האסטרונאוטית תרוץ מרתון – בחלל

 סוניטה ויליאמס תשתתף במרתון בוסטון אך תמיר את רחובות העיר במכשיר הכושר הגופני של תחנת החלל

 
אסטרונאוטית אמריקנית תשתתף במרוץ המרתון של בוסטון בלא לצאת מתחנת החלל הבינלאומית. סוניטה ויליאמס, 41, קצינה בצי האמריקני, תקשור עצמה למכשיר הריצה המיועד לאימונים כדי לצמצם את נזקי חוסר כוח המשיכה לגוף.
היא אושרה להשתתף במרתון השנה לאחר שסיימה את המרוץ בשנה שעברה בזמן של שלוש שעות, 29 דקות ו-57 שניות. ואולם בדצמבר היא המריאה במעבורת דיסקברי לתחנת החלל, ולפיכך החליטה להשתתף במירוץ מן החלל ב-16 באפריל.
"זה כבוד גדול להמנות על המשתתפים במירוץ, לא רציתי שהאישור שלי יפקע בלי שאנסה לפחות להגן עליו אמרה ויליאמס למארגנים,  איגוד האטלטיקה של בוסטון. היא כבר שברה שיא – של שהות בחלל לנשים, והיא גם מבקשת לשבור את השיא האמריקני של שהות רצופה בחלל לפני שתשוב הביתה בקיץ.
בשלוש השנים האחרונות ניסו המארגנים ללכת לקראת רצים שאושרו אך לא יכלו להגיע למירוץ. הם שלחו פרסים, בקבוקי מים וסרטי קו גמר לכוחות המוצבים בעיראק ותכננו משלוח דומה לקוסובו שנה. ואולם ויליאמ תהיה הרצה הראשונה שתנסה את מזלה בעודה מקיפה את כדור הארץ בגובה 338 קילומטרים.
"מרתון בוסטון הוא פסגת ההשגים של מרבית הרצים" אומר דובר המארגנים ג'ק פלמינק, שאמר כי וילימאס היא חלוצת הגבול החדש בריצתה. "עבור סוניטה, הבחירה לרוץ 42.2 ק"מ בחלל ביום הפטריוטויות, מהווה מתנה לאלפי רצי המרתון כאן בכדור הארץ" אמר. לדבריו, הריצה בחלל תנסה את הכושר הגופני של ויליאמס בכמה דרכים בלתי שגרתיות. נאס"א בנתה "מערכת בידוד מפני רעידות" כדי לשמור על יציבות התחנה בעת הריצה של ויליאמס, הדבר יגרום למאמץ נוסף על שריריה, מפרקיה וכתפיה של האסטרונאוטית."
גם הרתימה תלחץ על הגב ועל הכתפיים או על המפרקים, אמרה אחוחתה של ויליאמס דינה פנדיה, החוששת גם כי רגליה ירדמו.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

  1. ויליאמס היה נעים מאוד בטכניוןןןןןןןןןןן :P:P את מצאת חן בעניי את מדהימה ::P:P:P מקווה לך הצלחה בחיים מנור +ולא2 תודה רבה על ההרצאה צלמתי לידך בדיוק זה מה שרציתי :P:Pואני שמחה

  2. ויליאמס היא אישה מדהימה בשל הספורטיביות שלה, (דבר שלא שכיח בקרב נשים רבות…)
    אני מצדיע לה על האומץ לעשות דבר שכה מסכן את גופה ומאחל לה בהצלחה רבה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן