגלת להגיע לדיוק של עד 20 גר' בשקילה דינמית.

המשקל קיים במספר דגמים: עבור כירופרקטים – למידע סטטי על חלוקת המשקל ואיזון הגוף, עבור פיזיותרפיסטים – למידע על המצב הפיזיולוגי של המטופל ועל התגובות השונות של איברים במצבי תנועה. המאזניים המתוחכמים יותר יסייעו גם לנוירולוגים- למידע על התחושות הגופניות בעקבות פגיעה בפעילות הסנסורית של הגוף, לדוגמה, כאשר נפגעים איברי יציבה חיוניים כמו המערכת הסנסורית באוזן, או הראייה, ואשר לגביהם קיימת סכנת נפילה.

מודלים תלת-מימדיים מתמונות דיגיטליות

 חברת טי.די.אי.אם, המתמחה במתן שירותי תכנון כלי הרכבה ומדידות תעשייתיות מדויקות, תציג בתערוכת טכנולוגיה 2005 את תוכנת הפוטומודלר-פרו (PhotoModeler-Pro) של EOS Systems Inc – תוכנה לבניית מודלים תלת-מימדיים ומדידות מתמונות דיגיטליות רגילות – כאשר הניתוח והעיבוד התלת-ממדי אפשריים כבר החל משתי התמונות הראשונות. יישומיה של התוכנה מגוונים ביותר והיא מיועדת למהנדסים, מודדים, שמאים, אדריכלים, ארכיטקטים, ארכיאולוגים ואנשי תעשיה. כך לדוגמא, חוקרי תאונות דרכים יכולים ל נצל את התוכנה לחקירה ולתיעוד תאונות. התוכנה מאפשרת להשוות בין מודל מכונית זהה לזו שנפגעה, לבחון את התאונה ולבצע הערכת נזקים מדוייקת. הערכת השמאי היא קריטית לגורל הרכב ו/או ההשלכות של גורמי התאונה לתוצאות החקירה ו/או הפיצויים שיפסקו על יד בית המשפט, או חברת הביטוח.
ארכיאולוגים ומתכננים יכולים לשחזר נתונים חסרים ולהעריך על בסיס מדידות מדויקות של ממצאים את הצורות השלמות של חפצים בדיוק מירבי. מספר ניסיונות לשחזור מבנים קיימים, באמצעות התוכנה החדשה נעשו כבר בת"א ובירושלים. לאחרונה, במסגרת פרוייקט של רכבת ישראל, בחרה חברת מדידה להשתמש בתוכנה בנוסף למצלמות הדיגיטליות שרווחות כיום ככלי תיעוד – למדידת גשרי אבן עותומניים, כדי להעריך הערכה הנדסית מדוייקת את שרידותם, לצורך שיקום עתידי.

השימוש בתוכנה פשוט ביותר: מצלמים שתי תמונות חופפות או יותר של גוף מזויות שונות ובהן שתי נקודות ייחוס לקנה מידה, לפי הנושא המצולם – ומעבירים לתוכנה. מבצעים סינכרון והפוטומודולר מחשבת את המידע והופכת את הגוף המצולם לאובייקט תלת-ממדי מדויק תוך שימוש באלגוריתם מתקדם. המודל התלת-ממדי מתקבל במסך דינמי, כשניתן לסובבו, להגדילו ולהזיזו על המסך. ניתן לכל אורכו של התהליך להוסיף גם תמונות מסוגי מצלמות שונות לעיבוד משותף ולחבר קטעים מצולמים (בחפיפה) לגופים ארוכים מאד, כפי שבונים מודל תלת מימדי מוחשי. התוכנה קוראת את מרבית הפורמטים הקיימים של מצלמות דיגיטליות דוגמת JEPG, TIFF, TGA, PNC, PCX, PPM, PICT, IFF, PSD, PhotoCD. מחיר התוכנה: 1650$
עיבוד חומרים לתעשיות התעופה והחלל

 חברת אפ-גל תחשוף בתערוכה טכנולוגיית עיבוד חומרים חדשה לתעשיות התעופה והחלל. הטכנולוגיה החדשה היא פרי פיתוח של חב' Greenleaf המתבסס על הקטנת משקל המתכת תוך שמירה על חוסנה וחסכון בעלויות הייצור. לדברי יעקב אדלר מאפ-גל מדובר למעשה בשינוי בתפיסה הכוללת של תהליך העיבוד של חלקי מתכת לכלי טיס ופתרונן הוא הישג עצום. הפתרונות מתייחסים למספר תחומים של עמידות מתכות בתהליך העיבוד, עמידות המכונות בתהליך שיבוב החלקים השונים, עלויות חלקיהשימות ועמידותן (סכינים), פתרון תופעות לוואי והשגת גימורים ברמה גבוהה.

במקביל תחשוף החברה ארבעה דגמים של יחידות סינון אוויר המשפרות את איכות העבודה בסביבת מכונות עיבוד שונות. יחידות הסינון החדשות, המבוססות על טכנולוגיה של חברת "קלינמיסט", המתמחה בסינון עננות שמנים וערפיח, פותחו לאור המודעות הגוברת למזהמי איכות הסביבה ובמיוחד בענף העיבוד השבבי. יחידות הסינון החדשות מתאימות לחדרים נקיים, מחרטות, מרכזי עיבוד, משחזות, ארוזיה, ולמעשה לכל אתר הפולט עננת שמנים וחלקיקים מזיקים. מדובר במוצר בעל כושר הפרדה של 99.9 אחוז.

להרמת משאות כבדים

 חברת יו.די.אס., תחשוף עגלת הובלות חשמלית ממונעת, המאפשרת לכל אחד ואחת, בלא קשר לכוחם הפיזי, להעלות במדרגות משאות ומטענים כבדים ביותר במשקל של 700-140 ק"ג (תלוי בדגם). להערכת החברה הנהנים העיקריים מהחידוש יהיו בעיקר אנשי הובלות הנאלצים כיום להעלות על גבם, או באמצעות עגלות ידניות, משקלים כבדים בבתים נטולי מעליות.

העגלה החשמלית לטיפוס במדרגות הבנויה מפלדה חזקה וקלה וסגסוגת אלומיניום, מצוידת במערכת גלגלים פנאומטיים ממוסבים. כאשר מגיעים למדרגות יש להצמיד את מערכת הגלגלים החופשית אל גב המדרגה וללחוץ על כפתור(!) בידיות העגלה. העגלה מושכת את עצמה למדרגה הבאה וכך הלאה. האנרגיה לעגלה מגיעה ממצבר נטען V24, נשלף. היא מגיעה מצוידת במטען אוטומטי ומשווקת גם עם אופציה למסגרת מתקפלת.

יו.די.אס. אף תחשוף מערכת גלגלי הנעה, הידועה בשמה המקצועי "טנקים", המסוגלת לשנע מטענים במשקל של עד 36 טון. המערכת המורכבת משני חלקים – קדמי ואחורי, מאפשרת לשנע מכונות ומטענים כבדים מאד בקלות רבה. תנועתה נשענת על מערכת גלגלים קדמית ועצמאית המונעת ע"י מנוע הידראולי הידרוסטטי המצויד במערכת אלקטרונית הממוקמת בחלק האחורי של המערכת. השליטה במערכת כולה מתבצעת ע"י 'צלחת' היגוי בחלק הקדמי ויש גם אפשרות להיגוי בשלט רחוק בתקשורת אינפרא אדום. גם פעולת ההיגוי וגם ההסעה מבוצעים על ידי מנועים הידראוליים חשמליים, המעניקים שליטה מדויקת ובטוחה בתנועת המערכת.
שואב ושואב ושואב

חברת שקד את סלום, תחשוף במסגרת תערוכת טכנולוגיה 2005 (23 – 02 ביוני 2005, בגני התערוכה בת"א) סידרה של שואבי לכלוך ממונעים המסוגלים לשאוב כמויות גדולות במיוחד של לכלוך ומסוגים שונים. השואבים החדשים, אשר יוצגו בהצגת בכורה ראשונה בישראל, מסוגלים להתמודד בהצלחה עם עלים, נייר, בדלי סיגריות, ועד לפחיות שתייה ובקבוקים. הם מסוגלים לשאוב ממדרכות, כבישים ואפילו ממשטחי דשא.
השואבים ממונעים ע"י מנועי בנזין בהספק של 5 עד 10 כ"ס ובקו השואבים החדש יש 3 דגמים המכסים את כל קשת המשימות: משימוש בחצרות פרטיות ובגנים ועד לניקוי מדרכות. רוחב הניקוי נע בין 70 ל- 84 ס"מ והספק הניקוי מגיע עד 4300 מ"ר לשעה. ניתן לחבר לשואבים צינור שאיבה רחב-קוטר כדי לשאוב מתוך גומות עצים, או לרוקן פחי אשפה.

לדברי אלי פרדר משקד את סלום, העוסקת ביבוא של ציוד מקצועי לניקיון ומתן פתרונות ניקוי למגוון רחב של צרכנים, נציגת BILLY-GOAT מארה"ב, השואבים חוסכים כ"א ומייעלים את העבודה. "הם מיועדים לכל מי שצריך לבצע שאיבה יסודית ומהירה, באתרים שונים בחוץ מניירות ועלי שלכת, הסעה בדחיפה, ועד איסוף אשפה , פחיות שתיה ובקבוקים – בהסעה עצמית".
רובוט לסריקה תלת מימדית
חברת רם רובוטיקה תציג את אחד מהפיתוחים האחרונים של חברת FARO – סורק לייזר המורכב על זרוע מדידה ניידת, עם יכולת מדידה תלת מימדית של חלקים שונים, כאשר הזרוע היא זאת המגיעה לחלק הנמדד ולא החלק מגיע למכונה כפי שנהוג היום. יכולת ניידות זאת מאפשרת מדידות שלא ניתן לבצע היום. בזמן הסריקה ניתן לסרוק את החלק המבוקש מכל עבריו בדפינות שונות ולהשתמש ביכולת התוכנה לחבר את הסריקות כך שמתקבל חלק תלת מימדי מלא. הסורק מאפשר איסוף של כ 13,000 נקודות לשניה וניתוח הממצאים, בהשוואה למודל תיב"מ קיים, מתאפשר באמצעים גרפיים (מפת צבעים). הסורק אף מצוייד ביכולת לדגימה עצמית של המשטח הנמדד – Auto Material. שימוש ביכולת זו, לדגימת פני השטח באופן אוטומטי לפני תחילת הסריקה, מכוונת את רמת ההחזר של הלייזר על מנת לקבל מספר מכסימלי של נקודות בתהליך הסריקה ומעלה את רמת הדיוק .
ארגז מונע גניבות

פלסגד מוצרים פלסטיים תחשוף את ה"מגנום", נענתה לאתגר שהציבו בפניה מנהלי תפעול ולוגיסטיקה של חברות הפועלות במערך הפצה סגור ופיתחה את המגנום – ארגז המשמש לשינוע רב פעמי. הארגז החדש עשוי פלסטיק מוקשח ויתרונו – בחיסכון בעלויות מערכות הפצה סגורות (מערכות בהן מתבצעת העברת סחורה ואו מוצרים, ממרכז לוגיסטי של החברה אל סניפיה), שכן הוא מחליף מגוון מארזים העשויים מחומרים מתכלים חד-פעמיים.
לדברי אמנון שלמן, מנהל שיווק בחברת פלסגד, מערכת ה"מגנום" מתאימה ללצורכי חברות המפיצות ממרכז אחד בתחומים:מזון, קוסמטיקה, אפיה, חלקי חילוף, אביזרי רכב, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, מחשבים, רשתות הפארם,בתי מרקחת, רשתות מזון, משלוחים והפצה, חנויות ספרים ואפילו כסף. "המעבר לשימוש במערכת 'מגנום' משמעותה חסכון משמעותי בעלויות ההפצה בהשוואה לשיטות המיושנות המבוססות על אריזות מתכלות על בסיס יחידות אריזה חד פעמית", אומר שלמן. "מעבר לכך, המערכת שלנו ניתנת לנעילה ומתאימה להתקנת סגר לאיתור ניסיונות פתיחה לא מורשים. השימוש בה נותן בקרה מלאה על מהלך הפצת הסחורה ולמעשה מונע גניבות. הוא מספק הגנה פיזית מושלמת על סחורה רגישה במהלך שרשרת האספקה. הארגז החדש שפותח בישראל, כולל תא מסמכים אינטגרלי וניתן להזמינו בצבע מיוחדים ועם הדפסת זיהוי של לוגו או שם הלקוח.
אין רטיבות

כמעט כל מי שמחזיק בשטיח מקיר לקיר במשרד, או בבית, התנסה במקרה שבו בשל נזילת מים, או הצפה, נספג השטיח במים. אם מדובר בכמות קטנה הרי שהיא נעלמת לבד ונספגת בשטיח, אולם כמות גדולה עלולה להצטבר מתחת לשטיח ולגרום לנזק כבד ולרקבון עד כדי צורך בהחלפת השטיח כולו בעלויות כספיות גדולות.
חברת סוכנויות ערבה מיבנה, מקבוצת שריט, תציג בתערוכת "טכנולוגיה 2005" סדרת מתקנים המיועדים להפחתת הלחות בחדרי יצור, במפעלי תעשיה, במשרדים, חדרי מגורים וחללים סגורים אחרים. המתקנים מתאימים לויסות שיעור הלחות בחדרים בסדרי גודל שונים החל מחדרי משרדים קטנים ועד אולמות יצור גדולים. חלקם ניתנים לניוד בהתאם לצורך.

לדברי אילנית קיצוני, מנהלת השיווק של קבוצת שריט, המכשירים להפחתת הלחות מאפשרים להשיג את היעד בלי להעלות את הטמפרטורה בחדר, בלי להזדקק לאנשי מקצוע חיצוניים ותוך בקרה קבועה על שיעור הלחות. מחיר מפחיתי הלחות 2000-10,000 שקל בהתאם לגודל ולהספק.

סוכנויות ערבה תציג גם כספות חדשניות המותאמות במיוחד לשמירה על מחשבים, שרתים מרכזיים ודיסקטים מפני אש. יחודן של הכספות הוא שהן כוללות פתחי אוורור, שהכרחיים כידוע לפעולתו התקינה של השרת ושמירת איכות הדיסקטים. בעת שריפה נאטמים פתחי האוורור באופן אוטומטי. הכספות אף שורדות רעידות אדמה ונפילות מגובה.
בניסויים שנעשו בכספות הן הוכנסו לתנורי ענק בטמפרטורות של למעלה מאלף מעלות למשך שעה עד שעתיים. מייד לאחר מכן הדיסקטים והמחשבים הוצאו מהן ופעלו כרגיל ללא כל הפרעה או נזק. בכספות ניתן לאחסן גם ניירת חשובה כמו חוזים, צ'קים, מזומנים, תוכניות מקוריות, תיקי כוח אדם ועוד. הכספות כוללות את החידושים האחרונים בתחום המיגון מפני פריצה. הן מוצעות במגוון של גדלים החל מכספות קטנות של 29 ליטר ועד ל- 950 ליטר (מטר מעוקב). מחירן נע מ- 5000 שקל ועד ל- 40 אלף שקל בהתאם לגודל ולמשך העמידות מפני אש (שעה עד שעתיים).
דוקרן למלחמה באש

חברת סגיב מקבוצת שריט, המתמחה באמצעים למיגון אש, תחשוף דוקרן חדשני המיועד לכיבוי שריפות חקלאיות ורכבים בוערים. הדוקרן המיועד לנעיצה בתוך מוקד האש, או המנוע הבוער, מתחבר לצינור הכיבוי ומאפשר התזת מים, או קצף הישר אל תוך אש הבוערת במקומות שאינם נגישים לכבאים. הדוקרן מתמודד עם סוגי שריפות שלא ניתן לכבות אותן בהתזת מים חיצונית, או בדרכים אחרות. כך לדוגמה, בעת שריפות הפורצות בתוך מנוע הרכב ושאינן נגישות לכבאי, כל שצריך לעשות הוא לנעוץ לצורך הכיבוי את הדוקרן דרך מכסה המנוע. המים שמוזרמים דרך הדוקרן מכבים את השריפה. לכיבוי המהיר של שריפה במנוע יש חשיבות רבה בשל הדלק הרב המצוי ברכב שעלול להאיץ את הבעירה.
וחידוש נוסף שייחשף בתערוכה: מתזים לכיבוי אש באמצעות ערפל. הפיתוח החדש מהווה תחליף למתזי מים במקומות שבהם התזת מים יכולה לגרום לנזק לניירת, מסמכים חשובים, מחשבים או ציוד משרדי אחר. המתזים ("ספרינקלרים") פועלים באופן אוטומטי בעת עלייה משמעותית בטמפרטורות, המעידה על פריצת שריפה ומפזרים רסס של טיפות מים זעירות היוצרות נפח עתיר מולקולות מים הדליל במולקולות חמצן וכך גורמים לכיבוי השריפה. המתזים פותחו על ידי חיל הים האמריקאי לשימוש בחדרים רגישים בתוך הספינות. בעקבות הצלחתם הועברו לשימוש אזרחי. הם הותקנו עד כה בבתי אופרה באיטליה בהם העץ והתפאורה רגישים למים וכן ברכבות ומתקני הרצה למנועי סילון.

נטולי שמן

חברת תעשיות מדחסים לישראל (אהליאב-איירמק) תציג קו מוצרים חדש של מדחסים נטולי שמן, החל ממדחס בוכנתי 5.5 כ"ס וכלה במדחסים בורגיים דו-דרגתיים, עד 700 כ"ס.

הפיתוח החדש של מדחס בוכנתי נטול שמן, נותן מענה לספיקת אוויר קטנה יחסית, בין 450 ל- 2000 ליטר/לדקה ומבוסס על הפלטפורמה של מדחסי הבוכנה מסדרת OH של אהליאב, אשר עובדים בהצלחה רבה במשך יותר מ40- שנה בתעשיות רבות בארץ ובחו"ל. המדחסים בנויים לעבודה עד 12 בר במהירות סיבוב נמוכה, באמינות גבוהה ורעש מינימלי ולדברי החברה, עולים באיכותם על מדחסים מיובאים. להספקי אוויר גדולים יותר, פיתחה השנה אהליאב-איירמק מדחסים בורגיים לדחיסת אוויר נטול שמן עד הספקים של 700 כ"ס וספיקות של 76 מ"ק/לדקה לצורכי מפעלי אלקטרוניקה, מזון, ביוטכנולוגיה וכו'.

אוטומציה ירוחם, המשתתפת בתערוכה תחשוף חידושים נוספים ושיפורים בדור החדש של מדחסי אויר. המדחסים מצויידים במשנה תדר מתוחכם, המסוגל לשנות את מהירות המנוע. כאשר משתנה מהירות המנוע משתנה גם ספיקת האויר המסופקת ע"י המדחס וניתן להתאימה בדיוק לדרישת צרכני האויר בכל רגע ורגע. פריצת דרך טכנולוגית זו יוצרת חיסכון משמעותי של עד 35 אחוז בהוצאות האנרגיה.

אוטומציה ירוחם משווקת מדחסי אויר עם מנועים בעלי מהירות משתנה. המדחסים המיוצרים בחברת אטלס קופקו, פותחו במיוחד בשיתוף עם חברת Siemens וחברת ABB לחסכון מקסימלי באנרגיה. טכנולוגיית דחיסה זו חוסכת בחשמל ומדחסים מסוג זה משמשים להנעת מכונות בתעשיית המזון, בתעשיה הכימית, להנעת רובוטים בתעשיות כבדות וכדומה.
לדברי ירון שלגי , מנהל שיווק מדחסים בחברת אוטומציה ירוחם, הרחיבה החברה לאחרונה את קו המוצרים וכיום ניתן לרכוש מדחסים בעלי מהירות מנוע משתנה בגדלים מ- 11kW ועד 315 kW – במדחסים טבולי שמן, "בנוסף ניתן לרכוש מדחסים אלו גם עם מייבש אינטגרלי. במדחסים נטולי השמן ההיצע אפילו גדול יותר וניתן לרכוש מדחסים אלו בהספקים של 37kW ועד 900kW , עם או בלי מייבשים אינטגרליים. מדחסים רבים עובדים בהצלחה רבה בישראל וחוסכים אנרגיה רבה לבעליהם". לדברי שלגי, המדחס הראשון בארץ, בהספק של 90kW , פועל ברציפות כבר משנת 1994.
מזוט ידידותי לסביבה

חברת "רוטל דבקים וכימיקלים" מציעה טכנולוגיה חדשה שמסוגלת להפוך את המזוט הכבד לדלק זול ותקני. התהליך החדשני שיוצג לראשונה בתערוכה ידגים כיצד ניתן להוריד את פלט החלקיקים המזיקים PM, CO ו- NOX לרמת התקינה/האמנה בעלות נמוכה בהרבה מעלות המעבר לשריפת דלק קל, סולר או גז. השיטה מבוססת על מניעת פלט תוצרי השריפה האפשרית ע"י הוספת זרז בהרכב נכון ויישום הטכניקה המתאימה, תוך תכנון זמן השהייה הקצר בתא השריפה. משפרי הבעיה הם חומרים רב רכיבים, המאפשרים שריפת דלק כבד באופן כמעט מושלם.
היישום החדש הינו חלק מקו מוצרים שהחברה השיקה באחרונה, הכולל קו מוצרי ניקוי ואנרגיה "ירוקים" ידידותיים לסביבה ולמשתמש. החומרים מתאפיינים בעמידה בתקנים המחמירים של המשרד לאיכות הסביבה בארץ ובמקומות נוספים בעולם ועונים על צורכיהם השונים של תעשיות שונות וחברות המחויבות להשתמש בחומרים "ירוקים" כמו: מיחזור שפכים, ניקוי דוודים וכדו'. החברה משווקת מגוון רחב של חומרי ניקוי ירוקים לתחומים שונים ומגוונים כמו: מסיר דבק, מסיר צבע, מסיר אבן וחלודה, פיח, ממיסי שומנים, מזוט ולכלוך כבד. כן משווקת החברה חומרים "ירוקים" גם לתעשיית המזון. (לכל החומרים דרך אגב יש גם אישור כשרות).

סדרה של מוצרים חדשים מבית "רוטל דבקים וכימיקלים , המיועדים לספיחה וסינון של זיהום סביבתי – Contamination X – מיועדים לספיחה של חומצות שונות ממים מתוקים ומלוחים, שפכי ביוב – מפעלי וביתי, נוזלים רדיואקטיביים והידרוקרבונים שונים כגון: נפט, מזוט, שמן בנזין וסולר וכן סינון חומרים הידרוקרבונים ממים. מוצרי Contamination X מפגינים ספיחה של 100 אחוז של החומר המסוכן, אינם רעילים, אינם דליקים ובעלי יכולת ספיחה טובה של זיהום מתכות כבדות.

בנוסף תציג החברה ציפוי למניעת קורוזיה – Corrosion X – סדרת מוצרים המיועדת לציפוי והגנה למניעת קורוזיה, המתאימה למגוון רחב של מוצרים הזקוקים להגנה בשימוש יום-יומי וגורמת להגדלת אורך חיי המוצר ושיפור תפעולי בעבודה השוטפת. מוצרי Corrosion X מתאימים ומיועדים לציפוי מכונות לפני אחסנה ארוכה, ציפוי שרשראות, עגרונים, ציפוי מערכות כלי טייס ומערכות ימאות, כלי נשק בשימוש שוטף, מערכות חשמל, חיבורי טלפון, מצברים, סוללות וכו'. המוצרם אינם מפריעים למוליכות ואף משפרים את פעולות המתגים והמפסקים החשמליים ומתאימים לעבודה גם במי מלח ובתנאים קיצוניים.
תלת מימד מכל ציור

חברת NCS מחשבים תחשוף את תוכנת המאסטרקם ארט ההופכת בשניות כל שרטוט דו מימדי, תמונה, ציור או קובץ CAD לעיצוב תלת מימדי. כל תרשים שניתן לסרוק, וכל שרטוט פשוט הופך למודל תלת מימד היכול להפוך בסופו של דבר למוצר ממשי. עריכת המודל פשוטה ואינה דורשת ידע או מיומנות מיוחדת.
התוכנה החדשה שנותנת פתרונות יצירתיים ומהירים בתחום השילוט, עיצוב התכשיטים והעיצוב האומנותי מיועדת לאמנים ומעצבים ובין יתרונותיה: היכולת לתקשר גם עם שפות מכונות עיבוד וכרסום לבניית מודלים. התוכנה מאפשרת לבחור מתוך ספרייה קיימת מבחר עשיר של טכנולוגיות ייצור, תוך שימוש בכלי עיבוד מגוונים.

השימוש במאסטרקאם ארט מבטיח שהתוצאה היא קבלת חלק שיוצר בדיוק כפי שהמעצב דמיין אותו. התוכנה אף כוללת פונקציה שבה ניתן לקבל את הדמיית הייצור (סימולציה) על מנת לוודא שתהליך הייצור אכן מפיק את החלק על פי התכנון ושהתוצאה הסופית – המוצר הסופי הממשי יהיה נטול טעויות.


'נעלי הפלזמה' הראשונות בעולם

חברת אינטרו בטיחות מציגה בתערוכת טכנולוגיה 2005 נעלי בטיחות איטלקיות מעוצבות, המפגינות, מעבר למראה המאוד עכשווי ואופנתי, שילוב טכנולוגיות חדשניות.

כך לדוגמה, לראשונה בעולם שילבה היצרנית, חברת Uniflair Safety Systems, בנעליים, שעוצבו ברוח נעלי הספורט האופנתיות ולא כנעלי עבודה כבדות, טכנולוגיה חדשה – ה- Plasmaterial – הוספת פלזמה לבדים – תהליך המשנה את הדרך בה הנעל מתאווררת. הפלזמה (השלב של החומר שאחרי מצב הגז) המשולבת בחומרים מהם מרכיבים את הנעליים החדשות מאפשרת לבד הנעל לספוח זיעה ולנדף אותה במהירות רבה כשהתוצאה היא רגל יבשה תמיד. בנוסף, בנעליים משולבת טכנולוגיית ה- OutDry של החברה, טכנולוגיה חדשה המאפשרת לעור הנעל 'לנשום' ויחד עם זאת לדחות מים מהסביבה.

בנעליים משולבים גם חומרים לא שגרתיים לתעשייה, בינהם ה- Kevlar, המשמש בדרך כלל להכנת אפודי מגן, Poliyou המשולב בסוליות המסוגל 'לזכור' את מבנה הרגל של הנועל ומתאים עצמו אליה ובד ה"קורדורה" העמיד אשר פותח במיוחד עבור תעשיית התעופה והחלל.


מערכת גריזה מיניאטורית

חברת ר.ב הנדסה ימית אזרחית מציגה פתרון לעבודה הגריזה המתסכלת של מלחים וימאים – מערכת גריזה אלקטרונית של חברת PULSARLUBE. המערכת המיניאטורית מיועדת לגירוז כל אותן נקודות הדורשות גירוז במערכות של כלי שיט, או במכונות תעשייתיות.
לדברי תמר קלנג, מנהלת השיווק בחברה, יחידת הגירוז האלקטרונית, המצויידת במסך LCD המציג נתוני תפקוד, פועלת באמצעות סוללה במתח נמוך והיא ניתנות להתקנה כמעט בכל נקודה שבה נדרשת פעולת שימון רציפה. התקנתה מאפשרת בקרה על סילוק החומר העודף ומניעת זיהום במי הים ובסביבה. המערכת שמסוגלת להכיל בין 125cc-250cc לסוגי חומרי גריזה שונים, חוסכת באופן זה גם חומר גריזה, מונעת טעויות של שכחה ו/או הזנחה של המערכות הזקוקות לשימון ומאפשרת גם בקרה על פעולת הגירוז ותדירותה באמצעות המערכת האלקטרונית שאליה מחובר מיכל השמן.


"שבוע הספר הטכנולוגי"

ההוצאה לאור "קרוננברג -וילנסקי", המתמחה במפות ובספרות מקצועית, הודיעה כי תקיים במסגרת תערוכת טכנולוגיה 2005 "מיני שבוע ספר", אשר יוקדש רובו ככולו לנושאים טכנולוגיים.
"תערוכת טכנולוגיה 2005 תערך השנה במקביל ל"שבוע הספר העברי" 15-25 ביוני בגני יהושע ולא במקרה", אומר המהנדס דני קרוננברג, מנהל ההוצאה קרוננברג -וילנסקי, "הגענו למסקנה שהקהל המגיע לתערוכת טכנולוגיה הוא הרבה יותר ממוקד ומקצועי מאשר הקהל הרחב המגיע לשבוע הספר העברי ולכן החלטנו לקיים מעין 'שבוע ספר טכנולוגי' שבמסגרתו ימכרו ספרים עם פן טכנולוגי בתנאים מיוחדים".

לקראת התערוכה הוציאה "קרוננברג-וילנסקי" מספר ספרים חדשים, בינהם את: חשיבה המצאתית שיטתית ופתרון בעיות טכנולוגיות, המדריך לרישום וניצול פטנטים, ספר פולימרים וחומרים פלסטיים, ספר הדבקים וחומרי האטימה, ספר המוקדש למדע, טכנולוגיה ושדה הקרב, המדריך לייצוא מוצרים, רכיבים ושרותים למגזר הבטחוני וספר המוקדש לחומרי נפץ הדף ופירוטכניקה.

לדברי מהנדס דני קרוננברג, כל הקונה את ספרי ההוצאה בדוכן ההוצאה במהלך תערוכת טכנולוגיה, יקבל כשי חינם טבלת יסודות מחזורית צבעונית הכוללת שפע של נתונים טכניים על היסודות ולוח נוסחאות גאומטריות.


שולחנות מתחלפים

חברת M.K SALES, המתמחה במערכות דפינה מודולריות לתעשיות העיבוד השבבי, תציג מערכות של שולחנות מתחלפים מתוצרת schunk, מלחציים מודולריים ומערכות דפינה מדידה לצרכים המגוונים של המפעלים בארץ. "חלומו של כל מפעל לייצר חלקים בכמויות ייצור גדולות ללא שינוי כיווני המכונה, או עצירתה וכיולה כל פעם מחדש, אך המציאות והדרישות מהיצור בארץ שונים בתכלית", אומר מוטי קובו, הבעלים של M.K SALE. "השוק בארץ בתחום העיבוד השבבי מתאפיין בייצור סדרתי לא גדול, ובפיתוח חלקים בודדים שמתאפיינים בדיוקים וטיבי שטח גבוהים. לכן הדרישות של ייצור בסדר גודל שכזה גורמות לעבודה מסורבלת, כיווני מכונות מרובים – לפעמים מספר פעמים ביום.ניהול יצור מלחיץ, וללא הגמישות והיעילות המתבקשת".

הטכנולוגיה של שולחנות schunk מאפשרת גמישות וורסטיליות בעבודה השוטפת ומתאפיינת בקיצור משמעותי בזמן עמידה של המכונה שלא בייצור. השולחן מתוצרת schunk, מתאם בין מתקני הדפינה השונים הנדרשים לדפינת מיגוון החלקים (מלחציים, פוטר, ציר 4, קלמרות) לבין שולחן המכונה וזאת ללא ברגים ואומים. "מדובר למעשה בנעילה קפיצית ובפתיחה פנאומטית של הפלטה המתחלפת בקלות ובזריזות (כ- 30 שניות) על גבי מיתקן רתימה איכותי מחוסם ומושחז ובחזרתיות קטנה מ- 0.005 מ"מ".

הפתרונות החדשים מאפשרים גמישות מרבית בייצור, קבלת החלטות ליצור משתנה, הכנת עבודות נוספות למשמרת שניה ושלישית, וביצוע עבודות חוזרות במינימום זמן (תוך דקות) בכל שלב נדרש, כמו גם העברת המיתקן והחלק ממכונה למכונה והמשך תהליכי הייצור,
העברת החלק עם המיתקן לחדר ביקורת והחזרתו למכונה בדיוק וללא פסילה. לדברי קובו, השוק בארץ בעל פוטנציאל אדיר והוא מצפה לכך שהטכנולוגיה החדשה תכנס עד מהרה לשימוש במפעלים רבים בארץ.


שלטי החוצות הגדולים באמת

חברת קונלוג תחשוף פיתוח ייחודי המשפר את איכות ההדפסה של מכונות הדפוס הדיגיטלי הגדולות מסוגן המשמשות להדפסתם של שלטי החוצות הגדולים, דוגמת אלה המכסים מבנים שלמים.

לדברי עמיחי דרזנר, הבעלים של קונלוג, בגלל גודלן העצום של המדפסות, גרמו משקלם של הכבלים בתעלות שהובילו לראש ההדפסה לרעד מצטבר ולירידה באיכות ההדפסה וברזולוציה של התמונה. "מדובר במכלולים שרצים לאורך 6 מטרים על מנת לפזר את הדיו. המרחקים האלה יחד עם המשקל של המערכת גרמו לבעיות. הפיתוח החדש כולל תעלות העשויות בצורת חוליות ברדיוסים משתנים לפי צרכי הלקוח. התעלות הללו מקטינות את הויברציות ומנטרלות אותן ובכך מגדילות את איכות וחדות ההדפסה".
הטכנולוגיה מיועדת לכל המדפסות הנמצאות בשימוש חברות דוגמת נור, scitexvision, creoscitex, , אינדיגו ומתן דיגיטל. החברה נותנת אחריות של 10 שנים ומתחייבת להתאמה הנדסית מושלמת וגמישות מירבית של המערכת שהיא מספקת.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

6 תגובות

  1. על זה נאמר: חידושים כמו ואין מה לאכול!
    חירבו וטירטוש. כמה חידושים אפשר לעשות מבלי שנראה תוצאות בסוף
    תמיד אומרים שבעוד שלוש שנים נראה את התוצאות ושום תוצאה ממאנת להגיע. חבל ביבוז של משאבים, זמן כוח וידע.
    מקווה שנלמד מכך וניישם זאת על מנת למנוע בזבוז תקציבי עתק על תצוגות של פריטים וטכנולוגיות אשר לעולם לא יכנסו לפעולה.

    משה אנגלית

  2. נו באמת חשבתי לדברים רציינים כמו משבש תדרים בעזרת קרינת גאמא או טיל פרוטונים תיקון של תורת הקוונטים ומציגים לי שואב אבק וגלגל ומודד מדויק של אוכל הקצב הזה אטי מאוד בגלל ארצות הברית שלא משקיעה בכלל כסף בפיתוח טכנולוגית לייזר אלא מבססת על הרבה כלי נשק מטכנולוגיות לא ממש חדישות במקום להשקיע בטילים מונחי חום טלסקופים חדישים בתחום החלל סין והודו כבר נוגסות בתהילתה ובשליטה החללית שלה ובכבודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן