סיקור מקיף

הושלמה הליכת החלל השניה

האסטרונאוטים קורבים ופוגלסאנג חיווטו מחדש כמחצית מכבלי החשמל של תחנת החלל הבינלאומית

רוברט קורבים נושא את חליפת החלל שלו לקראת הליכת החלל הראשונה בתחילת השבוע. תצלום: נאסהאסטרונאוטים רוברט קורבים וכריסטר פוגלסאנג, במעבורת דיסקברי, הפכו אתמול לחשמלאים ומעבירי דירות במהלך הליכת החלל השניה שלהם במשימה STS-116. במהלך חמש שעות אמש הם ארגנו מחדש את מערכת החשמל של תחנת החלל ממצבה הזמני למצבה הסופי ומיקמו מחדש שתי עגלות ציוד. כזכור, ביום רביעי פרשו האסטרונאוטים בקושי את קולטי השמש החדשים שהותקנו בתחנה במשימת המעבורת הקודמת. ואולם כעת קולטי השמש עושים את מלאכתם ומייצרים חשמל, תוך שהם עוקבים אחר תנועת השמש.

כדי להכין את התחנה לעבודת החשמל הזו, שלח מרכז הבקרה סדרת פקודות לסגירת כמחצית ממערכות התחנה.

בהמשך חיווטו האסטרונאוטים שניים מארבעת ערוצי הכוח של התחנה. לאחר שסיימו את החיבורים, החלו בקרי הטיסה בשליחת פקודות להעלות את הכוח במערכות החשמליות בתצורתן החדשה.

שני הערוצים הנוספים יחווטו בהליכת החלל השלישית המתוכננת לשבת. צוות STS-116 העביר את המעבורת כך שתקבל את אספקת החשמל שלה ממערכי השמש המחוברים לרכיב P4 וכהכנה לקולטי שמש נוספים שיותקנו בתחנה בשנה הבאה.

הצמד כאמור גם העביר ממקומו שתי קרוניות מלאות ציוד. בכך הם פינו דרך להסעת כל מערכת ההסעה המסילתית של התחנה לעבר רכיב S1 בזמן הקרוב כהכנה למשימה STS-117 באביב הקרוב. המשימה הסופית של הולכי החלל היתה לנתב מחדש את הכבלים ברכיב Z1.

הטייס ביל אופלין תאם את פעולות הליכת החלל וסוניטה ויליאמס וג'און היגנבוטאם הפעילו את הזרוע הרובוטית.

פעילות נוספת שביצעו צוותי STS-116 והצוות ה-14 של התחנה היתה המשך העברת הציוד בין המעבורת ובין התחנה.

תגובה אחת

  1. נס"א הם דפוקים-הם לא לומדים מהלקחים, יקרה מה שקרה עם איךן רמון. והביטוי באנגלית לנס"א הוא: (Need More 7 Astronats)-צריכים עוד שבעה אסטרונאותים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן