סיקור מקיף

שוגרה בהצלחה חללית המטען סיגנוס של חברת אורביטל סיינסס (גלרית תמונות)

תעגון בתחנת החלל רק בעוד כמה ימים לאחר השלמת הבדיקות * בכך מצטרפת אורביטל סיינסס לחברת ספייס איקס שכבר שיגרה שתי חלליות מטען כחלק מחוזה עם נאס"א. השיגור הוא השיגור האזרחי השני שמבוצע מהאי וואלופס שליד וירג'יניה והראשון לתחנת החלל.

שיגור טיל אנתרס ועליו חללית האספקה סיגנוס מהאי וואלופס בוירג'יניה 18/9/13. צילום מסך מהטלוויזיה של נאס"א
שיגור טיל אנתרס ועליו חללית האספקה סיגנוס מהאי וואלופס בוירג'יניה 18/9/13. צילום מסך מהטלוויזיה של נאס"א

חברת אורביטל סיינסס ערכה היום (10:57 שעון החוף המזרחי, 17:57 שעון ישראל) שיגור נסיון של חללית המטען סיגנוס על גבי טיל מדגם אנתרס מתוצרתה, לתחנת החלל הבינלאומית מהאי וואלופס שלחופי וירג'יניה. בטיסה זו בוחנת החברה את מערכותיה של החללית ולכן המטען האמיתי שלה קטן יחסית. נכון לשעת כתיבת ידיעה זו, כחמש דקות לאחר השיגור, הכל נראה תקין.

חללית המטען סיגנוס (ברבור) של חברת אורביטל סיינסס היא החללית הראשונה שממריאה לתחנת החלל הבינלאומית מהאי וואלופס בווירג'יניה. כזכור לפני כשבועיים שוגרה משם החללית לאדי לירח, בשיגור לילי שנראה מכל החוף המזרחי של ארה"ב. הפעם מדובר בשיגור יום.

החללית תספק לאסטרונאוטים בצוות ה-37 של תחנת החלל כ-589 ק"ג של מטען, לרבות מזון ובגדים. בנאס"א אומרים כי טיסות עתידיות של Cygnus יגדילו את היכולת של נאס"א לאפשר ביצוע ניסויים מדעיים חדשים בתחנה.

אורביטל סיינסס היא השותף השני של נאס"א הנוטלת חלק בתוכנית COTS של הסוכנות. מטרתה של תכנית זו היא לפתח מערכות הובלת מטענים יעילות בטוחות, אמינות, וזולות. Orbital החל את פיתוחה של החללית סיגנוס בשנת 2008. בעקבות משימת הדמיה מוצלחת, החברה צפויה להתחיל במשימות אספקה שוטפות. .השותפה האחרת, SpaceX, החלה את עבודתה בשנת 2006, ולאחר טיסה ניסוי מוצלחת בשנת 2012, החלה להפעיל משימות מטען סדירות לתחנת החלל.

במהלך טיסתה של סיגנוס לתחנה ייבדקו כמה ממערכות החללית. לאחר שצוות בקרת הטיסה שח תחנת החלל יאמת את הצלחת יעדים אלה, תתקרב החללית לתחנה מספר ימים לאחרהשיגור. סיגנוס תעבור בדיקות נוספות ותמרונים ובסופו של דבר יגיע מתחת לתחנה למקום שבו האסטרונאוטים שעל הסיפון יוכלו להשתמש בזרוע של התחנה כדי ללכוד את התא. לאחר מכן הם יחברו אותה לצידו התחתון להתקין אותה על הצד התחתון של מודול Harmony של התחנה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן