מיומנו של חולה בשפעת החזירים: איך המדענים מתכננים להשתלט על העולם באמצעות וירוס השפעת

מאין הגיע וירוס שפעת החזירים אל העולם? האם באמת מדובר בקונספירציה של הממשלות / ארגון הבריאות העולמי / חברות התרופות הגדולות

שפעת החזירים מתפשטת. איור - mehrdad Aref-Adib מהרדד ערף-אדיב, לונודון. see link below ראו קישור בתחתית הכתבה
שפעת החזירים מתפשטת. איור - mehrdad Aref-Adib מהרדד ערף-אדיב, לונודון. see link below ראו קישור בתחתית הכתבה

כשקמתי בבוקר הגעתי להבנה שעלי לכתוב היום את הפרק האחרון בסדרת `יומנו של חולה בשפעת החזירים`. אני שמח לומר שכבר אתמול החום שלי התחיל לרדת, והיום הוא כבר הגיע בחזרה לרמה נורמלית לגמרי. אמנם הגרון שלי עדיין כואב, ומדי פעם נפלטים לי שיעולים, אבל באופן כללי אני כבר בקו הבריאות. למעשה, אני כל-כך בריא שאתמול חזר לי התיאבון, ובערב כבר ניצלתי עלון משלוחים של אל גאוצ`ו, שפיתה אותי עם תמונות מגרות-חך של ג`בטות ענק המלאות בסטייקים עבים ועסיסיים של בשר סינטה ואנטריקוט. הזמנתי סנדוויץ` אחד עם סינטה, וסנדוויץ` אחד עם אנטריקוט, ורק רגע לפני שהשליח הגיע הבנתי שבעצם אני לא רוצה להדביק אותו בשאריות המחלה, אם כאלו עוד יש.

המצב הצריך מחשבה מהירה. למרבה המזל, בהישג ידי היו מסיכות פנים רפואיות, מהסוג אותו נוהגים היפנים לעטות ברחוב כשלא רוצים להפיץ נזלת. מיהרתי לעטות את המסיכה על פני ויצאתי לפגוש את השליח. אולי זה היה בגלל התאורה הבעייתית, אבל נדמה היה לי שהברכיים שלו מתחילות לרעוד כאשר ראה אותי מתקרב לקראתו עם המסיכה הסטרילית.

"אל תדאג, אני לא נינג`ה!" ניסיתי להרגיעו.

"הייתי מעדיף שתהיה נינג`ה," התוודה בפני. לקחתי את האוכל, נתתי לו טיפ על תוספת הסיכון ושלחתיו לדרכו. בדיעבד, אולי זו היתה טעות, שכן רק בבית עמדתי על גודל הזוועה שהיתה טמונה במשלוח. הג`בטה התבררה כלחמניה רכה ומתוקה, והסטייקים… ובכן, כואב לי לכתוב את זה, אבל קיבלתי שווארמה. ולא שווארמה טעימה. הייתי צריך להתאמץ מאד כדי להרגיש את טעם הבשר בתוך אותה לחמניה פעוטה וחמודה.

אני לא אדם שנוטה לזעום. בעצם, אני כן, אבל רק בנושאים מוסריים כמו כשמישהו חלש חוטף מכות, או כשמתעללים בבשר טוב. החוויה הזו הותירה טעם רע בפי, בכל מובן המילה האפשרי. וכך, בשיא האומללות של חולה שפעת (החזירים?) שרק יצא ממחלתו, רצה לאכול ארוחה טובה ונכזב, נשאתי עיניי השמימה ושאלתי: למה?

התשובה, כמובן, לא בוששה לבוא. "זאת קונספירציה!!" לחש לי החלק הקטן והאפל במוחי, שסובל מחום באופן קבוע. "הממשלה נגדך!!! הם הנדסו את שפעת החזירים ושחררו את הנגיף לעולם!!!! ואז הם בטח גם התחילו לממן את אל גאוצ`ו!!!!!"

"אתה בטוח?" שאלתי בהיסוס, כשאני מבחין מהצד בארוסתי היקרה צופה בי בדאגה. היא יודעת עד כמה אני מתעצבן כשמסעדות מתעללות בבשר טוב, אבל היא מעולם לא ראתה אותי מדבר לעצמי לאחר ארוחה שכזו.

"בטח!! המדענים האלה, הכל באשמתם כרגיל. הם הנדסו וירוס מושלם והוא השתחרר מהמעבדות ועכשיו הוא תוקף את כולם!!!" לחשש לי קול הקונספירציה, רווי סימני קריאה כהרגלו.

"רגע, גם אני מדען," התנגדתי. "אני מכיר את הקהילה המדעית. אנחנו לא עושים דברים כאלה בדרך-כלל. אין לנו קטע של להרוס את העולם. וגם אם מישהו מטורף מספיק בשביל לעשות את זה, הוא צריך מעבדה שלמה של חוקרים בשביל אפילו להתחיל לחקור את הוירוס."

"רואה?!" עלץ הקול, "אז אם רק מוצאים מדען מטורף מספיק ומממנים לו מעבדה שלמה…"

"והרבה חוקרים מטורפים שיעזרו לו, אבל לא מטורפים מספיק כדי שיספרו לכולם בטוויטר מה הם עושים…" סייעתי לו.

"אז המדענים באמת יכולים לייצר את וירוס שפעת החזירים!!!!!" סיים.

"לא."

"לא?!"

"לא."

"למה לא?!!"

"כי וירוס שפעת החזירים פשוט טוב מדי."

"סליחה?!"

"מה ששמעת. הוא טוב מדי. הוא מתפשט יותר מדי בקלות מאדם לאדם, הוא קטלני בערך – אבל רק בערך – כמו וירוס שפעת רגיל. הוא יעיל מכדי שיהיה מעשה ידי אדם."

"אני לא מבין!" התעצבן עלי הקונספירטור הפנימי. לפעמים אני חושב שהוא מתעקש שלא להבין דברים שאני מספר לו. "אם הוא יעיל כל-כך, זה רק אומר שכנראה שמישהו ייצר אותו!!"

"כן ולא. מצד אחד, באמת זה מעלה חשד שמישהו ייצר את הוירוס. מצד שני, תן לי קצת קרדיט – אני מכיר ביולוגיה. כמו כל מדע, גם ביולוגיה היא מדע משותף – כל תגלית עוברת מיד לרשות כולם. אף מדען לא שומר תגליות לעצמו, כי ככה הוא לא יתפרסם ולא יתקדם בסולם הדרגות האקדמי. והעובדה היא שגם אם היינו רוצים להנדס וירוס שפעת מושלם, לא היינו יכולים לעשות את זה עדיין, כי אנחנו לא מבינים מה בדיוק הופך את הוירוס למושלם."

"מה זאת אומרת?! הרגע אמרת לי מה הופך אותו למושלם!! הוא מתפשט בקלות והוא קטלני!!!"

"כן, אבל זה מה שאתה רואה מבחוץ. זאת ההשפעה של הוירוס. אבל איך אתה מתכנת את התכונות האלה לתוך הדנ"א שלו? איזה מוטציות אתה צריך להכניס לתוך הגנים של הוירוס כדי שיהיה אלים יותר, או כדי שישרוד טוב יותר בטיפות רוק, או יתמודד טוב יותר עם מערכת החיסון?"

אתנחתא קצרה. "אני לא יודע…!" התוודה הקול.

"זה בגלל שאתה ישנת בזמן שאני הקשבתי בהרצאות," אמרתי בשביעות רצון. מדי פעם גם לי מותר לנצח את הקונספירטור האישי שלי. "האמת היא שנכון להיום, אף מדען לא יודע בדיוק איך להנדס את וירוס השפעת כדי להפוך אותו לאלים יותר."

"זה בטח מדכא אותך!" גיחך הקול ברשעות. לפעמים אני חושב שהוא מכיר אותי יותר טוב משאני מכיר את עצמי.

"כן, קצת," הודיתי. "בסופו של דבר, אם היינו מבינים יותר טוב מה גורם לוירוס להיות אלים יותר היינו יכולים לתכנן תרופות טובות יותר נגד אותם גורמים."

"טוב, זה לא אכפת לי!" ניסה הקונספירטור להחזיר את השיחה למחוזות מוכרים לו יותר. הוא אינו אוהב לדבר על דברים שבאמת עוזרים לאנשים. "אבל אתה לא יכול להכחיש שהוירוס הזה בכל-זאת לא היה יכול להגיח בלי עזרה!!"

"אה, למה לא?"

הדמיה תלת ממדית של וירוס השפעת. מתוך ויקיפדיה
הדמיה תלת ממדית של וירוס השפעת. מתוך ויקיפדיה

"כי זה וירוס שמכיל חלקים מוירוס שפעת החזירים, מוירוס שפעת העופות ומוירוס השפעת האנושי! כל אחד מהם מגיע מבעל-חיים אחר, מחלק אחר של העולם – מאמריקה, מאירופה ומאסיה!! איך היה יכול לקרות שחזירים מאסיה נפגשו עם תרנגולות מאמריקה והתחככו בבני-אדם מאירופה?!!!"

"באוניות?"

"מה?!"

"באוניות. במטוסים. במשאיות. בעלי-חיים מועברים כל-הזמן ממקום למקום, גם בין יבשות. והוירוסים שלהם מתערבבים גם הם מדי פעם."

"תוכיח!"

"רגע, אתה רוצה שאני אוכיח לך? חשבתי שקונספירטורים אמורים להאמין לכל דבר שנשמע חריג."

"…!"

"אוקי. האמת היא שממש לא קשה להוכיח את העניין. נערך כבר מחקר שהראה שהשפעת הנוכחית היא הצאצא של זן כמעט זהה, שהסתובב אצל חזירים בכמה יבשות במשך מספר שנים, לפני שהצליח לעבור גם לבני-אדם."

"ומי ערך את המחקר?!"

"אה, מדענים?"

"אה-אה! נותנים לחתול לשפוט את השמנת!!"

"אתה עדיין מאמין שאי-אפשר לסמוך על מדענים?" נאנחתי. "בסדר, שים לב. אולי זה ישכנע אותך יותר. היו כבר מקרים אחרים בהסטוריה בהם נוצרו וירוסי שפעת מעורבבים שהגיעו מעופות, חזירים ובני-אדם. למעשה, בשנות התשעים באנגליה היה וירוס בדיוק כזה. אלא שאותו וירוס לא היה מספיק אלים ולא היה מספיק מדבק, ולכן הוא לא הגיע לרמת ההתפשטות שהוירוס הנוכחי הגיע אליה. אבל הנקודה היא שכבר לפני כמעט עשרים שנה היו וירוסים דומים לזה שיש כיום, ובתקופה ההיא היינו רחוקים עוד יותר מהבנת הקוד הגנטי של וירוס השפעת."

שוב הפסקה. גם קולות קונספירטוריים צריכים לעצור לחשוב מדי פעם. ולבסוף, הקאמבק.

"אולי," התלבט הקול, "נסכים לפחות שיש משהו מוזר ולא טעים באל-גאוצ`ו?!"

"על זה," אמרתי, "אפילו אני לא יכול להתווכח."

יומנו של חולה בשפעת החזירים

הכתבה פורסמה לראשונה בבלוג של רועי צזנה בתפוז

origin of picture – מקור התמונה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

31 תגובות

 1. רועי
  מדהים. אם אינך מכיר מונחים מדיסציפלינה אחרת אז הם חסרי קשר או משמעות ? יש לי חשד קל שכן הבנת אך מה תעשה אם יתברר שטעית. בכל זאת הבעת נכונות ללמוד שטויות משרלטן. אני מוחל על כבודי (האבוד) ומציע לענות על כל שאלה ואף מזמין אותך אלי חינם אין כסף (כיאה לשרלטן ).

 2. שלו, כל תורת ההומופתיה מסתכמת בסופו של דבר באיך וכמה כסף אפשר להוציא מהלקוח בלי שירגיש שמרמים אותו ואפילו להיפך שירגיש כאילו שזה עוזר לו.
  שלו, לפי התגובות שלך נראה שאתה עובר אימונים די מקצועיים בנושא הרמאות והשרלטנות. שיבושם לך, יש מספיק דפוקים בעולם שיאמינו לרמאים כמוך אז לא נראה לי שתהיה לך בעיה מקצועית בעתיד.

 3. שלו,

  אם התכוונת לזרוק שלל של מונחים חסרי קשר, וקביעות ללא משמעות אמיתית, הצלחת.

  אין לי שום כוונה ללמוד כירורגיה ממוכר סכינים, אבל אני בהחלט מוכן ללמוד משרלטנים על שטויות.

  ——————

  הבלוג החדש שלי – מדע אחר

 4. רועי
  אז אתה מאשר שטיפול בחולים עם דילולים כנ"ל עשוי להניב תגובה, התקדמנו. המינון בהומאופתיה אינו הדבר החשוב ביותר, הכלל הוא: המנה הקטנה ביותר שעדיין תגרום לתגובה. הדבר החשוב ביותר הוא הספציפיות, או הרגישות של המטופל. הרי גם הטללית לא הגיבה לכל תמיסה, בין אם מדוללת פחות או יותר. כמו גם לא לכל גירוי מכני – לא הגיבה למקלון מצופה בג'לטין אך כן לצמר גפן. זו הסיבה שאם ניתן דילולים כאלה של חומר מסוים למספר אנשים יהיו כאלה שיגיבו חזק בעוד אחרים לא יגיבו כלל.
  בהומאופתיה אין תרופה למחלה/חיידק/נגיף אלא לחולה מסוים על פי תגובתו לגורם המחליא. זה דורש רמה גבוהה של אינדיבידואליזציה ומטבע הדברים לימוד ממושך (4 שנים בתור התחלה).
  אוסילו איננה תרופה הומאופתית (למרות שהיא מדוללת) אלא מוצר מסחרי תחת השם של הומאופתיה.
  א. מפני שלא נערך בה ניסוי על נסיינים בריאים כדי לגלות מה היא גורמת.
  ב. גם אם נערך ניסוי כנ"ל יש לערוך לך שימוע יסודי כדי לברר אם היא "הומאופתית" לך. שהרי אין תרופה
  לשפעת סתם.
  כן, זה ארוך, מייגע, לא תואם את מה שידוע. אל תנסה ללמוד את זה ממוכרת תרופות. הרי לא היית מנסה
  ללמוד כירורגיה ממוכר סכינים או תזונה מסוחר ירקות.
  לרשותך בכל הסבר שידרש
  בריאות

 5. רועי
  בקלי קלות ניצחת.
  הטרוניות היו רק בגלל ההתעלמות מעובדות היסטוריות/מדעיות שאולי אינן נוחות (אפילו לדארווין).
  אגב, מה עם ניסויי דארווין עם Drosera ?
  Darwin (1874) 'The 1/4000000; of a grain absorbed by a gland clearly makes the tentacle which bears this gland become inflected; and I am fully convinced that 1/20000000 of a grain of the crystallised salt does the same. Now I am quite unhappy at the thought of having to publish such a statement.'
  כן, גם דארווין ידידנו לא אהב מה שהוא רואה, וזה לא היה הדילול הכי גבוה שהוא ניסה. והוא ניסה חומרים שונים ודילולים שונים והרבה – כמו מדען טוב. נו טוב, אולי הטללית מאמינה בהומאופתיה… אני לא. אני מאמין במה שאני רואה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן