סיקור מקיף

חברי הצוותים של דיסקברי ותחנת החלל החלו בפרישת קולטי השמש

 פרישת קולטי השמש תאפשר חיבורם מחר בהליכת חלל למערכת החשמל של התחנה

 

הצעד הראשון לקראת העבודה המאתגרת הצפויה מחר לחברי צוות STS-116 תהיה לחווט מחדש את כבלי החשמל על סיפון תחנת החלל הבינלאומית, בוצע היום (ד) כאשר הכנף השמאלית מתוך השתיים של קולטי השמש הצמודים לרכיב P6 של התחנה החלו לאט לאט להפרש. הפרישה החלה בשעה 13:28 שעון החוף המזרחי (20:38 שעון ישראל).

הפרישה של קולטי השמש הארוכים (שאורכן כ-35 מטרים) שהיו מגוללים במחסני נאס"א במשך למעלה משש שנים, תאפשר הפעלת המנוע שנמצא ברכיב P4. המנוע, המכונה Alpha Rotary Joint, או בקיצור SARJ, יאפשר לרכיב לעקוב אחר השמש תוך כדי התנועה המהירה של התחנה היוצרת שקיעות וזריחות לסירוגין במחזור של שעה וחצי. הפעלת ה-SARJ תוכננה לשעה 21:57.

שתי הליכות חלל ידרשו במהלך משימה STS-116 כדי לחווט ולחבר מחדש את הפצת הכוח בתחנה. מרגע שאנשי הבקרה יאשרו כי המערכת עוקבת אחר השמש, יחלו האסטרונאוטים בהכנות להליכת החלל השניה, המתוכננת לשעה 22:12 ביום חמישי. האסטרונאוטים בוב קורבים וכריסטר פוגלסאנג, שביצעו את הליכת החלל הראשונה אתמול, יבצעו גם את הליכת החלל של יום חמישי.

השניים שוב יצאו ללינת שדה במינעל האוויר של התחנה כדי להתכונן להליכת החלל, תוך הורדת לחץ האוויר לזה שבגובה עשרת אלפים רגל מעל פני הים. התהליך נועד למנוע סכנה של מחלות לחץ כאשר השניים יחוו לחץ אוויר נמוך עוד יותר בחליפות החלל, כאשר ישהו בחוץ.

עוד פעילות שביצעו חברי שני הצוותים היתה מתן ראיונות לרשתות הרדיו של CBS ופוקס.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן